FB in objava fotk
Kar se tiče zasebnosti fb in delodajalcev. Tudi če imaš ultra skrit profil (kot jaz npr. :), če sodeluješ na javnih straneh (kakega zavetišča, organizacije, nagradne igre, biločesa), se to vidi v google zgodovini. Če res ne želiš, da se kaj spornega vidi, se enostavno poguglaj in ročno izbriši določene izjave. Nekatere pa je dobro pustit, te predstavijo kot osebnost, ki določenih zadev pač ne napišeš v CV, delodajalcu bi se pa zdelo to ful dobro (recimo če se prijavljaš na delovno mesto v vrtcu, delodajalec pa najde, da si aktivni član nekega društva, je to lahko samo plus).
Po drugi strani pa si lahko na fb omejiš informacije. Ne vidi vsak vsega, po drugi strani pa ne vidim razloga, da imam fb profil in nobene osebne slike not. Saj gre dejansko za tvojo stran, ki jo deliš pač s tistimi, ki so ti blizu.
Kar objavljajo moji prijatelji in kolegi, ki jih ne vidim pogosto, je njihova stvar. Recimo sama nisem verna pa me občasno zmoti poplava verskih citatov (sploh tista, bog te čuva, jezus to pa ono), ampak jih ne vzamem za slabo, ker vsak na fb izraža sebe, svoje mnenje, svoja zanimanja, svoja nestrinjanja. Edino, kar lahko storim, je da za vsakega posebej nastavim, kaj želim, da se mi prikazuje v novičkah.
Fotk, ki jih nekdo objavi in nastavi za zasebne, ne vidi širša javnost. Je pa slabost ta, da tisti ki lahko vidijo, kamot snamejo sliko na svoj računalnik in posredujejo tretjim osebam. Tukaj pa moraš uporabit zdravo kmečko pamet in med prijatelji res imet normalen, zrel folk, ki mu zaupaš.
On_
Tvoja ženo oblečeš kot strogo muslimanko, da samo očke ven gledajo, ker tako ne vzbuja poželjivih misli mimoidočim moškim? 🙂
Toliko filozofije zaradi ženskega dekolteja? Je to potrebno? Ne… (Lepa) ženska je občudovanja vredna stvaritev matere narave in v tem ni nič slabega, če je vredna za pogledat. Ti lahko pogledaš, mlad mulc pa ne bi smel? Si nevoščljiv… :)))
japkica
Če je delodajalec moški, si lahko prepričana, da ni ničesar izgubila, kvečjemu pridobila, saj lepo žensko vsak moški opazi 😀
Bibita
Lahko gledajo v strop, če bodo izdelali izpit. :))) Na katerem mestu pa jim je to, pa si vsak določa sam. 😀 Po moje še raje pridejo na predavanje tudi zaradi estetskega užitka in so še bolj željni znanja, da bi fascinirali učiteljico. 😀 Tu je malo nevoščljivosti? 🙂
Bibita
Aha, nekaj takega kot tale spodaj? 🙂
[img]http://www.bestmydreams.com/wp-content/uploads/2010/08/Raped-By-My-TeacherMy.jpg[/img]
Aja še to :))
Za mene pravijo, da sem zelo ženstvena, nežna, dobra dušina … daleč od tega, da bi bila gospodovalna, pa tudi pikolovska nisem (saj me skoraj nič ne moti, razen nekaj malenkosti, ki jih ne bom naštevala, ker bi bil seznam predolg :))) pa tudi nisem sposobna obdržati nobenega moškega ob sebi. 🙂
Pa mi ti povej zdaj, zakaj ne? :)))))))))[/quote]
Ne ve, zato pa ti ni odgovoril. 🙂
Ti bom pa jaz: tisti moški, ki so šli, so pač le dali prostor onemu, ki bo pravi. In res ni neka silna vrlina, če se je ženska spodobna navezati na moškega, ob katerem ni srečna in se ga za povrhu še oklepa, ker misli, da prav on usmerja njen ‘zadnji vlak’.
Po drugi plati pa se nekateri moški čutijo ogrožene, če zna ženska misliti s svojo glavo in niso sposobni v tem videti svojevrstnega izziva in nenazadnje potrditve lastne vrednosti – da si je prav taka izbrala prav njega.
Seveda, da ne ve, saj tudi kakšnega resnega odgovora od matjažija nisem pričakovala, ampak nekaj v stilu slikice, ki jo je nalepil.:)
Se pa v celoti strinjam s tem,kar si napisala, predvsem o tem, da tisti moški, ki so šli so dali prostor tistemu, ki bo pravi 🙂 Mogoče pa pravega niti ne bo….ali pa bo… jaz vedno rečem, še dobro, da ne vemo, kaj nas čaka.
S takšnimi, ki se čutijo ogrožene ob ženski, ki razmišlja s svojo glavo (hvalaBogu, da nisi vsi takšni), pa se jaz niti ne ukvarjam… vsaj dosti ne, ker je škoda časa 🙂
Bibita
Ne vem, mogoče si pa preveč ljubka in ne zagrabiš dovolj odločno? :))))
Samo ti nisi zafrustrirana ali jezna na moške, da bi se zapirala. To je bistvena razlika, če si sicer zadovoljen in ohraniš veder pogled. Problematične so takšne, ki so ranjene v svoji ženskosti (in seveda tudi v seksualnosti), ki se prekrijejo z debelo lupino zagrenjenosti in razočaranja, čas pa dela lupino samo še tršo.
Tvoja ženo oblečeš kot strogo muslimanko, da samo očke ven gledajo, ker tako ne vzbuja poželjivih misli mimoidočim moškim? 🙂
Toliko filozofije zaradi ženskega dekolteja? Je to potrebno? Ne… (Lepa) ženska je občudovanja vredna stvaritev matere narave in v tem ni nič slabega, če je vredna za pogledat. Ti lahko pogledaš, mlad mulc pa ne bi smel? Si nevoščljiv… :)))
[img]http://www.bestmydreams.com/wp-content/uploads/2010/08/Raped-By-My-TeacherMy.jpg[/img][/quote]Matjazko tebe pri tej tršici bolj zanimajo njene občudovanja vredne stvaritve matere narave kot pa tisto kar piše na tabli in to ni dobro za nekoga, ki je prišel po znanje v šolo….
Po svoje te tudi razumem, da ti dr. VG nima kaj pokazat (njen emšo pa te stvari povezane z gravitacijo…), tako da se za diskreditiranje njene strokovne usposobljenosti poslužuješ komentiranja njenih značajskih lastnosti in “kiksov” iz privat življenja, ki jih sam na zmoreš smiselno popredalčkat oz so ti nedojemljivi….
Mogoče bi pa pomagalo, če bi obiskal kakšnega kirurga (mogoče bi bil dovolj veterinar :D), da ti odstrani tisto reč, ki ti moti učene misli, ki jih predavajo občudovanja vredne stvaritve matere narave?….
….v mladih letih, si pozabila pripisat 😉 :)))
Saj potem čez leta punce dojamete, da nima smisla se preveč razkazovat, ker se na tako ujame samo kak bikec s katerim si razen nekaj osnovnih funkcij, ki so dane od matere narave, ni kaj druga za pomagat…. :))))
Ja res, sem takoj potem ugotovila, da nekaj manjka… sem najprej mislila dodatno pojasnit, potem sem si pa rekla, bo že nekdo drug se obesil na to:)[/quote]:)))) Bibita na tvoje besede se je (skoraj;) vedno dobro obesit, ker…… potem dobro visiš 😀 Neee, ker bibita razume 😉
Ta nam bo cel MON zje**…. :)) 😀
Forum je zaprt za komentiranje.