Dvig samozavesti
Zelo sem nesamozavestna. Sicer navzven delujem skromna, nevsiljiva, v sebi pa trpim za sindromom manjvrednosti. Navzven sem prijetna na videz,, vedno lepo urejena, simpatična, nasmejana, vsak bi rekel, nič ji ne fali, ampak moja samozavest je tako krhka, da se takoj razblini. Ko dobim zavrnitev za službo (jo iščem) sem spet na dnu, najbolj me boli, ko dobijo službo ljudje z manj znanja, ampak agresivni in nastopaški. Jaz pa skromno rečem, to znam, to bi pa se morala malo izpiliti in odpadem.Obstaja kakšna knjiga na temo samozavesti? Kako se vzljubiti?
Anonimna279, 27.05.2025 ob 14:17
Zelo sem nesamozavestna. Sicer navzven delujem skromna, nevsiljiva, v sebi pa trpim za sindromom manjvrednosti. Navzven sem prijetna na videz,, vedno lepo urejena, simpatična, nasmejana, vsak bi rekel, nič ji ne fali, ampak moja samozavest je tako krhka, da se takoj razblini. Ko dobim zavrnitev za službo (jo iščem) sem spet na dnu, najbolj me boli, ko dobijo službo ljudje z manj znanja, ampak agresivni in nastopaški. Jaz pa skromno rečem, to znam, to bi pa se morala malo izpiliti in odpadem.Obstaja kakšna knjiga na temo samozavesti? Kako se vzljubiti?
Mislim, da ti resnične samozavesti ne more dati nobena knjiga in nobena delavnica, načelno pride samozavest iz odznotraj, iz uspehov, dosežki in uspehi ti dajo samozavest, ampak lahko ti dajo pa včasih samozavest tudi drugi ljudje, ker so referenčna točka, ali pa ena oseba, enim ženskam jo je treba mal nabildat, mogoče niso dobivale dovolj pohval v otroštvu in so prestroge same do sebe.
Anonimna279
jazsi res moram naredit svoj klub. ker vam tukaj ne morem pomagat dovolj.
vprašanje zate. kdo reče da si ti prijetnana videz in vdno lepo urjena? kdo pa ocenjuje to? predvidevam da si hetro. torej moški so ti vpeč?! kdo torej ocenjuje tebe? ti, kolegice, ALI MOŠKI? moški a ne?! moški nikdar ne reče, prijeten videz in lepo urejena. mošški rečemo, ta je dobro zrihtana, dobra pička , dobra rit za pofukat. ja? moški mora to ocenit. videz je za žensko kar je denar za moškega. še huje. ker denar lahkozasluži, dobi. ženska pa mora iz tega kar je nardit max. ti rabiš trening BJJ, PLAVANJE. ne knjige. verjetno se službe katere iščeš ne skladajo z tvojim resničnim karakterjem. išči službo, ki bo zate. pa idi trenirat plavanje. 3x na teden. fsaj to.
Pot do tega, da verjames sam sebi, je dolga in naporna pot, ni pa nemogoca.
Ti sama sebi ne verjames in ko to poves, se cuti.
Recimo jaz jasno povem, kaj znam in cesa ne, z neko odlocnostjo, verodostojnostjo, nimam tezav s tem, da cesa ne znam, ker verjamem, da se tega lahko naucim.
Razumes razliko?
Anonimno 3469, 27.05.2025 ob 17:57
Anonimna279
jazsi res moram naredit svoj klub. ker vam tukaj ne morem pomagat dovolj.
vprašanje zate. kdo reče da si ti prijetnana videz in vdno lepo urjena? kdo pa ocenjuje to? predvidevam da si hetro. torej moški so ti vpeč?! kdo torej ocenjuje tebe? ti, kolegice, ALI MOŠKI? moški a ne?! moški nikdar ne reče, prijeten videz in lepo urejena. mošški rečemo, ta je dobro zrihtana, dobra pička , dobra rit za pofukat. ja? moški mora to ocenit. videz je za žensko kar je denar za moškega. še huje. ker denar lahkozasluži, dobi. ženska pa mora iz tega kar je nardit max. ti rabiš trening BJJ, PLAVANJE. ne knjige. verjetno se službe katere iščeš ne skladajo z tvojim resničnim karakterjem. išči službo, ki bo zate. pa idi trenirat plavanje. 3x na teden. fsaj to.
@3469
In zakaj bi morala plavati? Da pridobim misicno maso? Jo imam, nisem zašpehana , v resnici imam premalo kg za svojo starost. Zakaj čutiš potrebo vsako žensko poniževati? Kljub temu da drugače prijetno in simpatično zgledam, vedno naredim vtis na ljudi, sem nesamozavestna,ne znam se prodati za suho zlato, vedno sem perfekcionist, vedno si mislim, to pa še ne znam, tu bi lahko izboljsala. In to cincanje se začuti. Ne mečem se naprej, raje se držim malo zadaj v službi, ne silim v ospredje, sem pa garač in vse naredim zelo zanesljivo, to je tisti moj perfekcionizem v meni, ki me žene, da pridem stvari do dna, ko se večini več ne da. Zato sem velikokrat tudi zelo izcrpana. Čeprav sem z ljudmi, ki jim zaupam , odprta in zgovorna in zabavna, se v večji skupini izgubim. Eni pa z pol manj znanja prikažejo sebe za genije na razgovoru. Potem ko dobim zavrnitve, sem še bolj potrta. To mene tako potre, da se počutim ničvredno. Imam 7. Stopnjo izobrazbe, samo pred 20 leti sem bila dosti bolj samozavestna kot danes. Knjige meni zelo pomagajo, rada berem , vsaka knjiga da dodatno modrost, zato sem spraševala. Treningi , psihoterapija odpade.
Sem imel tudi jaz probleme z samozavestjo, pač odraščal sem v disfunkcionalni družini in to pusti posledice.
Šele ko sem bil star 36 let in ko nisem imel v življenju nobenega izhoda, nobene podpore več, zavržen, kriv,… šele takrat me je življenje pripeljalo do točke da sem moral nekaj naredit iz sebe. Sem imel srečo da sem po nekem slučaju prisel do terapevta in sva potem reševala to mojo težavo z samozavestjo.
Sedaj, po 14 letih ti povem da je življenje lažje, manj stresno, en kup manj problemov, manj čudnih misli,..
Ti pa povem da ne pomagajo ne knjige še manj pa delavnice..
Zelim ti vse dobro ♥️
Forum je zaprt za komentiranje.