Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi bile v vezi s kolerikom?

Bi bile v vezi s kolerikom?

Vprašanje v naslovu. In tiste, ki ste, ali ste bile, kako je?

Kako je? Nikoli dolgočasno. Cel repertoar – deloholizem, adrenalin, strast, presenečenja, spontanost, divji vlak smrti.

Se navadiš, te aktivira, poganja kri po žilah. Moraš ga pa imeti zelo zelo rad. Predpogoj. Pa mlad moraš biti, vsaj po duši.

Ko in če potem zamenjaš z melanholikom, umreš od dolgčasa, čeprav si si domišljal, da se boš spočil ?

Vsaj malo moraš biti tudi sam hiperaktiven, pač pa vsaj eden mora biti tudi zelo priseben, sicer bo frčalo vse po zraku.

Nikoli.

Nisem kompatibilna s takim, absolutno ne prenesem, če se človek ne obvlada. Zaradi tega tudi pijancev in narkičev ne prenašam najbolje.

Nimam potrpljenja in ne vem, zakaj bi ga morala imeti.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 07.09.2025 ob 11:12

Nikoli.

Nisem kompatibilna s takim, absolutno ne prenesem, če se človek ne obvlada. Zaradi tega tudi pijancev in narkičev ne prenašam najbolje.

Nimam potrpljenja in ne vem, zakaj bi ga morala imeti.

Niso vsi koleriki zgolj konfliktni in beez samokontrole. So pa impulzivni, a pogosto v dobrem smislu.
Konfliktnost je stvar značaja, ne temperamenta in se s koleričnostjo samo stopnjuje do nevzdržnosti, ni pa pravilo. Znajo biti zelo ustvarjalni, a ponavadi v kombinaciji s površnostjo.
S takimi moraš znati, pa so prav fajn. Tak bo prvi skočil v ogenj reševati ujete, bo pa res tudi prvi požigalca počil okoli kepe. Sangvinik ali melanholik bo pa tako dolgo delal analizo stanja in rizika, da bo oni ujeti v požaru zgorel, preden bo se kaj ukrenilo.

Kolerik bo neprijetni obisk na hitro nagnal iz hiše in se morda kasneje opravičeval, melanholik bo pa tiho prenašal tiste zgage, potem pa tebe doma pol leta najedal, zakaj take vabiš na obisk.

Kolerik ti bo brez hudega cincanja spulil cunje iz rok in te odnesel v spalnico, melanholik pa bo mulo pasel med tvojim pucanjem stanovanja, do večera pa že odmislil, da te je želel popeljati v spalnico.

Fino bi bilo, če bi vsak imel gumb s programi in bi si ga lahko nastavil po potrebi… ?

flegmatik ni nekdo, ki ne dela drame in je miren.. ampak lufterska oseba. jaz ne delam drame, sem mirna in prijazna (seveda znam pa tudi ostro nazaj rečt, ko mojih predhodnih prijaznih “opozoril” nočejo slišat, pač teptat se pa ne pustim), sem pa skrbna in predana ter zvesta oseba, ki držim svojo besedo pa s flegmatikom ne bi hotla bit.. ker so jebi vetri, to pa s skrbnim človekom ne gre. pa tudi blebečejo v prazno, da bi se bolje počutili, svoje besede ne držijo. kaj češ s takim??

Aha, torej koleriki niso vsi konfliktni , ampak samo tisti z nemogočim značajem.

Melanholiki so pa že po značaju vsi neuporabni, dlakocepski in zamerljivi.

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 07.09.2025 ob 11:45

Aha, torej koleriki niso vsi konfliktni , ampak samo tisti z nemogočim značajem.

Melanholiki so pa že po značaju vsi neuporabni, dlakocepski in zamerljivi.

Nikakor. Temperament ni nujno povezan z značajem. Samo tipične plastične primere sem naštela. Pravila pa ni in tudi čistih tipov osebnosti ne. V vsakem od nas nastopajo vsi štirje, eden je pa bolj izražen, to je vse.

Poznam izjemno zanesljive, predane in ljubeče predstavnike vseh štirih osnovnih tipov temperamenta, pa iz vseh štirih vetrov tudi popolne mevže.

Koleriki se ob meni vedno umirijo ? ker znam z njimi. obozujem pa mal vec strasti povsod, da ni vse umirjeno, ker mene ne bodo nikol vidl da se ne obvladam, oni so pa kdaj taki, ne lih da se ne obvladajo, takih nisem spoznala, ampak so taki fierce kar je men zelo vsec, ker je nekaj tega tud v meni

najbolj blizu so mi koleriki in flegmatiki, ampak za partnerja najrajsi nekaj od teh dveh temprramentov skupaj. ce se nic ne dogaja, mi rata dolgcas. vsec mi je, ker imajo vedno plan. pa vedno naredijo vse kot je treba. dobesedno so edini ki bodo dal roko v ogenj zate. edino pride kdaj do nestrinjanj, ker nisem nekdo, ki bi se vedno pustil voditi, no moskemu pustim nekatere stvari. ampak glede mnenja, ce vem da je moje pravilno in oni se kar po svoje, kar se zgodi, takrat je ogenj z obeh strani?

ostala dva temperamenta mi nista toliko blizu, bolj za prijatelje, kot partnerja.

je pa tudi moja bliznja oseba kolerik in malo sangv., tako da, partyyy?

Preden nadaljujete, bi morda bilo smiselno malo prebrati, katere dimezije t.i. Big 5 model sploh vključuje in kako se te odražajo v praksi.

Vsi uspešni ljudje so koleriki Steve Jobs in Musk  so koleriki.

Odgovor na objavo uporabnika
monovka, 07.09.2025 ob 11:33

Niso vsi koleriki zgolj konfliktni in beez samokontrole. So pa impulzivni, a pogosto v dobrem smislu.
Konfliktnost je stvar značaja, ne temperamenta in se s koleričnostjo samo stopnjuje do nevzdržnosti, ni pa pravilo. Znajo biti zelo ustvarjalni, a ponavadi v kombinaciji s površnostjo.
S takimi moraš znati, pa so prav fajn. Tak bo prvi skočil v ogenj reševati ujete, bo pa res tudi prvi požigalca počil okoli kepe. Sangvinik ali melanholik bo pa tako dolgo delal analizo stanja in rizika, da bo oni ujeti v požaru zgorel, preden bo se kaj ukrenilo.

Kolerik bo neprijetni obisk na hitro nagnal iz hiše in se morda kasneje opravičeval, melanholik bo pa tiho prenašal tiste zgage, potem pa tebe doma pol leta najedal, zakaj take vabiš na obisk.

Kolerik ti bo brez hudega cincanja spulil cunje iz rok in te odnesel v spalnico, melanholik pa bo mulo pasel med tvojim pucanjem stanovanja, do večera pa že odmislil, da te je želel popeljati v spalnico.

Fino bi bilo, če bi vsak imel gumb s programi in bi si ga lahko nastavil po potrebi… ?

Ja, če je v pravi kombinaciji. Mamo v službi enega, je pogosto nemogoče delat z njim, ker tera svoje za vsako ceno, vse je prec in takoj, pol ko gre pa jasno vse narobe, pa znori in smo vsi drugi krivi. Ne gredo ure v nič, ampak celi dnevi. Ko gre vse ok, pa ja, hitro naredi in je odločen in koncentriran.

Samo v timu (ali zakonu) ga pa ne bi imela, preveč drame in ne, ne bo se drl name, ko kaj zašuštra.

Prava mera odločnosti je absolutno seksi, ampak vedno preudarno in videti je treba druge ljudi, ne samo sebe.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 07.09.2025 ob 12:56

Ja, če je v pravi kombinaciji. Mamo v službi enega, je pogosto nemogoče delat z njim, ker tera svoje za vsako ceno, vse je prec in takoj, pol ko gre pa jasno vse narobe, pa znori in smo vsi drugi krivi. Ne gredo ure v nič, ampak celi dnevi. Ko gre vse ok, pa ja, hitro naredi in je odločen in koncentriran.

Samo v timu (ali zakonu) ga pa ne bi imela, preveč drame in ne, ne bo se drl name, ko kaj zašuštra.

Prava mera odločnosti je absolutno seksi, ampak vedno preudarno in videti je treba druge ljudi, ne samo sebe.

?? saj namensko ne gre nihče iskat kolerika za partnerja ali sodelavca, pač imajo nek pedigre s klicajem… ampak v službi težko izbereš, zasebno pa …. Ah, ta ljubezen… potem pač plavaš s tokom in trdno verjameš, da te ojača, kar te ne ubije?

Sm bila v partnerski vezi s kolerikom in je bil prevec konflikten i prevec drame

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose, 07.09.2025 ob 11:44

flegmatik ni nekdo, ki ne dela drame in je miren.. ampak lufterska oseba. jaz ne delam drame, sem mirna in prijazna (seveda znam pa tudi ostro nazaj rečt, ko mojih predhodnih prijaznih “opozoril” nočejo slišat, pač teptat se pa ne pustim), sem pa skrbna in predana ter zvesta oseba, ki držim svojo besedo pa s flegmatikom ne bi hotla bit.. ker so jebi vetri, to pa s skrbnim človekom ne gre. pa tudi blebečejo v prazno, da bi se bolje počutili, svoje besede ne držijo. kaj češ s takim??

ow, berem kolerik pišem za flegmatika haha.. ne, so preveč težki za moj stabilen karakter. jaz imam rada doslednost, stabilnost, predanost, to da mi stoji ob strani in drži svojo besedo.. to koleriki nimajo, tej obožujejo drame, jaz se jim izogibam, ljubim svoj mir.

Kdor nima v vajetih svojih razdiralnih, negativnih čustev je na stopnji otroka. Nima v oblasti sebe,kaj šele da bi pamet solil drugim. Otroci še ne znajo obvladat svojih čustev, se šele učijo. Če se star osel ne zna obvladat pri svojih nabranih letih, temu ni ravno za ploskat, se vam ne zdi?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3721, 07.09.2025 ob 12:43

Koleriki se ob meni vedno umirijo ? ker znam z njimi. obozujem pa mal vec strasti povsod, da ni vse umirjeno, ker mene ne bodo nikol vidl da se ne obvladam, oni so pa kdaj taki, ne lih da se ne obvladajo, takih nisem spoznala, ampak so taki fierce kar je men zelo vsec, ker je nekaj tega tud v meni

najbolj blizu so mi koleriki in flegmatiki, ampak za partnerja najrajsi nekaj od teh dveh temprramentov skupaj. ce se nic ne dogaja, mi rata dolgcas. vsec mi je, ker imajo vedno plan. pa vedno naredijo vse kot je treba. dobesedno so edini ki bodo dal roko v ogenj zate. edino pride kdaj do nestrinjanj, ker nisem nekdo, ki bi se vedno pustil voditi, no moskemu pustim nekatere stvari. ampak glede mnenja, ce vem da je moje pravilno in oni se kar po svoje, kar se zgodi, takrat je ogenj z obeh strani?

ostala dva temperamenta mi nista toliko blizu, bolj za prijatelje, kot partnerja.

je pa tudi moja bliznja oseba kolerik in malo sangv., tako da, partyyy?

Kako znaš z njimi?

Monovka, res je bolj dinamično in strastno z njimi. Je pa kdaj tudi bolj naporno.

Daisy, na nek način se tudi strinjam s tabo. Pa tudi z zadnjim komentarjem, od …

IDesi kako se kažejo v praksi, se ti ljubi kaj napisati o tem  kar veš? Še posebno za kolerike.

Jaz nimam toliko izkušenj s koleriki, bolj s sangviniki in melanholiki, s katerimi sem se ali se dobro ujamem. V službi se lažje distanciramo od koga, ki nam ne sede, v privat gre to težje.

Hvala vsem za odgovore in vaša mnenja.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 07.09.2025 ob 12:52

Vsi uspešni ljudje so koleriki Steve Jobs in Musk  so koleriki.

Narcisisti in psihopati so najbolj zastopani na vodilnih položajih, kot ta 2. Ni problem toliko, ker sta kolerika, ampak njun značaj.

The cruelty of Steve Jobs and Elon Musk | Walter Isaacson and Lex Fridman

.https://www.youtube.com/watch?v=H4k0DvNfRtw

Steve Jobs was an asshole for yet another reason

.https://www.youtube.com/watch?v=rMMtLLK_mLE

 

Kaj pa ujemanje po horoskopu, energije pa to? A to babe ne gledate več?  ?

Robi z mona pravi, da ga je kolerika tudi ta nabrcala in je zdaj nekje v Savinjski, brezposeln seveda. Tudi v službi so ga nagnal pred cca 5. leti iz krivdnih razlogov. Je pa lahko več na monu. To je pa plus.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close