Grdi raček v laboda – novi odzivi
Recimo, da so se iz vas nekoč norčevali, posmehovali, vas imeli za grdo. Fantje vihali nos, imeli za grdo punco. V glavnem vse najslabše. Potem recimo so povabili fantje, moški, vse druge ženske na ples, samo tebe ne in tako naprej.
Potem pa se grdi raček spremeni v laboda (tako vizuelno kot glede družabnosti, zgovornosti). In bi se vsi kar cedili okrog. Kako se obnašati do moških, ki so se ti nekoč posmehovali, zdaj pa vse medeni?
Napisala sem vizuelno in značajsko :).
Ljudi pa ne moreš vseh odvreči.
Daleč od tega, da bi bila zdaj neka lepotica. Preprosto sem shujašala, lase si pobarvala, se uredila, naličila, nova frizura, bolj ženstvena oblačila in predvsem to moški privablja.
Kar se pa osebnosti tiče pa sem se tudi spremenila, ampak ne toliko, to pa bolj ženske opazijo.
Napisala si vizuelno in družabnostno, slednje nima veze s karakterjem. Lahko si družaben, pa ti gre marsikdo na živce. In kot že rečeno, če si zrasla tudi značajsko (kot pišeš), potem se jim ne boš maščevala za preteklost oz. ne boš vidla smisla v tem, da se zdaj naslajaš nad njihovo medenostjo. Okej, saj paše za naš ego, ampak od tega nimaš kaj dosti.
Jaz se na tvoje mestu ne bi ukvarjala z njimi oz. na njihove besede polagala preveč pozornosti. Če so to službeni stiki, imej z njimi minimalen poslovni stik. Saj si se menda spremenila zaradi sebe, ne zaradi ugajanja?
Stvar je v tem, da prej preprosto nisem nikomur ugajala, fantje, moški se niso zanimali zame. Niti za ples nisem dobila nikogar recimo.
Po svoje stvar razumem. Kdo pa bi maral grdo račko, če je bilo pa okrog na kupe lepših deklet, žensk?
Je pa stvar v tem, da pa zdaj vidim, da je pa res stvar v tem, da videz moškim ogromno pomeni.
Pa daleč od tega, da bi se imela za lepotico, daleč od tega, da bi štrlelela ven, bi rekla, da čisto povprečje, prej pa grda račka, zato taka očitna razlika.
Shujšala sem zato, ker je to tako zdravo, ker mi je tako telo lepše, ker se bolje počutim.
Ličiti in oblačiti bolj ženstveno sem se pa začela, ker sem dojela, da smo pač v takem svetu, da to mora biti, da je ženska privlačna.
Prej, dokler sem samo shujšala, tudi ni bilo zanimanja zame. Mene je marsikdaj kdo zanimal, samo jaz njega nisem.
Kaj pa ti drugega preostane? Če boš sprejela samo enega, to ne bo pošteno do drugih. 🙂
Včasih sem trdila, da je plehko to, da moški ne marajo žensk, ki niso najbolj lepe, se jezila na tem, da se ostale ženske lišpajo, lepo oblačijo in tako naprej. In trdila, da me bo pravi moški imel rad, četudi bom okrog hodila v kavbojkah in široko majici pa nikoli v življenju uporabila make-upa. No potem pa sem ugotovila, da bom s takim razmišljanjem ostala vedno samska pa čeprav suhica.
Pa sem začela spreminjat stvari pri sebi in svojem videzu. Predvsem videzu v smislu ženstvenosti.
Joj, nimam takšnih izkušenj – sem vesela, da si naredila spremembe. To, kako se boš vedla do drugih je povsem tvoja odločitev, pravijo pa da ljudje običajno ne pozabimo, kakšne občutke je kdo v nas vzbudil, če so bili slabi se umaknemo. Če so bili dobri, prijetni se odpremo. Znati odpuščati je milostno in pomirjujoče.
lol Ne motim se, zgoraj napisano je moje mnenje in ne rabiva se strinjat 🙂
Kar si pisala glede ličenja in družbenih pričakovanj, mislim da boš samo razočarana. Dokler boš delala stvari zaradi ugajanja drugim, tako dolgo boš gojila neka pričakovanja do drugih ljudi. In nekateri jih bodo izpolnili, drugi spet ne.
Če se ne čutiš kot ženska, da bi se ličila in oblačila femme, je nesmiselno sebe posiljevat s to dogmo. Ker se ne boš počutila dobro v tej vlogi, ki jo igraš.
Fajn, da si začela delat na sebi in spreminjat pri sebi. Mogoče pa samo še nisi vsega, kar je potrebno spremenila. Meni se vseeno zdi, da si malo preveč usmerila v svoj videz. Nič pa še nisi povedala o svojem značaju. Kaj se je spremenilo z videzom pri tvojem razmišljanju?
Robi, kje že to trdim?
Jaz trdim, da nisem zanimala niti enega samega, veliko fantov v šoli (odrasli se bolj zadržijo) pa se je režalo in se mi posmehovalo kako sem grda.
Torej zdaj so medeni in tisti, ki so se posmehovali in tisti, ki se sicer niso posmehovali so mi pa jasno pokazali, da sem jim nezanimiva ženska. Nekoč med istimi ljudmi, nisem bila niti enemu zanimiva, isti ljudje danes, vsi medeni.
Sicer pa roko na srce, tudi jaz opazim koga, ki se je močno spremenil, marsikdo postane privlačen, ker se spremeni, shujša, se uredi. Tako, da v bistvu jih nimam kaj obsojat. Če pa tudi sama opazim kakega takega, ki je bil prej neprivlačen (posmehovala se seveda nikomur nisem), zdaj pa je privlačen, ker je reicmo shujašal.
Robi, fantje v OŠ so se mi posmehovali, da sem grda, tudi taki, ki jih sploh nisem poznala, ne le sošolci. Sošolke v SŠ so se čudile, da ne uporabljam teag ali onega pudra in tako naprej.
20+ so mi marsikdaj rekli ali sodelavke ali kolegi, da bi bilo fajn, da sem bolj ženstvena, da moje oblačenje ni ženstveno.
Zdaj pa pravijo, da sem prava ženska.
to je res.
Raje delaj na samozavesti, ne pa na tem, da boš ugajala drugim, ker s tem zanikaš lastno identiteto. Zanikaš pa jo ravno zato, ker imaš nizko samozavest, kar tvoja preteklost le potrjuje.[/quote]
Joj, joj, prava ženbska ne postaneš s tem, kar navlečeš nase, ampak s tem KAR SI.
Mam prijateljice, ki se ne ličijo, nosijo t-shirte in kavbojke, imajo tudi po 20kg viška, pa imajo razvejano mrežo ljudi, s katerimi se družijo, imajo fajn, aja, pa imajo svoje partnerje.
Ljudje ne cenijo ljudi, ki imajo neko fasado na sebi in ki se obračajo po vetru, ampak cenijo ljudi, ki stojijo za svojimi besedami in znajo hodit po svoji poti. Se pravi, če ti rečejo, zakaj se ne ličiš, ne rabiš zardevat in se počutit slabo, ampak mirno poveš, da se tako najboljše počutiš. Folk, ki resnice ne bo presenel, se bo še naprej zmrdoval, ostali pa te bodo začeli resno jemat.
Jaz sem šla skozi vse te faze. Ko so mi govorili, da nisem ženstvena, ker nisem nikoli v krilu, sem tudi rekla, da so mi hlače veliko bolj udobne. Pa so mi znova in znova dopovedovali, da pa moram kdaj obleči krilo. Ali pa visoke pete, to so mi tudi enkrat eni, drugič drugi dopovedovali, da mora ženska kdaj pa kdaj obuti lepe čevlje s petko. No v to me zaenkrat sicer še niso prepričali, ker v petah se res ne počutim udobno.
Potem so mi dopovedovali, da so široke majice moške, da ženska mora imeti lepo telirane majice. Pa sem naredila tako, da doma in za šport imam tiste široke majice, za službo pa telirane.
Pa so mi dopovedovali, da mora ženska kdaj pa kdaj kak puder in ličilo uporabiti pa sem se upirala, da se udobno počutim brez krem za obraz, brez pudra… pa so še naprej prepričevali. No zdaj pa uporabljam kremice tu in tam tudi kako ličilo, za službo sicer ne, ampak za kam ven pa ja.
V glavnem lahko govoriš kakor hočeš kako ne rabiš krem, kako je široka majica udobna, kako so nizki čevlji super… ljudje težijo še naprej in naprej. Se en naveliča, se najde pa nov.
Forum je zaprt za komentiranje.