Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Dodana vrednost v naših življenjih

Dodana vrednost v naših življenjih

Ni na moji strani zgražanja, ne ogorčenja, le komentirala sem to da navajaš, da smo nekateri cinični in da naj vozimo stran od te teme. Morda se ti počutiš ogorčeno ali se zgražaž, ko bereš odzive vseh forumašev.[/quote]

Nimam bit za kaj ogorčena, niti na tole drekanje zadnjih 3 snovalcev.

Odgovarjaj, razlagaj, pojasnjuj, če hočeš, če ti pa ni do tega, pač preskoči. Nesmiselno se mi zdi, da si prišla napisat, da ti je tema “dodana vrednost” bedna. Ok, ti je. To nekako ni tisto, kar sem želela od pisočih.

Kdo pa pravi, da je tema bedna? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ravno zaradi takšnih sposobnih in podjetnih ljudi smo v krizi.
Zaradi pohlepa in nenhnega pehanja za materijalnimi dobrinami, je človek prodal svojo pravo vrednost, ki jo sedaj merimo le še v denarju.

Ravno tisti, ki težijo k “vedno več”, so v sebi največji reveži.
Za srečno življenje rabimo veliko manj, kot v večini imamo, pa ni problem v tem, da bi imeli premalo, ampak, da ne znamo živeti. Smo sužnji kapitalističnega razmišljanja od katerega imajo korist le redki…Tisti, ki jim praviš uspešni in podjetni.

Ta “lastna” volja je največkrat visljena s strani družbe in še zdaleč ne pomeni, da nam je v lastno korist. Če bi bila, bi živeli v raju.


Jst, samo še nisem napisal tega. No zdej pa sm lol

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Jst, samo še nisem napisal tega. No zdej pa sm lol[/quote]
Bedn je kvečjemu tisti, ki v njej sodeluje. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

…sodeluje nekje, kjer mu je bedno, da se razume. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ej, ej, Robi, da nisi malo nataknjen danes?! Kako vam je šla v nos informacija, da sem srečala ekonomista, svetovalca, uf, kot trn v ahilovo tetivo. Ta model ima svoj s.p. in gara, da ima tisto, kar pač ima, nima svoje jahte in ne gre za tajkuna. Pač je iz svojega študija ekonomije potegnil največ, prebral zakone in ustave in ne klone pred (namišljenimi) ovirami. Dela v taki branži, kjer je važna storilnost. Če nisi uspešen, potoneš.

Tole srečanje sem vzela zgolj kot izhodišče za nadaljno debato.

Vsakemu “dodana vrednost” pomeni kaj drugega. Meni osebno je to, da imam šiht, zgolj nujno zlo. redni dohodek, ki ti omogoča plačevanje položnic in morda še kak dopust. Se mi zdi, da smo ljudje prehitro zadovoljni, samo da je služba pa partner pa bajta, ki se jo gradi 20 let in do smrti odplačuje kredite – temu težko rečemo Mission Accomplished. To je zgolj osnova.

Večina se s tem zadovolji, v sebi zakrkne, se prestavi v ler in tako hibernira do starosti. Potem ni čudno, če pridev mimo nekdo, ki v sebi nosi žar, karizmo in zmede tega človeka, ki se spomne na nek pozabljen spomin. Ko je bil še mlad, morda otrok, ko je še imel želje, pripravljenost naredit, ustvarit nekaj več, potem pa se je pridužil toku malodušne, sprijaznjene sive množice.

Upam si trdit, da nekdo, ki izkorišča večino svojih potencialov, ne pada na te instant random vibe, ki marsikoga zmede.


Niti ne…:)


Verjamem…In ravno to je tisto, kar sem opisoval in sklepal, da se skriva v ozadju.
Torej, garanje in neka uspešnost, kako premagati druge, je tisto v čemer se meri naša dodana vrednost ?
In zaradi te tekmovalnosti se potem pojavijo redki, ki so uspešni, večina pa za neko mizerijo dela po cele dneve in ima občutek, da je služba le kot neka nuja.
In ravno zaradi takšnega sistema, bomo kmalu vsi potonili.

Iskrenost.press
No da se še jaz izpovem, prvič, odkar sem ga odkrila, (forum a ne) več pišem, kot berem, to se verjetno pozna na kvaliteti postov, tako da ja, meni gre boljše :)))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Ko berem tole temo, sploh ta stavek, nekako ne vem kam bi dal avtoričinega mačka. Kaj je njemu dodana vrednost?
Spolnih organov nima v funkciji, kaj je živi miš se mu ne sanja, kako zgleda pravo drevo tudi ne…. Živi svoje “polno” življenje na nekaj m2 in višek ustvarjalnosti mu je da se povzpne na omaro in zraven strga zaveso za kar je “nagrajen” z ne vem čim….

Avtorico pa skrbi njena dodana vrednost, ki naj bi jo izživela po “nujnem zlu” (sužbi) in naključnem znancu, ki ima ekonomsko izobrazbo in je s tem prižgal v njej žar in je prestavila iz lera v ….katero prestavo?

Daj vsaj mačka spusti nekam v kruto svobodo če že sama samo hiberniraš med stanovanjem in šihtom… 🙁

Ko berem tole temo, sploh ta stavek, nekako ne vem kam bi dal avtoričinega mačka. Kaj je njemu dodana vrednost?
Spolnih organov nima v funkciji, kaj je živi miš se mu ne sanja, kako zgleda pravo drevo tudi ne…. Živi svoje “polno” življenje na nekaj m2 in višek ustvarjalnosti mu je da se povzpne na omaro in zraven strga zaveso za kar je “nagrajen” z ne vem čim….

Avtorico pa skrbi njena dodana vrednost, ki naj bi jo izživela po “nujnem zlu” (sužbi) in naključnem znancu, ki ima ekonomsko izobrazbo in je s tem prižgal v njej žar in je prestavila iz lera v ….katero prestavo?

Daj vsaj mačka spusti nekam v kruto svobodo če že sama samo hiberniraš med stanovanjem in šihtom… :([/quote]Ej samo to je pa provokacija brez primere, ker slučajno imam informacijo, da je krivokljunčica trenutno zadržana, moram napisati, On_ ti si še večji mučki provokator kot je tu Sadni, ti si pomagaš z najbolj ostudnim orožjem, ki ga premore človeška vrsta, to je z inteligenco in nihilizmom.
Mah upam da te reši ena s plemenito dušo in milostno naravo, tebi se je tu verjetno mutirala dnk… nedelja popoldan in ti patetično na forumu,.. pojdi vsaj ven iskat dodano vrednost…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Ha, ha, ha….
Hvala za lepe želje Katjenka, samo ne vem kam naj bi potem s to ki me sedaj “upravlja”….
Je rekla da moram danes prah pobrisat po bajti in si ne smem “dodajat vrednosti”.
Sedaj ravno tipkovnico brišem 😉

Ej, sotrpina po spolu (Robi & On_), saj ne da vama ne bi dal prav, kljub vsemu pa se mi zdi, da lebdita nekaj cm nad tlemi :-))))


A ni tako, če upoštevaš upravljalca in izvršuješ naloge, se ti zviša dodana vrednost ? 🙂
Imaš več možnosti na trgu…:)

Zaenkrat imam noge trdno na tleh…:)

Kje pa!
Midva lahko le še poskakujeva, lebdenje je preteklost. Vsaj zame…. 😉 :))

Ni na moji strani zgražanja, ne ogorčenja, le komentirala sem to da navajaš, da smo nekateri cinični in da naj vozimo stran od te teme. Morda se ti počutiš ogorčeno ali se zgražaž, ko bereš odzive vseh forumašev.[/quote]

Nimam bit za kaj ogorčena, niti na tole drekanje zadnjih 3 snovalcev.

Odgovarjaj, razlagaj, pojasnjuj, če hočeš, če ti pa ni do tega, pač preskoči. Nesmiselno se mi zdi, da si prišla napisat, da ti je tema “dodana vrednost” bedna. Ok, ti je. To nekako ni tisto, kar sem želela od pisočih.[/quote]

Krivokljunčica, nikjer nisem navedla da je tema bedna…pa zanimivo, da sprašuješ o dodani vrednosti drugih forumašev, nič pa ne poveš o svoji, razen nekje si navedla, da ti je šiht nujno zlo in ne vem ali to zate tudi pomeni hkrati dodano vrednost ne glede na to če ti to hkrat predstavlja zlo? Lahko bi kaj več napisala o svojih dodanih vrednostih, če že tako močno ta pojem promoviraš 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Kmalu grem jest, bom dodal vrednost svoji telesni teži. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ko berem tole temo, sploh ta stavek, nekako ne vem kam bi dal avtoričinega mačka. Kaj je njemu dodana vrednost?
Spolnih organov nima v funkciji, kaj je živi miš se mu ne sanja, kako zgleda pravo drevo tudi ne…. Živi svoje “polno” življenje na nekaj m2 in višek ustvarjalnosti mu je da se povzpne na omaro in zraven strga zaveso za kar je “nagrajen” z ne vem čim..[/quote]

Dokaz tvojega površnega branja. Moj maček je polna 2 meseca preživel zunaj, v naravi, med drugimi mački, lovil bežeče živali in hiral. Še malo pa bi ga lahko samo še pokopali.

Resno, ti sploh znaš kaj drugega napisat kot se samo norčevat in zabijat? To je verjetno tvoja dodana vrednost.

Krivokljuna za revolucionarja, ki bo aktiviral pospane in nedejavne Slovenčke, ki imajo 1001 možnost, vse polno potencialov, pred nosom denar, da izpolnijo svoje ameriške sanje. Ampak oni, kaj? Nič… 🙂

[img]http://3.bp.blogspot.com/_VGjlPROAOmQ/SEBV7hNexKI/AAAAAAAAAPk/4QHiD_yDegg/s400/Cheicon.jpg[/img]

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Che Guevara je bil meni že od nekdaj full sexy:) pravi dec.

Ko berem tole temo, sploh ta stavek, nekako ne vem kam bi dal avtoričinega mačka. Kaj je njemu dodana vrednost?
Spolnih organov nima v funkciji, kaj je živi miš se mu ne sanja, kako zgleda pravo drevo tudi ne…. Živi svoje “polno” življenje na nekaj m2 in višek ustvarjalnosti mu je da se povzpne na omaro in zraven strga zaveso za kar je “nagrajen” z ne vem čim..[/quote]

Dokaz tvojega površnega branja. Moj maček je polna 2 meseca preživel zunaj, v naravi, med drugimi mački, lovil bežeče živali in hiral. Še malo pa bi ga lahko samo še pokopali.

Resno, ti sploh znaš kaj drugega napisat kot se samo norčevat in zabijat? To je verjetno tvoja dodana vrednost.[/quote]Dej no….
Kakšno zabijanje lepo te prisim?
Daj mi objasni v tem kontekstu z mačkom tvojo skrb za “dodano vrednost”, prisim lepo 🙂

V tvojem pisanju je kar nekaj posmeha, da ne rečem zaničevanja, ko se iz ljudi nekoliko posmehuješ. Sploh danes ko so plače na “šihtih” kakršni so (po večini že pod pragom revščine) in “šihtarji” živijo slabše kot tisti na socialki. Poglej si Brajdiče. Lahko se vprašaš kje je tvoja dodana vrednost v primerjavi z njihovo, ki po večini nimajo dneva šihta.
Veš, nekomu je dodana vrdnost, da si gradi hišo z vrtom napr. in je srečen ob vsakem postavljeni opeki, čeprav se drugemu zdi ta sreča totalen manter. Nekdo je srečen v svojem “stanovanjcu” nekje v zadušlivem mestu, ker si drugega niti ne želi, niti ne upa misilt na kaj drugega, ob kupu problemov, ki jih rešuje s “šihtarsko” plačo. Ima za položnice in nekaj izbranih artiklov v tapocenski trgovini….

Tebe pa navdušuje komercialist s svojeo svetlečo zgodbo o dodani vrednosti tvojih prihrankov in si vsa vshičena. V resnici gre bolj za kakšno piramidno shemo, ki se sesuje, ko se ne more več šitit in množica njih ostane še brez tistega, kar so si nekoč trgali od ust in zaupali nekemu lepo govorečemu “goljufu”, ki se okorišča s “plemenitenjem” dela drugih sam pa kaj konkretnega niti ne zna ustvarit. Tako so mu vsi tisti, ki si s svojimi žuljavimi rokami in “potrdili o minulem delu” (ne krediti) ustvarjajo boljši jutri zase in za svoje bližnje, ljudje brez “dodane vrednosti”…..ccccccccccccccc

Ti se pa obesiš na dva meseca mačkove svobode, dlje ti ne seže kontekst napisanega?
Celo užaljena se mi zdiš zaradi tega, mogoče razočarana? Nad čim si razočarana?
Nad mačkom?

Zakaj ne o Murinih delavkah? Kaj misliš, da one nimajo dodane vrednosti v svojem življenju?

Pa si preberi to zgodbo prav o eni murini delavki.
http://24ur.com/novice/slovenija/po-stecaju-mure-se-je-zaljubila-v-zeliscarstvo.html

…. danes pa ima svojo blagovno znamko; pa tudi svoj s.p. .)

Zakaj ne o Murinih delavkah? Kaj misliš, da one nimajo dodane vrednosti v svojem življenju?

Pa si preberi to zgodbo prav o eni murini delavki.
http://24ur.com/novice/slovenija/po-stecaju-mure-se-je-zaljubila-v-zeliscarstvo.html

…. danes pa ima svojo blagovno znamko; pa tudi svoj s.p. .)[/quote]

Morda se je pa Krivokljunka zasačila, da sama stagnira v “zasigurani” službi in jo mičkeno grize, da bi lahko bila v življenju bolj ustvarjalna, ambiciozna in potem te pomisleke projicira na ostale forumaše. No, lahko da se popolnoma motim in želi le, da kritično ovrednotimo svoj life 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Na žalost se ne motiš. Kar za brezzveze definitivno ni šla odpret tako temo 🙂

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Pa tudi kako se odzove na raznorazne komentarje, ki niso ravno po njenem okusu samo še dodatno potrjuje to tvojo ugotovitev. Konec koncev je zaradi tega morala še novo temo odpret.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close