Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Če želiš vsem ustreči….

Če želiš vsem ustreči….

Se zgodi to, da lahko izgubimo še to, kar imamo.

Tako se je meni..V tem primeru zaradi programskih hroščov, da se je izgubila tema “ona-on”, ker sem želel temo razdeliti, da bi prepucavanje postavil v novo temo…

Ah, itak je bla brezplodna debata. Na eni strani “otročji” argumenti in izkušnje, na drugi pa “zrelo” obtoževanje in izmikanje debati. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Škoda da nisi enostavno pobrisal onega, sicer pa še vedno lahko nove (konstruktivne) prispevke napišemo 😉

Ne gre toliko za ustreč vsaki kaprici, vsaj jaz nekega kulturnega nivoja ne dojemam kot kaprico, ampak kot nujo.

Sicer pa Robi, sam gotovo veš, važno je, da se pobereš, ne kolikokorat padeš 😉

Živel 1. maj!

Mah, Robi se je lotil nemogočega opravila, ni čudno da mu je spodletelo. Nikoli ne moreš ustrečt vsem, nikoli! 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ma ja….Saj mene osebno samo prepucavanje nič ne moti. Preko virtuale in preko forumov, sem že marsikaj spoznal o sebi. Vse to so odnosi, kjer smo drug drugemu ogledala.
Vsak lahko sam pri sebi spozna, kaj je tisto, kar ga moti in pri sebi razčisti zakaj česa ne more sprejeti.


To bi bilo najbolj enostavno, če bi pobrisal, kar je bilo izven konteksta.

Se pa strinjam, da bi nek kulturni nivo in spoštovanje moralo biti nekaj samoumevnega.
A ni tako preprosto..Vsi smo ujeti v ta sistem, ki ga vodijo ljudje brez občutka za moralo in etiko. Kar se potem prenaša na ljudi..Postajamo nezadovoljni in polni jeze, zaradi občutka, da se nam godi krivica…..V osnovi pa vsi hrepenimo po ljubezni in sprejetosti, a ne znamo in ne zmoremo tega realizirati.

No, jaz mislim, da žaljivke sicer ne sodijo v željene človeške odnose. Ampak žaljivke so realnost, obstajajo povsod, tako v virtuali, kot v realnosti in zato ni potrebe po brisanju. Tudi v realnosti, če te nekdo užali, tega ne moreš več zbrisat. Zakaj bi si torej zatiskali oči.
Veliko nam povejo o človeku samem, ki jih trosi, pa tudi sami se lahko iz občutkov, ki jih ob tem doživljamo, marsikaj naučimo o sebi. Če seveda želimo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Žaljivke so res realnost.
Realnost je pa prav tako nizka samozavest, ki omogoči, da se žaljivke marsikoga dotaknejo.

Internet nam omogoča, da si ustvarimo nek navidezni svet, kjer bi naj bilo čimmanj tega, kar nas prizadene. Torej tudi čimmanj žaljivk. Zato je med drugim tako razširjena možnost komunikacije, saj marsikdo s slabo samozavestjo, lažje komunicira preko neta, kot v realnosti.
Tu se pričakuje, da se bodo ljudje držali nekih pravil V realnosti pa to ni tako.

Res bi naj bil vsak sam odgovoren za svoje občutke, a marsikaj tudi pričakujemo od drugih…Ali je to prav ali ni….Kaj pa vem….

Mislim, da od drugih ni potrebno ničesar pričakovat. Ker, karkoli se zgodi, kakorkoli nekdo odreagira, imamo vedno možnost pogledat v njegovo ozadje in poiskat vzrok za to reakcijo. Seveda smo mi vedno tisti, ki reakcijo sprožimo, ampak nismo pa za reakcijo, žaljivko npr. odgovorni, zato nam je preprosto ni potrebno sprejet. Lahko le razumemo, zakaj jo je nekdo izrekel, lahko razumemo njegovo stisko oziroma nelagodje. Lahko razumemo ali pa ne. Če ne razumemo, se navadno podobno odzovemo nazaj in lahko pride do hudega konflikta, v realnosti pogosto tudi do fizičnega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


To pa ne vem, če je možno…..Če ne bi nič pričakovali, bi nam moralo biti vseeno, kaj drugi počnejo do nas in kako se obnašajo.
Vsi seveda težimo k lepim občutkom in s svojim umom si le pomagamo, da zreduciramo vpliv in sam naš negativen odziv na določeno žaljivko.

Se pa tu sprašujem glede ogledala…Če so nam drugi ogedalo, potem bi morali sprejeti tudi žaljivke in razlog iskati v nas, če je nekdo žaljiv do nas.

Meje so vseeno potrebne, Marko. Tudi, če ti nekdo v real lifeu zabrusi kako sočno, je prav, da se ga o tem opozori oz. opomni na vljudnejšo komunikacijo, ali pa, če si deležen nesramnega odnosa od natakarja v restavraciji, je prav, da se mu postavi mejo in se mu pove (pokaže), da je to nesprejemljivo.

Seveda je prav, da se ga opozori. Od take osebe se navadno umakneš oziroma se več ne družiš z njim, saj ti ne prinaša ničesar koristnega.
Glede pričakovanj, ki jih naj ne bi bilo. To je seveda zelo težko dosečt, to je treba povedat. In ja, v bistvu bi nam res moralo bit vseeno kaj drugi počnejo in kako se obnašajo. Itak na njihove reakcije nimamo vpliva. Če nas nekaj moti, se ob takih ljudeh ne zadržujemo, se jih znebimo a ne. Ne ostajamo z njimi. Vedno si najdemo takšne ljudi, ki so podobno zreli, kot mi sami, ostale zapustimo ali pa zapustijo oni nas. Seveda pa to ne pomeni, da na sebi dovoljujemo nasilje.
Ogledalo – Robi, če ti nekdo reče, da si otročji… kaj ti vidiš v njemu? On v tebi vidi otročje vedenje, ker se sam sebi zdi otročji, le tega se ne zaveda, ga pa zelo moti “tvoja” otročjost. Pomembno pa je, kaj ti vidiš v tem človeku in ali te tisto, kar vidiš, moti. Moti na način, da začutiš v sebi nek upor, trpljenje. Če za tem vidiš razumevanje v sebi pa čutiš mir, boš njega sicer res videl otročjega, ampak mir v tebi je tisti, ki ti pove, da ti vidiš resnico, ne svojega odseva. On pa vidi v tebi svoj odsev, se pravi, tudi resnico. Ker tisti, ki žali in obsoja, tega nikoli ne počne zaradi miru v sebi, vedno je že prej nastopil nek nemir v tej osebi, želja po izražanju slabih občutkov, ki jih je doživel ob tebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Preveč prostega časa imate vi.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

To pa ne bo držalo. Včasih pišeš, kot da si sam Budha, in da je blagostanje možno, če se umakneš. Pač ne. Ne smemo bit slepi in se umikat pred raznoraznimi zlorabami (živali, ljudi, okolja). Če se obrneš stran, ničesar ne spremeniš. Niti ne daš možnosti, da druga oseba premisli o sebi, ali pač da preko kazni spozna, da njena dejanja niso limitless.

Kar se tiče vsakodnevnega obnašanja ljudi na ulici, pa je res nesmiselno se vtaknit v vsakega.


Ja. To se kaže tudi v primerih, ko drugemu očitamo neke lastnosti, ki jih tudi sami delamo.

Res je nemogoče, da ne bi ničesar pričakovali.
Naša osebnost temelji na pogojenostih. In zaradi težnje po zadovoljstvu, pričakujemo, da bodo drugi takšni, da bodo zadovoljevali našim pogojem.
Zunanji in notranjisvet ne smeta biti v konfliktu. Zato imamo pričakovanja in želje, da dosežemo čimvečjo skladnost.

Ker ljudje živimo kot družba, nam po eni strani ne bi smelo biti vseeno kaj drugi počnejo, pa čeprav res večkrat niti nimamo vpliva.
Nima smisla se sekirati in obremenjevati zaradi nečesa, na kar ne moremo vplivati, lahko pa naredimo, kar je v naši moči, da zmanjšamo vpliv nekih slabih dejanj, ki bi lahko tudi nas prizadela.
Na primer..A je prav, da smo samo tiho in da oblast počne, kar jim paše….?

Vsem ustreči …. to je približno tako, kot bi si hotel z drekom rit obrisati … je rekel en moj znanec 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close