Golob prepovedal razglasitev epidemije
kakšna epidemija, 13.01.2024 ob 08:22
A sedaj pa oslovski kašelj? Nimate več idej? Malo se pozanimaj o oslovskem kašlju, cepljenju , da ne boš stresal bedarij.
Kaj naj bi se pozanimal? Epidemija osl. kašlja obstaja, kaj ni jasno? Sicer ne v Sloveniji, ker so lani prijavili zgolj 93 potrjenih primerov, letos pa le 5. Torej nimamo epidemije. Pa še to so bili odrasli ljudje, ne otroci. Za razliko od Hrvaške in Srbije.
pri nas je precepljenost visoka, 13.01.2024 ob 08:39
Pri nas se cepi proti osl.kašlju že od 60-ih let prejšnjega stoletja .Precepljenost je visok.a Tisti, ki zganja paniko, tega najbrž ne ve. Epidemije obstajajo. Mislim, da so v Srbiji imeli precej obolelih pred kratkim.
Obvezno cepljene proti oslovskemu kašlju je bilo uvedeno 1959. Sedaj se otroci cepijo (mislim, da so tri doze).
zanimivo je pri anticepilcih to, da odklanjajo cepljenja svojih otrok, ampak ko pride do take epidemije kot je zdaj v Srbiji, pa vsi ti letijo in čakajo v vrstah za cepljenja svojih otrok in sebe. Ki so seveda potem plačljiva. Otroci so pri nas zaščiteni s cepivom tja do 17 leta, ker dobijo zadnji odmerek v 2. razredu OŠ, traja načeloma 10 let, razen če je otrok nedovzeten za cepiva, kar se zgodi v parih odstotkih. Ampak dokler je splošna precepojenost visoka, so tudi oni varni.
Zato pa pri nas obolevajo predvsem ljudje od 17+, kjer zadeva ni več tako nevarna. Ko bodo začeli masovno obolevat otroci, bodo pa vsi tisti anticepilci prvi v vrsti za cepljenja, ko bodo slišali za hude poškodbe možganov otrok ali celo za smrt.
če preboliš, 13.01.2024 ob 09:14
Če preboliš, si doživljenjsko imun?
Ne, še vedno se lahko okužiš. Tudi če si cepljen. Zdaj, pri odraslih in večjih otrocih ni velik problem. Zna bit naporno, cepivo nekoliko pomaga da ne dobiš težje oblike bolezni. Jaz se spomnim da so me zaradi oslovskega kašlja napotili na slikanje pluč, ker so se bali da mam pljučnico (hvala bogu nisem mel) in sem bil cepljen. Velik problem je pa pri otrocih starih do 6 mesecev (tudi do enega leta) kjer je ta bakterija zelo nevarna in lahko povzroči tudi smrt. Zato cepimo, da se temu izognemo. Problem je tudi kužnost. Če je nekdo s kovidom okužil 10 ljudi, bo nekdo s to bakterijo okužil 17 do 20 ljudi.
In zato je nujno da otroke cepimo. S cepivom preprečimo resno obolenje, in v primeru okužbe s cepivom dosežemo da se čim manj širi. Ker pa novodobni fb starši danes vse vedo in ne dajo cepit otrok, bo ta otrok v primeru okužbe širil bakterijo 10x bolj kot necepljen in tisto kar je najbolj žalostno, pristane lahko na neonatalni intenzivni negi kar verjamem da noben starš tega noče doživet. Zato se pa take epidemije tudi dogajajo.
Anonimno 4828, 13.01.2024 ob 11:29
In zato je nujno da otroke cepimo. S cepivom preprečimo resno obolenje, in v primeru okužbe s cepivom dosežemo da se čim manj širi. Ker pa novodobni fb starši danes vse vedo in ne dajo cepit otrok, bo ta otrok v primeru okužbe širil bakterijo 10x bolj kot necepljen in tisto kar je najbolj žalostno, pristane lahko na neonatalni intenzivni negi kar verjamem da noben starš tega noče doživet. Zato se pa take epidemije tudi dogajajo.
Imam resno vprašanje … Kako veste, da se med necepljenimi širi bakterija desetkrat hitreje, ker meni tukaj logika ne potegne in imam pripombo na omalovaževanje ‘anticepilcev’. Kako veste, da ni velik delež staršev postal anticepilski potem, ko je šlo doma po kakšnem cepljenju nekaj močno narobe?
Tu in tam, 13.01.2024 ob 14:08
Imam resno vprašanje … Kako veste, da se med necepljenimi širi bakterija desetkrat hitreje, ker meni tukaj logika ne potegne in imam pripombo na omalovaževanje ‘anticepilcev’. Kako veste, da ni velik delež staršev postal anticepilski potem, ko je šlo doma po kakšnem cepljenju nekaj močno narobe?
Idioti fuknjeni ne vedo ničesar, razen blejanja o anticepilcih.
Kaj je Golob napovedal? Kaj? Spet neka napoved njegova brezvezna, po kateri se bodo virusi enako širili.
On je nekaj napovedal …
Kje so ukrepi???
Naš Janez je takoj zaprl meje, občine, štacune in bencinske pumpe. Pa policijo s pendreki in solzivcem na ulice, če komu še kaj ni bilo jasno.
Tole golobarjenje je pa brez veze. Mogoče bi morala Tina Slovenijo komandirat, vsaj ena, ki ima jajca. Lahko bi jo potem Janez vzel v ekipo, kot je komunista Počivavška in levičarko Pivčevo. V Janševi ekipi imajo tudi komunajzarji vstop, če se le pokesajo in pokornost vodji obljubijo. A je to tako težko?
Ker tako cepiva delujejo. Bakterija se prenaša kapljično (ob kašljanju, kihanju ter preko okuženih predmetov), se pravi če necepljen otrok zboli ima hujše simptome, več epizod kašlja ki je zelo intenziven in posledično bolj širi bakterijo. Če si cepljen bistveno boljše prenašaš bolezen ker se imunske celice zaradi cepiva hitreje odzovejo in premagajo okužbo. Kar se tiče stranskih učinkov so zabeleženi samo bolečine ob vbodu kar je pa značilno za vsa cepiva in ne trajajo dolgo. In še nekaj, oslovski kašelj ni samo kašelj. Do kašlja prihaja zaradi toksina ki ga proizvaja bakterija (Bordetella pertussis) ki pa uničuje sluznico, vpliva pa tudi na znotrajcelično signalizacijo. Drugi hujši zapleti so vročinski krči, pljučnica, dehidracija in celo nevrološke posledice (možganske krvavitve) in celo zlom reber zaradi intenzivnega kašlja.
Anonimno 4828, 13.01.2024 ob 14:28
Ker tako cepiva delujejo. Bakterija se prenaša kapljično (ob kašljanju, kihanju ter preko okuženih predmetov), se pravi če necepljen otrok zboli ima hujše simptome, več epizod kašlja ki je zelo intenziven in posledično bolj širi bakterijo. Če si cepljen bistveno boljše prenašaš bolezen ker se imunske celice zaradi cepiva hitreje odzovejo in premagajo okužbo. Kar se tiče stranskih učinkov so zabeleženi samo bolečine ob vbodu kar je pa značilno za vsa cepiva in ne trajajo dolgo. In še nekaj, oslovski kašelj ni samo kašelj. Do kašlja prihaja zaradi toksina ki ga proizvaja bakterija (Bordetella pertussis) ki pa uničuje sluznico, vpliva pa tudi na znotrajcelično signalizacijo. Drugi hujši zapleti so vročinski krči, pljučnica, dehidracija in celo nevrološke posledice (možganske krvavitve) in celo zlom reber zaradi intenzivnega kašlja.
Se opravičujem, ker smetim cepilcem … Desetkrat je močna številka, upam da se tega zavedate, poleg tega zagotovo niti anticepilci ne jemljemo oslovca z lahkoto, nazadnje pa bi povedala, da me zabeleženi stranski učinki ne zanimajo. Grozljivega encefalitičnega joka, ki je trajal leto in pol mojega lastnega popolnoma precepljenega otroka, ki je potem rasel tudi z astmo, dve hudi epizodi z bolnišnico in medrolom vred, ni zabeleženega. Ker zagotovo nima nič s cepivi … Če vprašaš zdravnike
Hočeš povedat, da pobere kogarkoli, samo da pride? Hja, tak pač je, ko te začnejo koze lizat…
Bo počasi le treba preverit tudi denarne tokove, recimo navznoter iz donacij penzionistov pod minimalko in raznih čezmejnih simpatizerjev, navzven pa honorarje aktivistom po socialnih omrežjih, pred cerkvami in volišči.
Tu in tam, 13.01.2024 ob 14:38
Se opravičujem, ker smetim cepilcem … Desetkrat je močna številka, upam da se tega zavedate, poleg tega zagotovo niti anticepilci ne jemljemo oslovca z lahkoto, nazadnje pa bi povedala, da me zabeleženi stranski učinki ne zanimajo. Grozljivega encefalitičnega joka, ki je trajal leto in pol mojega lastnega popolnoma precepljenega otroka, ki je potem rasel tudi z astmo, dve hudi epizodi z bolnišnico in medrolom vred, ni zabeleženega. Ker zagotovo nima nič s cepivi … Če vprašaš zdravnike
10x je kar realna številka haha. Lej nočem biti kakorkoli nesramen. In moj namen ni blatenje anticepilcev ampak prav nasprotno. Vsak mora imeti dejanske in prave informacije ki bodo potem vplivali na nadaljne odločitve, in ne samo propagande. Res je da nobeno cepivo ni 100% varno. In res majhen odstotek ljudi lahko dobi kakšno alergijsko reakcijo. Tega noben ne skriva. Je pa res da velik procent teh reakcij ne rezultira s smrtjo. Navsezadnje ljudje smo različni, naš imunski sistem se razlikuje od človeka do človeka. Zdaj ali so te stvari vzročno povezane s cepivi ne vemo. Lahko da so, lahko da niso. Zelo težko je dejansko dokazati te stvari. Kar pa lahko dokažemo z preverjenimi dejstvi in dokazi je pa to kakšno škodo lahko povzročajo nekatere infekcijske bolezni. In se mi vseeno zdi da je to pomembnejše. Verjemi, sodelujem z infektologi in vem kakšne stvari se lahko zgodijo. Tako pač je. Se pa tudi strinjam da bi morali zdravniki dati več pomena na stranskih učinkih in tudi raziskati kakšne mehanizme, ampak sej pravim da je to kar težko.
Forum je zaprt za komentiranje.