Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ginekologi & kt

Ginekologi & kt

Zanima me, če je zdaj pri vseh ginekologih tako, da lahko prideš po nove kt šele v sedem dnevnem premoru po zadnji škatlici, drugače jih moraš sam plačati, ker so samo na beli recept. V primeru, da podaljšuješ ali krajšaš cikel in se tako datum ne izteče, je zgodba enaka – samoplačniško.
Ker se mi zdi malo smešno, da lahko greš šele takrat – kaj pa, če si na dopustu, odsoten ali pa kaj drugega. Bom vedno vse sama plačevala?

Kaj tebe pravzaprav sploh zanima? Pri meni je tako, da dobim recept za 6 mesecev (torej 6 škatlic) in ko začnem jemati zadnjo škatlico, grem do svoje ginekologinje, povem, da sem prišla po recept in ga dobim za novih 6 mesecev. Popolnoma brez problemov in še nikoli mi ni bilo treba plačati. Enkrat letno grem na pregled in takrat se normalno naročim in zraven dobim recept, po pol leta pa samo po recept. Jaz še niti ene škatlice nisem plačala, pa jih jemljem že 5 let.

Mislim, da hodi k ginekologu brez koncesije – oni pišejo t.i. bele recepte za plačat. Menda pa se da z njimi iti k svojemu splošnemu zdravniku, ki ti napiše “tapravi” recept in potem v lekarni ne plačaš.

____________________ Fantasy does not deliver.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close