ali je to psihično nasilje
Spoštovani;
S partnerjem sva poročena 12 let. Imava otroke stare 11 in 8 let.
Povejte mi ali je to normalno, da se skregava 1x na mesec zaradi spolnih odnosov.
On trdi, da jih ima premalo, jaz pravim, da je vse o.k.. On mi pravi, da, če je on odbit, torej rečem jaz, da se mi ne ljubi, in da se njemu zdi počuti manjvreden oz izgleda, da je porušen njegov ego. To se nama dogaja že 12 let. Če se to nama zgodi zvečer on potem ne more spati.
Ker pravi, da je vedno samo po moje in da ga to boli. Sva poskusila že vse mogoče.
Tudi tako, da sva poskusila en mesec, da rečem samo jaz. In takrat je on rekel, da je imel premalo. Se mi zdi, da to načenja že najine odnose. Saj si mislim, da tako ne morem iti naprej.
Cele dneve govoriva samo o tem.in sem tega že toliko sita, da bi kar šla od njega, saj ne prenesem več tega. Kar naprej me šraufa v želodcu. Izgleda, da se ne moreva uskladiti. Pa saj mi je prijetno, kadar se meni zdi.
Naj povem, da jemljem tudi že antidepresive in da tudi ne spim ponoči. Se bojim, da bo kaj narobe z mano. Po drugi strani se pa bojim, da tega preobrata ne bom zmogla.
Prosim vsa za vaša mnenja
Hvala
jabolko
@jabolko: moja mama mi je podarila cudovito knjigo…ko sem jo zacela brati, sem se zgrozila…opisuje moje zivljenje…ima kratka poglavja o vseh vidikih nasega zivljenja – zivljenja s partnerjem…in ko sem prebrala tvoje sporocilo sem se spomnila kaj sem brala.
V partnerju obicajno vidimo samo tisto slabo, samo tisto kar naredi narobe…dobrega ne vidimo…nimam knjige zraven, da bi ti kaj napisala, ampak cudovito pise.
Mislim, da bi vidva morala nehati s tem kda je mocnejsi…se usesti in dogovoriti…vse skupaj je en velik dogovor. Tudi midva imava obdobja, ko bi eden vec, ko drugi sploh ne bi in obratno…trma tukaj nima kaj delat.
Ja, pa vi res mislite da je tak enostavno, pebi. Zakaj bi pa se ravno ona morala prilagodit in zakaj ne on? Zakaj ne bi on manj silil v njo, če ji ne paše.
Ugotovit morata, zakaj ji ne paše, samo če se v 12 letih nista uspela, ne vidim pravega upanja, čeprav bi se dalo. Pojdita h kakemu svetovalcu, seksologu, kakšno literaturo prebrat, itd.
Mislim, da so naši odgovori odvisni tudi od tega, kolikokrat na teden imata odnose, kar pa nisi napisala.
Če tvoj partner ne pristane na manjkrat kot 25 krat na mesec, je to res psihično nasilje, če pa ti nočeš več kot 5 krat na mesec, potem vršiš ti nad njim nasilje.
Res pa je, da je za dober zakon potrebna tudi spolnost. Moški so pač iz drugačnega testa, kot smo me ženske in nikakor ne morejo razumeti, da je žena ves teden utrujena in si ne želi ljubljenja z njim. To jemljejo kot zavračanje, tudi kot “ne ljubiti ga”.
Megaboy, pa kaj je s tabo?! A kar na vse bi se morala ženska prilagodit? Pa kje ti živiš no? Se mi že smili tvoja.
Logično in razumno nadaljevanje tvojega stavka bi namreč bilo:
“Če se je ona znala prilagodit na glavobole, šravfanje v želodcu, antidepresive, redne prepire,…” ->> se bo pa še on na rahlo pomankanje seksa.
Mislim, da se morata oba prilagajati, kar vama očitno ne gre najbolje. Čeprav je seks seks in prepir zaradi tega nič ne koristi. Midva to počneva, ko obema paše in se ne obremenjujeva kolikokrat na teden. Mogoče nekateri preveč razmišljajo, koliko je dovolj ali zadovoljivo. Če se imata dva rada in se ljubita, je to bolj želja kot obveznost, mar ne?!
Ali pa se morda motim?!
LP
Tebi je preveč spolnosti njemu premalo in oba vesta kam to vodi. Eden od vaju si bo poiskal partnerja, ki mu bolj ustreza. Ni nujno, da bo to on. Vprašaj se zakaj ti ni do spolnosti z njim. Gospodinjska utrujenost je samo izgovor za nekatere, ki jim ni do seksa. Glede na to, da živita mož in žena v istem zakonu ne vem zakaj bi naj bila ženska zvečer bolj utrujena. Razen, če ne obvlada osnove življenja v zakonu in raje rije po nezlikanih cotah, peče piškote, briše prah kot, da šari po možu med rjuhami. In ženske priznajmo, da utrujenost ni nikoli pravi izgovor za to da ni seksa. Kajti lahko bi garale cel dan pa, če bi zvečer na vrata pozvonil postaven, pozoren, urejen, nasmejan mačo s šampanjcem v roki bi bile takoj za akcijo…
*****”Če se je ona znala prilagodit na glavobole, šravfanje v želodcu, antidepresive, redne prepire,…” ->> se bo pa še on na rahlo pomankanje seksa.*****
Ja saj tko je bilo zadnjih 12 let, pa nista ravno zadovoljna.
Še vedno sem pa mnenja, da je lažje in bolj zdravo dat parkrat več noge narazen, kot pa trpeti šraufanja v želodcu in jest antidepresive.
Rešitev njenih problemov je zelo preprosta, ampak če pa ženska misli svojo pravico da seksa samo takrat ko se njej zahoče, trmasto uveljavljat, do neskončnosti, naj pričakuje da bo tud mož uveljavil svojo pravico in bo seksak kje drugje, ali pa celo odšel, ona bo pa dozo antidepresivov še povečevala, dokler jo ne bo zvilo. Saj ima ženska vso pravico tudi do rane na želodcu in do psihiatričnega zdravljenja koncu koncev.
Saj sem napisal, dve varianti sta, očitno ji druga bolj ustreza, jaz bi na njenem mestu raje izbral prvo. Njen problem.
zakaj ženskam še vedno ni jasno, da je spolno življenje del življenja, ki ga imaš s partnerjem. In če tega ni, en del manjka. Zakaj ti to ni jasno!!???. Kakšni izgovori butasti pa so to, da si utrujena??? Jaz že 15 let živim s svojim partnerjem imava hčerko staro 1o let, ki gre kakšno soboto k babici spat, da se imava lepo. Pa verjemi, da ob sobotah garam (pospravljam, likam …) pa sem zvečer vseeno za akcijo. Lepo se uštimam (seksi perilo) , tuširanje in seveda hladno vino )še boljše pa mrzla srebna penina. In akcija!!!! Če imaš nekoga rad se rad znjim ljubiš. Ne rečem, da vsako noč, a normalno spolno življenje je del srečnega zakona !!!
Oba nimata prav. On teži za seks, ti si proti in namesto, da bi reševala spor se filaš s tabletami..on ne odneha, teb ne paše..uglavnem začaran krog. Glede na to, da se zadeva že tolk časa vleče je skrajni čas, da se usedeta dol in pogovorita glede nastale situacije in jo skušata čim prej rešit…mogoče če se on odmakne za cm od svoje volje, se boš tut ti za cm od svoje in bosta prišla do nekega normalnega balansa…Bolj bo on silil vate, bolj se ti bo upirala, manj rada boš dala, bolj bo nezadovoljen, bolj bo nergal, ti boš še manj rada seksala…Dejstvo je, da je to problem OBEH..ni le TVOJ in ni le NJEGOV.
Ej, Megaboy, ni samo to, da bo zdaj pač ona dala noge večkrat narazen. Če ji do tega ni, verjetno tudi mož ne bi imel kaj dosti od tega, da bo ona dala noge narazen in “igrala” hlod. Treba je posikat razloge, zakaj ji ni, to gre pa samo z odkritim pogovorom in z nobeno trmo ali silo. Drugo je, če njej ni do odkritega pogovora oz. iskanja rešitev – potem se jima slabo piše. Verjetno bo res drugje poiskal, čeprav čudno da že ni (12 let!!).
Antidepresivi zmanjšujejo spolno slo,nadalje so tudi drugi stranski učinki,to je zaspanost oz povečana utrujenost,mirnost,…S tableti ne boš rešila vzroka in s tableti tud ne boš lažje živela in s tableti tud ne boš rešila problema z možem.
Najprej odpravi vzrok za svojo živčnost,najprej razčišči v sebi.In ugotovi kaj bi rada,koliko ti spolnost pomeni,kaj ti sploh pomeni sex,…
Mogoče je pa v vajini postelji monotonost,zdolgočasenost?mogoče sexata samo zvečer,samo takrat preden gresta spat,imata zmeraj iste poze,a sta zmeraj samo v postelji???Razbijta monotonost,poglejta kak romantičen film,pornič,…zelo sprostilna je tud masaža.
Za kar sprašuješ sta oba v tem in oba morata skupaj to rešit.Ne sprašuj se,kdo je psihično nasilen,ampak se lotita problema še na kak drug način,…Načinov je dovolj…meje pa segajo le do tam,do kamor sama hočeš.
Saj sploh nisi napisala kolikokrat na teden imata spolne odnose…pol bi bilo vse bolj jasno…zame je normalno da jih imas takrat ko ti to paše..paše obema…ni pa okej da nekomu paše nekomu pa ne..parkart ze..ne pa vedno..skoraj vedno…tako da bom raje tiho…ker res ne vem kolikokrat recimo je zate normalno seksat na teden..dan..mesec…ampak da to traja ze 12 let…mi je pa cist mimo..ja kaj se vidva sploh pogovarjata, dogovarjata, kompromisi mal odpove on..mal ti..ne pa 12 let eno in enako..dobro da sta sploh se skupaj!
Ja, zgleda, da izvajata psihično nasilje eden nad drugim. Smešno ampak tudi resnično (beri žalostno).
Jabolko, kako vrsto zaščite uporabljaš? Če si na KT, ti iskreno svetujem, da jih pustiš. Ker prva in osnovna funkcija zaščite s KT je to, da ženski, ki jih jemlje, ni do seksa. Ene se bojo zdaj oglasile, da pri njih to ni tako. Saj res ni pri vseh, pri mnogih pa je, in mogoče je Jabolko ena od teh.
Poznam ene par primerov, ko so ravno KT (in posledično pomanjkanje želje po seksu) spravile zakon na rob ločitve. Plus antidepresivi, ki so tudi znani po tem stranskem učinku (je ena že napisala) – verjetno ti res ni več kot 2X na mesec do seksa in verjetno je možu to res premalo.
Forum je zaprt za komentiranje.