Gimnazija Šentvid
Ker smo pred vpisom na gimnazijo, smo se dobro informirali…
Najbližja gimnazija nam je Šentvid.
Toda pozor,…kot smo slišali, je tam najhujši profesor za matematiko….in da tisti ki njega dobijo…so pa res nastradali…
Uglavnem se jih že v prvem letniku zaradi njega pol prepiše…..
Poznate kaj iz prve roke? Je res tako težka matematika pri njem?
Odgovarjam na zgornji post;
ne vem če te gprofesor I….nauči za nadaljne študijske podvige kaj več…vem pa da takrat ko so dijaki na gimnaziji…..delajo zelo težke teste….vsi ostali profesorji so ok…on pa dobi vsako leto samo en razred…npr…en oddelek pvega letnika….in ostale od prej…in ti so res najeb…..
Če je imel kdo njega…pa naj še kaj napiše…je pa seveda več profesorjev tam…in zato ni pravično, da vsako leto samo en letnik…najebe…
Vsi mi stari, smo zrasli in vsak od nas je poznal kakšnega profa, ki je bil “strah in trepet”.
Sicer pa sem prepričana, da če bi šlo za kakršnokoli “strahovlado” ali nek (modernejši izraz) mobbing, da bi to na šoli že zdavnaj uredili. Najbrž gre res za neke vrste šok, za tiste učence, ki so razvajeni u nulo, ker niso bili vajeni delati v OŠ. NIč drugega.
Osebno menim, da bi taki profesorji, danes morali biti na vsaki gimnaziji oz. na vsaki srednji šoli, da končno “sončeki” doživijo in ugotovijo, da življenje ni samo parada pravic in svobode, ampak tudi dela in dolžnosti.
Tudi Gimnazija Poljane, ki naj bi bila na nek način jezikovno usmerjena ima enega profesorja za matematiko, ki je res strog.
Hči ga je dobila. Pri njemu ocene 5 skorajda ni, 4 redko. Vendar je pa znano, da vsi, ki pri njemu zdelajo matematiko skozi vsa štiri leta, na maturi nimajo nikakršnih težav s tem predmetom.
In zato se jaz ne obremenjujem. Če bo tri ali dve pa tudi prav. Bo matura šla lažje.
točno tako…sama sem hodila na gimnazijo postojna in smo imeli tako za ang. so bile 4 in 5 vendar pri redkih izjemah…sama sem imela vsako leto nategnjeno dvojko-kljub inštrukcijam in vsemu delu ampak maturo sem naredila brez problema….tako da mislim da je fajn po eni strani da obstajajo tudi taki profesorji( čeprav v tistih časih sem jih sovražila) da ti dajo vsaj tam neke delovne navade da se morš trudit ne pa da sam mal preletiš in pišeš nvem pet al pa kakorkoli…tako da…..so pa čisto na vseh šolah primerki in določene cvetice vendar če delaš in se trudiš gre….te ojača za prihodnja leta…na naravoslovju je precej takih..pride v razred ko se piše izpit pa reče: sem se posebno potrudil…. rezultati: niti geniji niso opravili izpita….tko da izkupiček je bil 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…ker ni noben naredu tistega roka…pol pa upaš da boš v prihodnje naredu:)
tako da kar pogumno….=)
No jst hodm na Gimnazijo Šentvid in lahko rečem da je to dobra šola.Za hladno malco mamo na voljo 5 menijev – lopolis , sicer v 1.letniku niso omarce ampak bojsi-prostor kjer ma en razred stvari in se to zaklepa ,profesorji so kokr kje (kot pousod)men osebno je najtežja slovenščina pa geografija…Šolo priporočam , ampak za resne dijake – ker je treba kr dost delat in če nisi navajen je zlo težko.Lp.
Se strinjam, da je malica res dobra….vendar pa si verjetno dijaki, ki imajo željo po nadaljevanju študija želijo predvsem kvalitetne profesorje. V 1.in 2. letniku jih uči matematiko psiholog, za fiziko jih uči zelo zmeden profesor…Ni problem v strogosti nekega profesorja, ampak v neznanju in nesposobnosti predajanja znanja. V glavnem za kvalitetno razlago in podajanje znanja rabiš dobrega inštruktorja pri matematiki, tujem jeziku in fiziki. Ostale predmete se tako ali tako lahko sam dobro naučiš. Vsak gre lahko preveriti koliko točk potrebuješ za vpis na določene fakultete in ti kmalu postane jasno, da so največ vredni sposobni profesorji, ki ti znajo predajati znanje in ne sama šola. Pred kratkim so v 2. letniku splošnega oddelka zamenjali 7 profesorjev!!! Le zakaj? Tudi iz špornih oddelkov se je po 1. letniku prepisalo na druge šole kar nekaj učencev, ko so ugotovili koliko športnega razumevanja imajo na tej šoli profesorji. Eno je, da nekdo nima interesa in se ne uči, drugo pa je, če imaš dobre ocene in greš za določene predmete po razlago k inštruktorju, ker tega ne dobiš pri svojem profesorju. Nekaj razredov ima dobre profesorje, ostali pa….Tako, da se dobro pozanimajte pri učencih glede profesorjev. Ko si enkrat na šoli in se že vključiš, je včasih težko menjati šolo le zaradi slabih profesorjev. Želim vam dobro odločitev pri izbiri šole.
Jaz imam doticnega profesorja že drugo leto sm mela lani tut popravca pri njemu(sem 4.letnik sedaj)in profesor je res zahteven strog kot noben drug in tuki ne gre za razvajenost ampak dejstvo da moramo okol 50nalog rest čez vikend naslednji tedn pisemo mali test in redni test tko da pri matematiki mores delat ,te pa nauči res dobro
Uglavnem povzetek
Matematika ce dobis ivanuso si ga najebu ampak bos znal js sm dobila eno prof k se je sla izi vrjanto in je matura bul tko no….
fizika en je ok drug zmeden.. ne ve kje ima glavo, pise hieroglife, govori sam sebi ampak gre drugo leto v penzijo.. drgac je pa super clovek, lahko popravljas pac ucit se mors sam.. use se da z njim zment, ce nima slab dan.. vesel je ce kdo kaj zna tem obicajno k sodelujejo mau senkuje ocene primer sosolca je na splosno pisu use 3 zaklucu mu je 4 zarad kao domacih nalog in sodelovanja..
slovenscina pri bolaric.. zenska zna ampak se ji ne da.. vss ji gre na zivce, ce ne zabijes testov lepo zvozis, drugace si ga najebu.. moj predlog beri in deli domaca branja.. take ma rada..
za gefo so vse v redu
Zgodovina pri vidi je bul tko zmedena pri ostalih ok
Tuji jeziki so ce ti laufajo nimas tezav drugace rabis instrukcije..
Informatika ce delas naloge si basically naredu
Drugace pa odnosi prof ne znajo stopit skupaj so pogrupirani, sentvid drzi skupaj zora(knjizicarka).. sej se razumejo sam sedelovanja ni ravno npr. O nicemer nisi nikoli obvescen.. spet odvisno kdo ti je razrednik.. drugace pa dijakom prijazna sola.. marsikaj se da zmenit ima sicer dolocene posameznike od prof, ki so ti lahko ok lahko ne.. je treba mau delat..
Pssst.. da se narest u izi ce poznas koga z zbirkami lanskih testou.. moja 4 leta..
Mene bi lahko nakoncu ornk zajebali pa me niso so cloveski ceprav se
Marsikaj govori, ok na zacetku sprememba je tezko, men je bilo ampak od vseh gimnazij kar poslusam od drugih je ta res dijakom prijazna.. kolegica se je prepisala na subicevo in mi je po pol leta jokala kok obzaluje.. v ljubljani so use hujs.. vrjetn je katera boljsa ampak tok dobrega odnosa s prof ne bos delezen nikjer.. mislm js sm hodila z njimi na kavo pogovore uzeli so si cas zame in moje tezave.. na zacetku tecnarijo zarad spricanja v cetrtem lahko delas kar hoces.. odv spet koga imas? To precenis, jaz sem lahko.. ok to bo to, mislm da je kar izcrpno
-
Ivanuša je zakompleksan sadist, ki mu ni uspelo na drugem področju, končal kot profesor in se zdaj nemoteno izživlja nad mladino. Ko poslušam otroke, mi gre na bruhanje…razne opazke, privoščljivo hehetanje in naloge na nivoju faksa..ker pač lahko. Za učitelje bi morali obvezno uvesti psihološki test, ker take psihične pokveke lahko komu uničijo najlepša leta.
To mišljenje, da mora biti profesor strog in diktatorski, da si pri njegovem predmetu uspešen in da prizemlji razvajence je srednjeveško in popolna bedarija. To dokazujejo prav profesorji, ki sicer zahtevajo veliko, vendar pa se potrudijo z razlago, se obnašajo skulirano, sprejemajo vprašanja glede snovi in jih po potrebi pri pouku/predavanju tudi še enkrat razložijo. Nemogoči profesorji se ne počutijo doraslih svoji vlogi, zato svoje frustracije tešijo s svojim obnašanjem in maltretiranjem dijakov/študentov. Sposoben človek oz. profesor ne bo čutil potrebe po takem obnašanju. In je razlika med strogim profesorjem, ki med poukom sicer ne zbija šal, vendar se svoje službe loteva resno in med “strogim”, ki za nalašč podjeb**a in je navaden sociopat. Toliko o tem. Se popolnoma strinjam z mnenjem zgoraj, da bi moral bit za opravljanje pedagoških poklicev predpogoj opravljen psihološki test, na pedagoški fakulteti pa obvezno sprejemci med katerimi bi bil tudi tak test. Države, ki so drugim na področju šolstva za vzgled, imajo že dolgo porihtano na tak način.
Little known fact, tip je prisel na Šentvid z Aškerčeve gimnazije,v zgodnjih 2000ih letih kjer so ga baje nekateri dijaki,beri čapci, pretepli oz. mu grozili s še hujsimi stvarmi. Sam se končal s to gimnazijo l 2002/3 in ga imel eno leto, snov podaja katastrofalno, teste je imel astronomsko težke, obraz pa mu krasi glupi nasmešek, ki deluje, kot da se ti posmehuje. Ampak tako je, sam sem v 5 letih na tej soli zamenjal 7 profesorjev matematike in od teh je samo ena odlicno podajala snov, testi pa so bili pri vseh tezki, tako da, če mislite otroka vpisati na Šentvid in ima probleme z matematiko,… Just don’t. Prišparajte na inštrukcijah, ker jih boste potrebovali.
Forum je zaprt za komentiranje.