DAVEK
Najprej, na obrestnih merah ni nič kul, zato niso interkUlarne, ampak interkalarne obresti. To so obresti, ki se obračunajo od dneva, ko najameš kredit, do začetka naslednjega meseca, ko začnejo teči redne obresti. (sorry, po domače oz. nestrokovno povedano)
Ta znesek ti ponavadi odštejejo od izplačila kredita, prav tako kot stroške odobritve, stroške zavarovanja itd.
Efektivna obrestna mera je pa tista, ki ti omogoča primerjavo med ponudbo različnih bank. Saj veš, ene v reklamah navajajo nizko obrestno mero, potem ti pa zaračunajo npr. mesečne stroške vodenja kredita itd. V efektivni obrestni meri je pa zajeto vse: obresti, stroški odobritve, zavarovanje… , tako da naj bi ta obrestna mera povedala, kolikšna je v resnici cena denarja, ki si ga sposojaš.(sorry spet, tudi to je po domače oz. nestrokovno)
Forum je zaprt za komentiranje.