Ali ženske RES potrebujemo moške??
Ali lahko to prosim bolj podrobno razdelaš, pojasniš?[/quote]
Višje cilje? Ljubezen, pravičnost, poslovnost, nesebičnost, … Ženska in moški ne moreta dolgo nakladat drug drugemu. In potem ko nastopi utrujenost in brezciljna apatičnost, počasi ne potrebujeta več drug drugega. Ženske postanejo takšne, moški takšni.
Ali lahko to prosim bolj podrobno razdelaš, pojasniš?[/quote]
Višje cilje? Ljubezen, pravičnost, poslovnost, nesebičnost, … Ženska in moški ne moreta dolgo nakladat drug drugemu. In potem ko nastopi utrujenost in brezciljna apatičnost, počasi ne potrebujeta več drug drugega. Ženske postanejo takšne, moški takšni.[/quote]
No ja, višji cilji, vsak bi jih naj imel ne glede na to če ima koga ali ne – oziroma zdaj prvotno misel in nadaljnjo razlago razumem kakor, da ljudje, ki so samski ali brez zveze, da jim ni potrebno biti pravičen, posloven (le kaj neki to vse pomeni?) nesebičen in da naj ne gojijo ljubezni do sebe…ajej, škoda da sem vprašala :-/
Apatičnost lahko pojavi šele ko si nekoga najdemo, enako velja za brezciljnost oz obratno – trajata vse dokler si nekoga ne najdemo; tudi to nas dela različne 😉 Kolikor pa je kdo od koga drugega utrujen/naveličan pa vsak naj sebi pripiše, nihče se v teh časih naj ne bi spuščal v zvezo pod prisilo razen, če ne vidijo drugega izhoda/rešitve za svoj life 😉
Odvisno kakega moškega. Z moškim, ki ni za delitev dela, ne bi živela. Od moškega pričakujem, da si gospodinjska dela oz. dela po stanovanju razdeliva.
Torej potrebujem moškega, ki je dober ljubimec, ki je dober sogovoronik, moškega, ki pomaga pri gospodinjskih delih, moškega, ki je dobra družba (torej prijetna družba za preživljanje prostega časa).
Če pa ni vse od naštetega pa ga ne potrebujem. Zdaj čisto ok shajam sama, pogrešam pa moškega, zaradi družbe, pogovor, seksa.
Veliko žensk pa ima moške pa ne vem zakaj jih ima. Če bi pa bolje živele same. V dvoje zgleda tako, da jim samo rit odnašajo. Veliko takih je.
To rata sčasoma tako. Na začetku je drugače, pomagajo si, skačejo na pomoč, si delijo, potem pa .. se polenijo. In tisti, ki mu je čistoča in red pomembnejša od drugega, postopoma nevidno nehote prevzame večino del, drugi pa ravno tako postopoma nehote nevidno ta delež prepusti drugemu, aktivnejšemu in kar naenkrat je tisti aktivnejši preobremenjen, neznano nerazpoložen, drugi pa morda zaradi podzavestne krivde prvega obtožuje zaradi preslabo opravljenega dela ali pa preprosto ne vidi vsega, kar je treba postorit.
Namenoma nisem pisala spolsko določeno, ker obstajajo ta pridni tako ženske kot moški-
To rata sčasoma tako. Na začetku je drugače, pomagajo si, skačejo na pomoč, si delijo, potem pa .. se polenijo. In tisti, ki mu je čistoča in red pomembnejša od drugega, postopoma nevidno nehote prevzame večino del, drugi pa ravno tako postopoma nehote nevidno ta delež prepusti drugemu, aktivnejšemu in kar naenkrat je tisti aktivnejši preobremenjen, neznano nerazpoložen, drugi pa morda zaradi podzavestne krivde prvega obtožuje zaradi preslabo opravljenega dela ali pa preprosto ne vidi vsega, kar je treba postorit.
Namenoma nisem pisala spolsko določeno, ker obstajajo ta pridni tako ženske kot moški-[/quote]
Veliko žensk same naredijo moške takšne, da ne pomagajo nič več. Ker hočejo vse same, ker same vse boljše naredijo. Vsaj tako so prepričane.
Tole mi je dobro napisano. Pri meni je enako stanje – iščem dekle za malo več kot le preživljanje popoldnev skupaj, ali pa da bi mi kuhala/prala. Ženska emancipacija nas je prisilila, da smo se tudi moški (nekateri) naučili kuhati, prati (sploh mi je všeč vonj po opranem mokrem perilu :D), pospravljati, nos brisati 😛
Sem si pa malo pokvaril vtis s cimrami – od petih cimer niti ena ni znala skuhati kaj več kot testenin s tuno, kopalnica je bila vedno kaos, v kuhinji ne znajo pomivati posode, itd. Pol pa ožen takšno 🙂
Pa saj boš ti oženil tisto prijateljico, ki še ni tvoja, potem ko bo končala s sedanim fantom, si pozabil? Si predstavljaš, da se ena samska zatreska vate, ti pa skrivaj upaš na eno drugo, ki je zasedena? Ali je to fer ali ne, ugotovi sam. Mislim pa, da je bolje, da se ozreš še za kakšno drugo, saj je veliko ribic tvojih let v morju. :))
Ona sploh NI izbirala, bila je izbrana in vsa srečna padla moškemu v objem, ker jo je hotel….
Kot večina žensk, samo da ne ostanejo same, čeprav so nesrečne in nezadovoljne se ne ločijo, težijo in jamrajo, se imajo za mučenice in niso pripravljene narediti ničesar za to da bi jim bilo lepše, ker
Zato bi morale spremeniti SEBE, večina pa si tega želi in pričakuje le od partnerja.
Žal pa živimo v svetu, ki je naravnan zgolj materialistično, egoistično, uživaštvu, zadovoljevanju samega sebe, zunanjega videza. Vrline in moralne vrednote so ignoirirane in tako neke prave globine medčloveških odnosov ni več. Posledično je vedno več moških in žensk, ki v tej dirki iskanja užitkov in zadovoljstev ostajajo nesrečni in tako večne cvetke in čebelce.
Človek ni ustvarjen da bi živel sam, niti da bi živel na račun drugega. Za lepo in uspešno sobivanje v vezi je potrebno sodelovanje, spoštovanje in ljubezen tako moškega kot ženske. In prijateljstvo. Brez tega ne gre.Tako pravi v knjigi Ostati skupaj dr. William Glasser.
In se strinjam, ker ko/če prijateljstvo preraste v ljubezenski odnos, ta lahko obstoji, če pa gre zgolj za sexualno privlačnost ta hitro mine, odnos se ohladi, pojavi se nov objekt in čebelca odleti…
Družbe in drugih ne moremo spremeniti, spremenimo pa lahko sebe, se cenimo, spoštujemo in ljubimo. Tudi druge. Kot samega sebe. Ne bolj.
Očitno pomanjkanje libida. Eden od vzrokov je preveč burno seksualno življenje. Vsaj za prostitutke govorijo, da se naveličajo seksa.
Potem nič ne omenjaš otrok. Normalna ženska ima potrebo po njih.
Potem pa se nič ne izjasniš. kako je pri tebi s konzumiranjem alkohola cigaret, trave in ostalega. Tudi to jemlje libido.
Priporočam, da prenehaš hodit na internet, v službo, in se prenehaš vozit za avtom, preseli se v gozd. To so pač vse zate naredili moški, ignoriraj jih popolno.
Očitno pomanjkanje libida. Eden od vzrokov je preveč burno seksualno življenje. Vsaj za prostitutke govorijo, da se naveličajo seksa.
Potem nič ne omenjaš otrok. Normalna ženska ima potrebo po njih.
Potem pa se nič ne izjasniš. kako je pri tebi s konzumiranjem alkohola cigaret, trave in ostalega. Tudi to jemlje libido.
Priporočam, da prenehaš hodit na internet, v službo, in se prenehaš vozit za avtom, preseli se v gozd. To so pač vse zate naredili moški, ignoriraj jih popolno.[/quote]
Uh libido je že zdrav pri veliki večini zdravih žensk, vendar ne do določenega moškega, ki jim jemlje energijo in samozavest – naravna reakcija. Morale bi menjati moškega, se strinjam, pa bi začele doživljati multipli orgazem. Problem je, ker ga ne menjajo.
Družbe in drugih ne moremo spremeniti, spremenimo pa lahko sebe, se cenimo, spoštujemo in ljubimo. Tudi druge. Kot samega sebe. Ne bolj.[/quote]
🙂 Toda kaj ko si sam sebi tolk všeč, da se nimaš kaj spreminjat. 🙂
Vedno ko je treba spremenit mnenje o nečem, naletim na to da ima dotični “prav”, in da moram jaz samo pritrdit.
Npr. zmedena_samica tako izkrivi mnenje drugega, da očitno ni niti najmanj zmedena. Le samica.
Družbe in drugih ne moremo spremeniti, spremenimo pa lahko sebe, se cenimo, spoštujemo in ljubimo. Tudi druge. Kot samega sebe. Ne bolj.[/quote]
🙂 Toda kaj ko si sam sebi tolk všeč, da se nimaš kaj spreminjat. 🙂
Vedno ko je treba spremenit mnenje o nečem, naletim na to da ima dotični “prav”, in da moram jaz samo pritrdit.
Npr. zmedena_samica tako izkrivi mnenje drugega, da očitno ni niti najmanj zmedena. Le samica.[/quote]
Haha… hm, morda pa res nisem zmedena, mogoče sem malo dezorientirana; pa veliko je bilo forumskih potrditev, da ko folk prebere nickname zmedena_samica, da pomislijo na neko nepotešeno ženšče, ki išče samca in ker ga ne najde začuti zmedenost…..a temu v realnosti k sreči ni tako….bom očitno morala delati na tem, da spremenim nickname, da ne bo vsak bralec imel v mislih opisane “predstave”.
Vsekakor je pomembno, da smo sebi všeč, težko si predstavljam, da smo brez tega lahko všeč drugim oz če že, v to težko verjamemo 😉
Se bom malo postavila na stran moških – marsikatera ženska išče zase nevemkako dobrega moškega, sama pa se ne vpraša, kaj mu ona lahko ponudi. O moških sama nimam splošnega mnenja, so namreč taki, ki so zelo v redu, taki, ki so nekaj srednjega in taki, ki so zanič, v karakternem smislu mislim. Ampak take ljudi najdeš tudi pri ženskah.
Moški in ženske smo z istega planeta, samo treba je znati prisluhniti nasprotnemu spolu. Če pa je kateri problematičen, pa ni problematičen samo nam ženskam, temveč tudi drugim moškim. :)))
Forum je zaprt za komentiranje.