Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ekološka energija

ekološka energija

Moje mnenje glede na to kar prebiram in poslušam ljudi
Namen gradnje vetrnih elektraren ni pridobivanje ekološko čiste energije ampak velika investicija s katero lahko posamezniki ki so neposredno povezani s tem tudi veliko provizijo poberejo.Z pridobljeno energijo se ne bo zaprla nobena jedrska elektrarna in cena energije je precej višja in to razliko med cenama bo morala država pokrivat.Temu se lahko reče kraja proračunskega (našega) denarja.Edino kar lahko naredimo je, da gremo na volitve vsaka štiri leta in jih malo premešamo (zamenjamo vlado) katera izbira ljudi v javnih podjetjih ki izpeljujejo take projekte.Zamenjava je potrebna, da se ne preveč zakoreninijo ker potem je za njih precej enostavnejše izpeljat take in podobne projekte, ki jih ne manjka.

To z ekološkostjo se popolnoma strinjam, veterna energija ne bo dala za en mišji dim vse tiste energije, ki je in še bo potrebna zaradi naše vse večje porabe in se strinjam da je v večini primerov zgolj polnjenje zasebnih žepov z velikimi denarji. Isto mislilm tudi o verigi savskih elektrarn ali na primer o izgradnji izravnalnega jezera pri bledu. V vseh teh primerih gre samo za grobe posege v naravo, ki pa dajo zanemarljive rezultate pri sami oskrbi z energijo. Po drugi strani so mi smešni pa razni ekologi, ki protestirajo čisto proti vsaki obliki energije, enkrat ni dobra jedrska, enkrat vetrna, na vodno so se morda že malo bolj navadili, vendar vseeno. Potrebe po energiji naraščajo.
No, kakorkoli že, roko na srce, čeprav se bogokletno sliši, najboljša rešitev energetskega problema, ki se nam v Sloveniji vse bolj povečuje je izgradnja še enega bloka jedrske elektrarne. Energija je dokaj poceni, in ima z doslednim upoštevanjem ustrezno strogih varnostnih ukrepov zanemarljiv in praktično nikakršen vpliv na okolje. Zavedati se je potrebno, da JEK proizvede okoli 1/4 vse električne energije proizvedene v Sloveniji in ker se njegova delovna doba počasi izteka poraba pa vse bolj povečuje, bo z obnovljivimi viri nemogoče nadoknaditi vse večji primanjkljaj električne energije. Drugi projekt v katerem se potihem razmišlja je pa posodobitev TE Šoštanj, pri katerem bi z uporabo novih tehnologij tako zmanjšali proizvodnjo CO2 v državi, da bi zadstili zahtevam Kiotskega sporazuma, hkrati pa tudi močno povečali količino proizvedene energije. Seveda pa ta dva projekta zahtevata bistveno več denarja in daljše časovno načrtovanje.

Zakaj bi tisti, ki hoče nekaj narediti nekaj zaslužil? To seveda ne gre! “Zeleni” pri nas so še en primer slovenceljske fovšije in vsevednega pametovanja.
Če si dovolim še jaz malo popametovati, mislim, da je potrebno vlagati v te tehnologije, pa ne zaradi učinka na varovanje okolja, pač pa zaradi investicij v znanje, ki ga pridobivamo s tovrstnimi projekti, pa naj bodo ti dobri ali slabi, saj se učimo tudi na napakah. Kar se varovanja okolja tiče se popolnoma strinjam z Nikotom, da je jedrska ta trenutek najprimernejša izbira. Mimogrede, varovanje okolja se začne v naših glavah, si pripravljen pozimi znižati temeperaturo v svojem stanovanju za dve stopinji ali pa voziti po avtocesti 120 namesto 150? Najlažje je kazati s prstom na druge in igrati kalimerota.

Na podlagi vaših izjav sem prepričan, da vi g.Sith ne opravljate dela kjer se s takimi in podobnimi projekti obrača proračunski denar.Razen če niste v tej mafiji potem pa vas razumem.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close