Bratu sem tudi oče
PRIMARNO VS. SEKUNDARNO, 09.07.2022 ob 09:17
starost461, 09.07.2022 ob 09:09
Kaj pomeni pred leti? Je brat sedaj star 15 ali 30?
Sicer ne razumem kaj točno tvojo ženo moti, menda nisi skrival pred njo da si skrbnik bratu. Tu ljudje očitno ne razumejo kaj pomeni skrbnik. Ne prešaltaš kar v minuti ko je star 18 let na evo bodi samostojen jaz sem tvoj brat ne več tvoj skrbnik. Čustvena inteligenca ljudi na tem forumu je v minus isto očitno tvojih sorodnikov.
pa kaj boš ti govorila o čustveni inteligenci, če zapisa nisi razumela…tale bratski odnos je očitno zašel “V VODE”, kjer so ljudje opazili-sekundarna družina, da je tole malo pretira odnos….kaj lupaš gluposti, če je 18 naj se loči od njegove sekundarne družine-ni mišljeno popolnoma izstopi ampak meja, kmetica meja….
to je isto ko ono, ko cela ves govori o tem, da ima sin starejšo partnerko-pa koga briga, naj jo ima, če njemu tako paše, tu p gre za zapis, da se že govori, da se preveč sekundara vdira v primarno-KAPIŠ??? bo???
tam kjer je dim, nastane OGENj-čula kdaj?
lupate ene tu gor, da kozlam…
tak kot moja prijateljica, vara jo ded, ga dobi poleg, vara drugo ga dobita obe, pa rečem, ODJEBI GA, ZDAJ SI DOBILA DOKAZ ČRNO NA BELEM, DA VARA OBE, reče ona ČE PA GA TAK LJUBIM!!!!! nastavi si šus sama-meni ga je škoda zate. kapiš?
PRIMARNO VS. SEKUNDARNO, 09.07.2022 ob 09:12
mijav mijav, 06.07.2021 ob 09:22
ja to je hudič, če si človek ustvari družino, v resnici pa bi najraje ostal skupaj z bratom sam. Saj je kar nekaj teh zgodb recimo, ko bratje in sestre ostanejo samski skupaj v nekih zelo zelo čudnih odnosih. ti si bil v to porinjen po sili razmer, sedaj pa sta najbrž oba z bratom dovolj stara, da vajin odnos spremenita tako, da se bosta lahko razvijala dalje in živela svoje življenje. Ne preveč brihtne monklje so se sicer hitro postavile na stran osirotelih bratov, vendar naj pomislijo, kako bi se same počutile, če bi vedele, da so same in njuni otroci vedno nekje na stranskem tiru, ker mora mož in oče skrbeti za bogega bratca (ki pa ima danes 30+ let).
BRAVO…kapo dol, končno nekdo, ki je ta zapis razumel.
vse super truper, da si pomagajo (AMPAK BRAT JE primarna družina) ŽENA OTROCI SEKUNDARNA in tole naj bo ločeno, ker sicer vodi v razpad obeh!!!
Starsevstvo se ne neha, ko otrok dopolni 18, 30 ali 50 let!
Avtor je bil svojemu 10 let mlajsemu bratu oce, skrbnik, razvil je popolnoma drug odnos do njega, brat po krvi, po custvih pa stars.
Ko skrbis za nekoga, delas z njim domace naloge, ga vozis na treninge, mu dajes na celo obloge, ko ima temperaturo in ga vozis k zdravniku, se ta odnos ne prekine samo zato, ker je ta odrasel.
Kako vam to ni jasno?
Kaj vi nehate biti starsi, ko vasi otroci odrastejo?
starsevstvo, 09.07.2022 ob 09:28
Starsevstvo se ne neha, ko otrok dopolni 18, 30 ali 50 let!
Avtor je bil svojemu 10 let mlajsemu bratu oce, skrbnik, razvil je popolnoma drug odnos do njega, brat po krvi, po custvih pa stars.
Ko skrbis za nekoga, delas z njim domace naloge, ga vozis na treninge, mu dajes na celo obloge, ko ima temperaturo in ga vozis k zdravniku, se ta odnos ne prekine samo zato, ker je ta odrasel.
Kako vam to ni jasno?
Kaj vi nehate biti starsi, ko vasi otroci odrastejo?
pa pizda si fukjena? seveda se ne konča starševstvo, zato ker ti pri 30 tvojemu sinu pamperske menjuješ še ni sposoben it od doma, zaradi takih budal mam kot si ti….narediti copatarje
tu gre za pretirano vtikovanje-meja med bratoma razumeš???? en brat posega v bratovo družino-PREVEČ-POSTAVIT MEJE, če ne se sfižita obe, j jasno zdaj?
KOT JE NEKDO ZGORAJ NAPISAL-SORODNIKI NIKOLI NE NEHAJO s vtikovanjem in pametovanjem v tem primeru v njegovo sekundarno družino…kar ne pomeni, da ta odrasli brat ne bo več delal dobro za mlajšega, vendar v mejah normale. čudno nisi napisala naj mu brat fuka babo pa pri njih živi do najmanj 30….
PRIMARNO VS. SEKUNDARNO, 09.07.2022 ob 09:38
pa pizda si fukjena? seveda se ne konča starševstvo, zato ker ti pri 30 tvojemu sinu pamperske menjuješ še ni sposoben it od doma, zaradi takih budal mam kot si ti….narediti copatarje
tu gre za pretirano vtikovanje-meja med bratoma razumeš???? en brat posega v bratovo družino-PREVEČ-POSTAVIT MEJE, če ne se sfižita obe, j jasno zdaj?
KOT JE NEKDO ZGORAJ NAPISAL-SORODNIKI NIKOLI NE NEHAJO s vtikovanjem in pametovanjem v tem primeru v njegovo sekundarno družino…kar ne pomeni, da ta odrasli brat ne bo več delal dobro za mlajšega, vendar v mejah normale. čudno nisi napisala naj mu brat fuka babo pa pri njih živi do najmanj 30….
Tisti trenutek ko je starejši brat prevzel skrbništvo nad svojim bratom je postal le ta njegova primarna družina. In ne to se ne prekine ko pihneš 18 svečk na torti. Vsak normalno čustveno razvit človek to razume. Ti pa kot taprav slovenc dajaš vrednost ljudem. Brat za katerega je skrbel kot za sina je manj vreden kot biološki otrok in ima da zgine in se z 18im letom začne obnašati kot odrasel človek in brat, čeprav je bil pol življenja sin in ne brat. Tudi zakonsko je zanj odgovoren dokler se šola. Ker po zakonu je njegov skrbnik isto kot je skrbnik svojim biološkim otrokom. Nima veze ali je to njegov brat, ali posvojenec ali…. Vam seveda to ni jasno. Ker ste čustveno na stopnji amebe. Isto kot očitno njegova žena, ki se je poročila z nekom ki je že bil “oče”, sedaj pa kar na enkrat želi da to ni več.
bebec703, 09.07.2022 ob 09:45
Tisti trenutek ko je starejši brat prevzel skrbništvo nad svojim bratom je postal le ta njegova primarna družina. In ne to se ne prekine ko pihneš 18 svečk na torti. Vsak normalno čustveno razvit človek to razume. Ti pa kot taprav slovenc dajaš vrednost ljudem. Brat za katerega je skrbel kot za sina je manj vreden kot biološki otrok in ima da zgine in se z 18im letom začne obnašati kot odrasel človek in brat, čeprav je bil pol življenja sin in ne brat. Tudi zakonsko je zanj odgovoren dokler se šola. Ker po zakonu je njegov skrbnik isto kot je skrbnik svojim biološkim otrokom. Nima veze ali je to njegov brat, ali posvojenec ali…. Vam seveda to ni jasno. Ker ste čustveno na stopnji amebe. Isto kot očitno njegova žena, ki se je poročila z nekom ki je že bil “oče”, sedaj pa kar na enkrat želi da to ni več.
Saj ni “poanta” v tem, da žena ne bi tega razumela. Žena hoče mejo!!!!
Starejši brat ima svojo družino-za tega ko skrbi pa zopet svojo MEJA GLUPICA, MEJA…KAK SE PRIČNE VTIKOVANJE IN POTUHA DAJAT BO SE NAJPREJ RAZFUKALA SEKUNDARNA DRUŽINA POTEM PA OSTAANETA DVA PRETIRANO NAVEZANA SAMSSKA BRATA…KAPIŠ DOJAMI PROSIM
PRIMARNO VS. SEKUNDARNO, 09.07.2022 ob 09:49
Saj ni “poanta” v tem, da žena ne bi tega razumela. Žena hoče mejo!!!!
Starejši brat ima svojo družino-za tega ko skrbi pa zopet svojo MEJA GLUPICA, MEJA…KAK SE PRIČNE VTIKOVANJE IN POTUHA DAJAT BO SE NAJPREJ RAZFUKALA SEKUNDARNA DRUŽINA POTEM PA OSTAANETA DVA PRETIRANO NAVEZANA SAMSSKA BRATA…KAPIŠ DOJAMI PROSIM
TO JE ISTO KOT TAŠČE!!!! VVEČNO PAMETOVANJE IN VTIKOVANJE””” NA ZAČETKU VSI SLADKI IN LEPOREČNI DOKLER IMAJO DRUG OD DRUGEGA KORIST, KO KORISTI VEČ NI PA ZOBE…IN KAOTIKA. MEJA DEBILNO BLESAVA
Povsem razumem, da ko imas svojo druzino, hoces, da ta funkcionira kot druzina. Da so clani drug drugemu na prvem mestu. In dani stalno neke tretje osebe za vogalom.
Lepo, da je poskrbel za mlajsega brata, ko je bilo to potrebno. A ce ima ta danes 30 let, ni vec potrebno, da mu je non-stop na razpolago. Ima svoje otroke, ki morajo biti prvi zanj. In zeno. Brat seveda ostaja del druzine, a mora najti novim okoliscinam primerno mesto. To ne pomeni, da se ga odrine stran, pomeni pa, da je skrajni cas, da svoje zivljenje vzame v svoje roke. In da odraste. V svoje dobro.
Ijni gin, 09.07.2022 ob 09:58
Povsem razumem, da ko imas svojo druzino, hoces, da ta funkcionira kot druzina. Da so clani drug drugemu na prvem mestu. In dani stalno neke tretje osebe za vogalom.
Lepo, da je poskrbel za mlajsega brata, ko je bilo to potrebno. A ce ima ta danes 30 let, ni vec potrebno, da mu je non-stop na razpolago. Ima svoje otroke, ki morajo biti prvi zanj. In zeno. Brat seveda ostaja del druzine, a mora najti novim okoliscinam primerno mesto. To ne pomeni, da se ga odrine stran, pomeni pa, da je skrajni cas, da svoje zivljenje vzame v svoje roke. In da odraste. V svoje dobro.
Bravo, kapo dol, nekdo je razumel. Točno to je poanta o čemer avtor sprašuje. postavit mejo. kar ne pomeni, da za brata ne bo več skrbel v vseh ozirih-ampak brat ne bo na prvem mestu-kapiš zdaj? ker kakor hitro daš bratu No1 ali staršem, se sekundarna družina razdira….sfuka
intelektualnost, 09.07.2022 ob 10:07
Bravo, kapo dol, nekdo je razumel. Točno to je poanta o čemer avtor sprašuje. postavit mejo. kar ne pomeni, da za brata ne bo več skrbel v vseh ozirih-ampak brat ne bo na prvem mestu-kapiš zdaj? ker kakor hitro daš bratu No1 ali staršem, se sekundarna družina razdira….sfuka
Kje piše da ima brat 30 let?!
Napisal je pred leti. Mogoče je še mladoleten. Mogoče star 19 let in študira. In primerjava tašče z tem primerom….moteni ste vsi. Ko se je žena poročila je sprejela tudi brata v svojo družino. Kot skrbnik. Ker je njen mož skrbnik. Kot da bi imel svojega otroka od prej. In ne ni normalno ko začne rojevati da se dela kot da ta mladoletni brat kateremu je njen mož skrbnik kar na enkrat ni več primarna družina ampak “samo brat”. Ni isto kot da bi pač odraščala kot brata. Ker nista. Starejši je prevzel vlogo staršev. In jo bo verjetno imel do smrti. Ker tega pač ne pretrgaš ko je nekdo 18 let star. Nima veze ali je bil to tvoj brat kateremu si bil oče, ali posvojen otrok, ali nečak ali…. Normalen človek ne skoči iz ene vloge v drugo ko ima nekdo roj. dan. Onadva nikoli ne bosta kot bratje ki so odraščali s starši. Nikoli. Ljudje ki tega niso zmožni dojeti se nimajo kaj poročati v take situacije! Dam roko stran da bi ta ista družina (in vsi ki jih zagovarjate) čisto isto delovali če bi bil to njegov biološki otrok od prej. Ker ni “njihov”. “Njihovi” so bolj pomembni.
dobro jutro, 09.07.2022 ob 10:25
Kje piše da ima brat 30 let?!
Napisal je pred leti. Mogoče je še mladoleten. Mogoče star 19 let in študira. In primerjava tašče z tem primerom….moteni ste vsi. Ko se je žena poročila je sprejela tudi brata v svojo družino. Kot skrbnik. Ker je njen mož skrbnik. Kot da bi imel svojega otroka od prej. In ne ni normalno ko začne rojevati da se dela kot da ta mladoletni brat kateremu je njen mož skrbnik kar na enkrat ni več primarna družina ampak “samo brat”. Ni isto kot da bi pač odraščala kot brata. Ker nista. Starejši je prevzel vlogo staršev. In jo bo verjetno imel do smrti. Ker tega pač ne pretrgaš ko je nekdo 18 let star. Nima veze ali je bil to tvoj brat kateremu si bil oče, ali posvojen otrok, ali nečak ali…. Normalen človek ne skoči iz ene vloge v drugo ko ima nekdo roj. dan. Onadva nikoli ne bosta kot bratje ki so odraščali s starši. Nikoli. Ljudje ki tega niso zmožni dojeti se nimajo kaj poročati v take situacije! Dam roko stran da bi ta ista družina (in vsi ki jih zagovarjate) čisto isto delovali če bi bil to njegov biološki otrok od prej. Ker ni “njihov”. “Njihovi” so bolj pomembni.
GLej, tud bioloskega otroka (ali pa posvojenega) moras spustit, ko je cas … ni vezano na rojstni dan … res pa ne vemo, koliko je ta brat zdaj star … ampak, ko je cas, se praviloma odrasel clovek loci od svoje primarne druzine in zazivi po svoje. Ne pretrga vezi, so pa te drugacne. Brez osamosvojitve, ne mores srecno zazivet svojega odraslega zivljenja. Pa to ni vezano na kraj bivanja.
Ijni gin, 09.07.2022 ob 10:50
GLej, tud bioloskega otroka (ali pa posvojenega) moras spustit, ko je cas … ni vezano na rojstni dan … res pa ne vemo, koliko je ta brat zdaj star … ampak, ko je cas, se praviloma odrasel clovek loci od svoje primarne druzine in zazivi po svoje. Ne pretrga vezi, so pa te drugacne. Brez osamosvojitve, ne mores srecno zazivet svojega odraslega zivljenja. Pa to ni vezano na kraj bivanja.
Kje pa pise, da skrbi za 30 letnega brata kot za dojencka?
Ce je brat odrasel in samostojen, morda ta starsevska navezanost pomeni, da ga povabi na nedeljsko kosilo, kot vecina starsev vabi svoje odrasle otroke.
Morda sta oba brata odrasla in imata svoji druzini, pa starejsi mlajsemu pocuva otroke, kot bi jih cuval dedek.
Morda je brat star 20 in studira, pa ga starejsi financno podpira in gre to zeni v nos.
Midlim, da nekdo, ki je prevzel nase tako odgovornost, mora biti zelo prizemljen clovek.
Anonimno 4426, 09.07.2022 ob 13:58
Ti si car ..oni zabiti in pokvarjeni… ?
Ja seveda, zato pa je toliko sfukanih družin, isto v primerih kjer otroci sineki, ostajajo ob mamicah do 35-40…blesavo trol….zabite kure.
Brat, ki je 18 je polnoleten-ne bo se ga več vlačilo po dopustih, ob sekundarni družini, delale se bodo omejitve….zastopiš. Ne bo se mu drug brat odrekel, le manj se bo posvečla njemu in več ženi in otrokom. je jasno?
res ste sfukani, 09.07.2022 ob 16:08
Ja seveda, zato pa je toliko sfukanih družin, isto v primerih kjer otroci sineki, ostajajo ob mamicah do 35-40…blesavo trol….zabite kure.
Brat, ki je 18 je polnoleten-ne bo se ga več vlačilo po dopustih, ob sekundarni družini, delale se bodo omejitve….zastopiš. Ne bo se mu drug brat odrekel, le manj se bo posvečla njemu in več ženi in otrokom. je jasno?
Si ti zena tega oceta-brata?
Mogoce celo ljubica, ki je razdrla druzino, zdaj te pa motijo srednjesolski otroci na dopustu z ljubckom?
Zakaj pa 18 letnik ne bi sel s svojim starsem na dopust?
Mi smo bili vedno zmenjeni, da si sami zasluzijo, ce hocejo sami na dopust, pri nas so pa vedno dobrodosli in so tudi vedno prisli, vcasih za par dni, vcasih za en teden, obicajno so se tako organizorali, par dni pri nas, par dni pri drugih starsih, par dni pri tretjih, par dni na jadrnici pri cetrtih…
hmhm…813, 09.07.2022 ob 16:18
Si ti zena tega oceta-brata?
Mogoce celo ljubica, ki je razdrla druzino, zdaj te pa motijo srednjesolski otroci na dopustu z ljubckom?
Zakaj pa 18 letnik ne bi sel s svojim starsem na dopust?
Mi smo bili vedno zmenjeni, da si sami zasluzijo, ce hocejo sami na dopust, pri nas so pa vedno dobrodosli in so tudi vedno prisli, vcasih za par dni, vcasih za en teden, obicajno so se tako organizorali, par dni pri nas, par dni pri drugih starsih, par dni pri tretjih, par dni na jadrnici pri cetrtih…
Debilka, kdo je govoril o finančni plati. Naj ti narišem.
Starejši brat ima že svojo družino, za tega samo skrbi-tudi on je njegova družina, ampak z 18 je pa njemu prva sekundarna. In v sekundarni ima morebiti hčero, ki je 17 in kam to vodi, če gre z njimi vsako leto še brat, ki je 18+?….Nobene veze ni s financami. veze ima, d aje brat počasi v sekundarni družini (ženi in drugim otrokom) morda v napoto, želijo, da se vsako leto bolj odsesa…od bratove zize
res ste sfukani, 09.07.2022 ob 16:24
Debilka, kdo je govoril o finančni plati. Naj ti narišem.
Starejši brat ima že svojo družino, za tega samo skrbi-tudi on je njegova družina, ampak z 18 je pa njemu prva sekundarna. In v sekundarni ima morebiti hčero, ki je 17 in kam to vodi, če gre z njimi vsako leto še brat, ki je 18+?….Nobene veze ni s financami. veze ima, d aje brat počasi v sekundarni družini (ženi in drugim otrokom) morda v napoto, želijo, da se vsako leto bolj odsesa…od bratove zize
in zato poskrbijo sosedje, da nastane dim iz dima ogenj..incest. kapiš? žena je sprejela brata do 18 oziroma malo dlje, da se osamosvoji, zdaj pa bo vsak let manj na njegovi grbi in več z ženo…še ne kapiš?
Bratu si postal oče, ko je imel 9 let, ti pa 18. Med vama je 9 let razlike, ti imaš že svojo družino, torej je od tega dogodka predvidevam minilo že vsaj 10 let, če ne več. Torej je tvoj brat danes že polnoleten. Kar si storil takrat je bilo plemenito, ampak tvoja žena in njena družina imajo danes prav. Tvoj brat ni več “tvoj otrok” ampak odrasel moški, ki mora poskrbeti zase tako kot si ti zase v njegovih letih. Tvoji otroci te danes potrebujejo bolj kot te tvoj brat.
Razmislek, 09.07.2022 ob 17:27
Bratu si postal oče, ko je imel 9 let, ti pa 18. Med vama je 9 let razlike, ti imaš že svojo družino, torej je od tega dogodka predvidevam minilo že vsaj 10 let, če ne več. Torej je tvoj brat danes že polnoleten. Kar si storil takrat je bilo plemenito, ampak tvoja žena in njena družina imajo danes prav. Tvoj brat ni več “tvoj otrok” ampak odrasel moški, ki mora poskrbeti zase tako kot si ti zase v njegovih letih. Tvoji otroci te danes potrebujejo bolj kot te tvoj brat.
Torej, ko bodo bioloski otroci 18, jih tudi odvrzes?
Ce posvojis 9 letnega decka, ga brcnes v rit, ko napolni 18? Dovolj ima, a ne?
Kot je ena ze zapisala, upam, da nimate lastnih otrok!
Ma kake jih to imate…. Kot prvo to izgleda kot ena zgodbica prevedena iz kakšnega angleškega podeželskega cajtnga. Res malo čudno, da 18 letnemu dijaku dajo skrbništvo nad 9 letnikom in mora ta dijak pustiti šolo, da služi kruh za brata, hkrati pa še gospodinji in ga vzgaja. Res dvomim, da je pri nas kaj takega možno, sem skoraj sigurna, da bi dali 9 letnika v rejo, če ne bi imel drugih sorodnikov.
Po drugi strani pa mal smešno izgleda, v bistvu je samo 9 let razlike, torej če ima tip ženo in otroke, je vmes tudi ta 9letnik odrastel. Pa kakšen morata to imeti odnos, da ju drugi opozarjajo, da gre predaleč…. A se hodi z bratom žogat namesto z otroki? A mu daje denar? Razumem, da bi čutil do brata posebno povezanost, zaščitništvo in ljubezen, ampak tako kot mora starš svojega otroka spustiti, ko ta odraste, bi moral tudi ta brat svojega mlajšega brata pustiti, da si zgradi svoje življenje in si služi svoj denar za preživljanje. Pa saj ima ta brat najbrž že svoje življenje, zdaj ga potrebujejo njegovi mlajši otroci.
Pa smešno mi je, kako tukaj pišete, kaj naj naredi ženi, naj prepiše premoženje na brata in podobno… Doma pa najbrž delate, kar vam ženka ukaže in tudi k staršem najbrž že dolgo niste šli na obisk, ker gre ženi na živce tašča….
Očebrat, 05.07.2021 ob 16:34
Pred leti sva nama z bratom v prometni nesreči izgubila starša. Na tem svetu sva ostala sama. Ker sem bil takrat ravno polnoleten sem postal zakoniti skrbnik 9 letnemu bratu. Takrat sem ravno zaključeval srednjo šolo in zaradi okoliščin sem se odločil, da študija ne nadaljujem in sem se zaposlil. Ves moj čas je bil podrejen službi in skrbi za brata. V službi sem spoznal tudi punco, ki je danes moja žena. Imava dva otroka, a jaz imam v resnici tri, saj sem bratu bolj oče kot brat. Pač tako so hotele najine razmere. V mojem srcu je prostoru dovolj za vse tri, res ne vidim zakaj delajo iz tega problem. Na živce mi gre, ker mi žena in njeni sorodniki radi očitajo, da imam dva otroka in ne tri in da naj se tako tudi obnašam. Ne vem kako naj jim dopovem, da ni šlo drugače, kot da sem bil bratu tudi oče.
Koliko pa je sedaj star tvoj brat? Nekaj je, da skrbis zanj, drugo pa je, da poskrbis da bo samostojen, oa ne v smislu da ga zalagas, tevec da bo osebnostno mocan. Je mogoce da si do njega bolj zascitniski, pozoren, toleranten itd, kot do svojih otrok on pa mogoce celo to izkorisca, ti pa tega ne opazis? Ne me narobe razumet, ampak a si res dobro pretehtal vse vidike, si res dobro poslusal in pretehtal, to kar ti je ocitano? Ker to kar si napisal je preohlapno, da bi kdo od lahko nas zavzel neko stalisce in nek razlog mora bit, da ti to ocitajo. Zdej ali so oni ljubosumni bumbarji, ali pa ti, zaradi situacije v katero so zasel cez noc in jo ocitno dobro vozis, ne vidis s pravimi ocmi. Nekaj ze mora biti.
Forum je zaprt za komentiranje.