ali je normalno, da pri 32 letih nisem več tako fit kot sem bil pri 18 letih?
To vsekakor ni normalno. Pri 32-ih moški naj nebi bil v bistveno slabši formi od najstnika. Pri teh letih je nivo testoterona še vedno dovolj visok, vprašanje pa je koliko časa posvetiš rekreaciji in kako se prehranjuješ. Z nepravilno prehrano pa seveda vse stvari lahko postaviš na glavo.
Če sem še malce neskromen ti lahko povem, da sem pri 45-ih v taki formi, da mi 20letniki ne sežejo niti do kolen 😉 Torej z pravilno prehrano in primernimi treningi se da še dolgo kljubovati mladini 🙂
Moj največji problem so bolečine, ki se mi pojavljajo v kolkih, ramah, vratu in zato ne morem tako dobre forme imeti… Bo treba res k zdravniku, a kaj, ko takrat, ko imam čas, nikoli ne dela. Ga bo treba zamenjati, a kaj, ko tam tako komplicirajo – vedno sprašujejo, zakaj hočemo zamenjati – kaj jih pa to briga??? Zaradi bolečin, ki jih občutim ob športu (ne pa ob sedečem delu v službi) pa tudi ne morem na bolniško (ker pač nisem nezmožen za delo – le za šport) – ali se pač motim? In še: ali sploh pripada bolniška, če grem k zdravniku zato, ker v prostem času zdravnik ne dela?
Res še nisi nezmožen za delo, ampak boš – in to trajno – če ne boš šel kmalu k zdravniku! K začasni nezmožnosti za delo sodi tudi preventiva trajne nezmožnosti za delo – zato takoj k zdravniku, pa četudi med najpomembnejšim sestankom! Takoj jutri![/quote]
Najprej se zmeniš po telefonu z zdravnikom ali sestro za uro in datum, kjer služba najmanj trpi, mogoče takoj zjutraj, da daš še kri, potem to poveš v službi. Zakaj imaš težave, ti pa ni treba v službi razlagat, prav tako poveš le za težave pri zdravnici in če te vpraša, poveš, da sediš kot pribit v službi in športaš v prostem času. Glede vzroka, zakaj bi šel k drugemu te vprašajo zato, ker te morajo. Lahko poveš, da služba in delovni čas ne sovpadata. Pa sploh veš, kateri zdravnik bi te vzel naslednji?
Dinamičen in bistrih misli pa nisi najbolj, čeprav šele 32?
Forum je zaprt za komentiranje.