Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek African Americans

African Americans

African Americans or African-American people je legitimni izraz za črnskega američana.
Bi lahko kaj podobnega uporabljali pri nas za Slovence iz bivših bratskih republik? Recimo Srbski Sloveneci..?

http://en.wikipedia.org/wiki/African_American

Ja, kva ga serješ Jani…saj mamo izraze za njih, če sprejmemo tvoj predlog, bo potrebno še posebej za mislije, pa za šošone sprejet imena..tako pa je en izraz, ki zajame vse..in se začne na č….Drugače uradno pa je “državljani” saj se je to prijelo, kajne!

hec, ni to nič ksenofobičnega, OK!

African Americans or African-American people je legitimni izraz za črnskega američana.
Bi lahko kaj podobnega uporabljali pri nas za Slovence iz bivših bratskih republik? Recimo Srbski Sloveneci..?

http://en.wikipedia.org/wiki/African_American%5B/quote%5D

Čista bedarija je tale izraz African American, kanček diskriminatoren … Amerika je talilni lonec narodov, zakaj potem niso v rabi izrazi Asian American, Europian American oz. zakaj niso legitimni …

Bi potem tudi izraz slovencelj bil nekakšna slovenska verzija za http://en.wikipedia.org/wiki/Hillbilly

A je avtor namerno izbral nick “Janez” in letnik 1958, kar so sicer podatki za našega predsednika vlade? Pa govora je o priseljencih iz republik bivše SFRJ.

Pri črncih v ZDA gre predvsem za razlikovanje v barvi polti in pogovorno jim pač nočejo reči “negroes”. Kako pa bi opisali tiste otroke, ki so potomci recimo matere Slovenke in očeta Srba? Kaj pa, če bi Slovence, ki živijo na Hrvaškem poimenovali “Slovenski Hrvatje”? Kaj pa tisti otroci, ki so se sicer rodili v drugih republikah bivše SFRJ, pa so jih posvojili Slovenci? A se pri njih upošteva narodnost bioloških staršev ali posvojiteljev?

Pusti vsakomur, da se opredeli, kakor se želi (ob ali izven popisa prebivalstva RS).

Jaz bi uvedel antirasistične kampe, kjer bi se ljudje različnih ras učili strpnosti z družnim pljuvanjem po bankirjih in politikih :))

No matter how America they (think they) are – they are still plain NIGGERS

🙂

Tisti, ki se z menoj ne strinja, še ni bil kaj dosti zunaj Slovenije..

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close