Bivša zahteva slike nazaj
Pozdravljeni!
Z dragim sva skupaj več kot 2 leti. On je imel pred mano punco 10 let jaz fanta 8 let. Pri meni se je na žalost končalo na zelo grd način, saj me je varal in tako nimam več kontakta z bivšim in ga tudi več ne želim. Sedanji fant je končal na sporazumni način zato je do sedaj imel še vedno kontakt z bivšo. Šlo je samo za formalne zadeve, kot so urejanje papirnih zadev in tu pa tam ga je klicala, ker je hotela imeti kakšno telefonsko ali pa tudi, če si ni znala tv priklopit itd..no to se je končalo skoraj za kakšno leto, da je nehala telefonirati za brezvezne stvari..
Pred kakšnim tednom mi moj fant pove pri večerji, da ga je kontaktirala ponovno bivša z željo, da bi ona po 2 letih imela njune skupne slike zapečene na cd-ju. Definitivno mi ni bilo ravno prijetno, saj mi je čudno, da se je tega spomnila sedaj po 2 letih in mimo grede sem zvedela, da je samska po novem. Ker se nisem veselila te novice z dragim in sem bila užaljena, mi je rekel, da ga resno skrbi moja reakcija na to vse skupaj..Mene pa skrbi, ker ji še vedno z vsem ustreže..Na začetku najine zveze, si je bivša prišla še po njegov avto, ko sva midva bila skupaj, mu je hotela nek biznis rihtat, a takrat ko sta bila skupaj začuda se ni spomnila, da bi mu pomagala pri tem,klicala je zaradi bedarij kot to, kje je on račun, kako se kabel priklopi da bo lahko ne vem točno kaj že gledala..počasi mi je začelo najedat, in ko sem mu to omenila je vedno zagovarjal, da je glupa in da zato kliče. No kasneje je imela spet fanta in se je situacija umirila za kakšno leto. Sedaj pred enim tednom pa mi spet pride z kislo naprej, da želi od njiju skupne slike vse albume, ki pa jih ima moj fant na računalniku. Ko fantu povem, da mi ni ravno prijetno to, da ji bo zapekel slike, ker je to vseeno njuna osebna zadeva in mi tu nekaj smrdi, se zagovarja, da so slike tudi njene in da se ji ne more zlagat, da jih nima več in da bi imel slabo vest. Mene pa boli, ker ji vedno ustreže kar želi in imam občutek, kot da še ima kontrolo nad njim, čeprav on trdi da ravno ni tako. Ko sem mu povedala, da mi to prav ni všeč, da bi ji zapekel use njune slike na cd in da sem dobila pri tem občutek, da mu ni mar za moje občutke je on užaljen, ker pravi, da bo on imel slabo vest, če ji ne bo tega naredil, saj so slike tudi njene.
Mene če bi klical kak bivši fant, s katerim sem šla narazen na sporazumni način in bi zahteval slike po 2 letih, bi ga vprašala najprej po zdravju in če sedanjemu fantu nebi pasalo, definitivno nebi zapekla slik, zaradi tega pa me to prizadene, ker fant ne odreagira tako, kot bi jaz želela. Mogoče sem egoistična, ampak enostavno mi ni všeč to, pa si ne znam pomagat…
Kak nasvet?
Hvala
Dober predlog 🙂
Vsekakor mnogo boljše kot pa, da bi sama doma kuhala mulo in še videla boš koliko si še vedno želi njene družbe, sploh pa če ni mogla si slik shranit, ko sta bila še par, čemu ji bodo sedaj? Lahko ji pa malo “priredi” slikce in sebe izreže, če že želi imet “svoje” slike….he,he,he…
Lahko pa si preprosto tudi zrihtata Dropbox (ali kaj podobnega), njene slike naložita gor, ona pa si jih potem dol potegne. V tem primeru ni potrebnega nobenega srečanja, če te skrbi kaj bo 🙂
Pa tudi zadeva ni zelo časovno potratna, kar se tiče nalaganja vsebine.
Če bo hotla imet slike na cd-ju pa si ga lahko sama zrihta 😉
Oba sta na koncu užaljena zaradi česa? Slik? Ti ne upoštevaš njegovih občutkov slabe vesti, on pa očitno ne tvojih, ki temeljijo na podlagi slabe izkušnje z bivšim. Razumem tebe, da se bojiš, da se ti zgodba ponovi. Razumem tudi njega, da ji ima željo pomagat, saj sta ostala prijatelja, nista se sprla.
Če bi ti svojega bivšega vprašala po zdravju, še ne pomeni, da bi svojemu sedanjemu s tem izkazala ljubezen. Vseeno sta se vidva razšla v drugačnem vzdušju. Ljubezen se izkazuje z zaupanjem. Če ima namen odletet nazaj, naj odleti. Kaj boš z nekom, ki nima namena ostati ob tebi, brez da ga prilkeneš nase? Čeprav dvomim, da ima on ta namen. Naj zapeče te slike in si naj potem bivša pride po njih, ko bosta vidva doma, pa jo povabita naprej. Čeprav dvomim, da si tega v resnici želiš.
Ma saj vem,da nimam te pravice zahtevat in tudi ne zahtevam,
:da tega ne stori ampak skozi je nekaj z njo ko je samska takrat ona zeli nekaj,moj pa ji ustreze in mi pac gre na zivce to…
Nimam je namena vabit k sebi domov prav tako nimam zelje tudi sama da bi bila prijateljica z katerim od mojih bivsih pa ce tudi je bil sporazumen konec.Se vedno sem mnenja,da so slike zelo osebne in po dveh letih bi jih imela?enostavno cuudno mi je to. Kaj bo nardil fant pa se naj sam odloci.Ljudje smo razlicni. Tudi ce ji zapece slike mi s tem ne bo izkazal ljubezni tako kot jaz ne ce bi bivsega vprasala po zdravju.
Seveda so slike zelo osebne, saj je tudi bivša in tudi “tvoj” tega mnenja. Ravno zato jih tudi želi in ravno zato ji on želi te slike posnet.
Glej, mogoče se njej res kolca po “tvojemu”, ampak to še ni dovolj, da ga dobi, če se on s tem ne strinja.
Kaj to pomeni, da je skozi nekaj z njo, ko ona kaj želi? Kako pogosto je to? Dajmo dejstva na mizo, da ne bomo nekaj na pamet.
Ne to ne pomeni,da mores prekinit stike pac meni zadostuje ze ce vidim bivsegs da se pozdraviva in kako je ..bla bla pac osnovne zadeve. Enostavno me ne zanimajo odta ostale stvari. Ja ko sta koncala je pogosto zaradi bedarij in on je opraviceval,da je glupa…zmes ko je imela fanta bil mir,sedaj pa fotke pa pred mescem neko telefonsko….mah cudna je…vem,da bo sedaj spet bolj pogosto ko je samska…
Meni se ne zdi, da bi imel on kaj velko stikov z njo, prav tak pa tudi ona ne z njim.
Medinna, kaj si se pa ti naučila iz svoje prejšnje zveze? Kaj misliš, ali sta za to, da te je partner varal, odgovoren samo on, ali je možno, da si tudi ti kaj pripomogla k temu? Bi ti preverala svojega partnerja, če bi ti bilo pri njemu tako lepo, da tega ne bi želela zapravit? Misliš, da je tvoj bivši imel to “vse” pri tebi ali je bežal k drugi z nekim razlogom, ki ga nisi videla pri sebi? Seveda ne opravičujem varanja, me pa zanima, če veš kaj si se v tistem odnosu naučila novega o sebi.
Zdi se mi, kot da želiš tega sedanjega nekako pregnati od sebe, ker ne verjameš, da si ga vredna. Kaj pa pričakuješ od njega, da naredi glede bivše?
Marko marsikaj sem se naucila obenem tudi to,da mi ne bodo vec bivse hodle v zelje in da je povsod neka meja. Glede varanja ni bil v meni problem ampak v njemu saj je to skozi pocel zaradi svojega ega in potrditve da je maco. Sedanjo punco tudi vara in vse je varal tako da se ne pocutim,da bi bilo kaj z menoj narobe. Jaz imam cisto vest on je pa nima. Ampak bivsi je preteklost…kaj pricakujem od fanta?pricakujem,da sam razmisli kje so meje in kaksen bi naj bi odnos do bivse.vsekakor sem mnenja da neke meje morejo biti.
Saj on razmišlja in njemu to ni sporno….. Tebi pa je, ker imaš meje nekje drugje.
Kaj boš sedaj? Ga zamenjala, ker se ne obnaša tako kot si si sama zamislila ali mu boš kaj povedala o tem kaj je tebi še sprejemljivo in kaj ne?
Saj si tudi ti bivšega zamenjala verjetno “samo zato”, ker se nista strinjala v isti stvari. To je, da ima on še druge poleg.
Napisala si tako, kod da bo jutri bivši…. 😉
Saj kot ti je nekdo že napisal, slike ji lahko preda tudi na kak drug način, ni nujno, da osebno preko cd-ja.
Meni se zdi tisto, da ne bi smel nič povedat kaj je bilo za nazaj, da ne bi smel imet tudi lepih spominov na bivše/ga, nič omenjat preteklost…. malo pretirano, preveč posestniško nič kaj odraslo. Pač nekako otročje, nerazumno.
Sploh pa zakaj se bojiš, da bi se srečal z bivšo? A tudi če se srečuje z drugimi ženskami je sumljiv? Kaj pa naj bi mu manjkalo pri tebi? A preslabo kuhaš, je lačen, ne znaš oprat, speglat….. ? 😉 🙂
Kaj mu manjka pri tebi?
Nisi (še) direktno napisala. 🙂 Zamenjala si ga, ker je prekoračil tvojo mejo. Malo prej si pa napisala, da z bivšimi več ne boš imela opravka. Tvoj sedanji pa z bivšo še ima opravka. Torej ni tako zelo daleč, da prekorači tvojo mejo. In kaj se zgodi, ko jo prekorači?
Kaj boš torej storila, če bo sedanji še kdaj poslal kakšno telefonsko svoji bivši? Je to že prekoračitev tvoje meje, te s tem ogroža, žali, ponižuje ali pa lahko to sprejmeš?
Kolikor js razumem, medinno skrbi kaj če se bo njen zdajšnji fant vrnil k bivši. Jo povsem razumem, take stvari se lahko hitro obrnejo. Lahko nekdo nekomu govori, da ga/jo za nič na svetu ne bo prevaral/a, ko pa gre zares, se stvari nemalokrat odvijajo drugače. Tukaj gre za to kako močna je njegova volja, da bo ostal s sedanjo in ne šel nazaj k bivši ali h kakšni drugi. Očitno on njej ne vliva zaupanja, v tem je problem.
Mislim,da malo pretirava oba..hmmm do zdaj ga je vedno klicala bivsa pa tudi za bedarije pa nisem nic rekla pri slikah pa me malo ”zatorkiralo”ker bi jih imela sedaj po 2 letih.ne delam zdaj cirkusa samo uzaljena sem,kar pa ne pomeni da sem ne zrela ,egoisticna in otrocja in nerazumna?zaradi tega primera mi ne mores tako napisati,ker drugace razmisljam in cutim…sicer pa ji je mislit dat osebno in pri tem nimam problema,ker se vidita dosti krat.pac uzaljena sem,ker ji vedno ustreze kadarkoli si zamisli nekaj…glede posesivnosti to smo vsi tudi vidva…samo ne radi slimo tega:)
Men osebno se predaja skupnih slik ne zdi sporno dejanje. “Sporno” je to, da njen tip skače kot njegova bivša zapiska. Prav gotovo nima tip nobene želje po bivši, če ne, ti teh stvari ne bi tako odkrito in mirno razlagal, je pa res, da ji ne bi rabil bit vedno na voljo, ko ga ona rabi. Če je njegova bivša samska in kliče tvojega tipa, je jasno, da pač rabi nekoga, ki mu zaupa, da ji porihta zadeve namesto nje, je pač nesamostojna. Njen problem.
Skupni problem pa je v tem, da je zdaj zaradi te banalnosti razpoka v sedanjem odnosu. Ker je ona užaljena in pritadeta in se čuti porinjeno na stran, njemu pa to ni “big deal” in opravi usluge usput in brez neke drame. Malo bi si lahko oba stopila nasproti, ona s tem, da mu zaupa da čeprav ji tip dela usluge, ne pomeni da je karkoli narobe v njunem odosu, on pa da ni vedno tisti, ki izpolnjuje želje in pričakovanja drugih.
Za kabel peivezat ipd, obstajajo mojstri, pa naj njih pokliče. Ni fer, da kličeš bivšega tipa (al bivšo frendico) za take usluge. To je – za moje pojme – umetno vzdrževanje kvazi prijateljstva, ko se slišiš samo ko kaj rabiš in ko umetno vzdržuješ filing, da so zadeve nespremenjene, neposlabšane.
Skrata, tip bi rabu povišat mejo pri bivši, bejba pa se manj sekirat zaradi njegovih uslugic. Tvoj tipček je očitno taka mehka duša, ki rad pomaga in mu ni težko delat uslugice … kar se lahko hitro prevesi v izkoriščanje.
krivokljun zadel si bistvo!!! no vsaj eden me razume:) in točno to mi gre na živce, da kak zapiska moj skoči in ji ustreže, saj mu verjamem, da nič ne čuti do nje in da nebo z njo, samo to izkoriščanje mi ni všeč, plus odnos da ga ima še vedno v šahu! Predober je z vsemi in zato on ne vidi problema. Meni pa gre na živce roko na srce 🙂
Pol pa Medinna, si se lotila zadeve na napačen način. Pusti slike pri miru (to je ena od tistih stvari, ki jih bivša ne more vprašati nobenega durgega razen njega!!!!, v nasprotju s kabelsko, ipd., kjer ji pomaga lahko veliko ljudi). Naj ji pač zapeče tiste slike. Glede drugih stvari, kjer ji pa lahko pomaga kdo drugi, pa prosi (povej?) tvojega dragega, da naj vzpostavi neke primerne meje.
Ko se najde kakšna taka “tica”, jaz svojemu povem, da s stanjem nisem zadovoljna. Predvsem mu povem, da si je ne želim v najinem življenju. Nisem pa nikoli postavila zahtev, da mora prekiniti stike ali kaj podobnega. Vsak ima pravico, da počne, kar želi in se druži s komer želi. Sem pa res pričakovala, da bo nekaj (ustreznega) ukrenil…
In obratno. Tudi moj od mene ni nikoli zahteval, da se z nekom ne družim. Vendar ko ni bil zadovoljen z določenim odnosom, je znal tudi to nezadovoljstvo jasno izraziti.
Morda se motiš, da se nočeš z njo srečati (seveda ne prijateljevati…). Včasih se ženske s par pogledi zelo dobro razumemo…in včasih rabi katera vedeti samo to, da razumeš igro; ali videti, da si v prednosti (ker hodi s tabo); ali razumeti kaj drugega, da odneha…
Kakorkoli, s tem, da jo srečaš, lažje tudi oceniš, ali je res glupa ali pa so to samo neke finte 🙂
Kako že pravi pregovor? Prijatelje imej blizu, sovražnike še bližje… 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.