Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako je s plačilom davka, če v igrah na srečo dobiš res ogromno vsoto – v tujini?

Kako je s plačilom davka, če v igrah na srečo dobiš res ogromno vsoto – v tujini?

Hipotetično: si npr. na dopustu v Las Vegasu, za hec greš seveda tudi v casino. Tam v igri na srečo zadaneš glavno nagrado večera, 3 milijone USD.
Kaj potem? A ti že v ZDA odštejejo davek, preden ti izplačajo dobitek? Kako ti pa izplačajo? Najbrž na bančni račun, v gotovini verjetno ne. A lahko kot tuj državljan tam (v ZDA) odpreš bančni račun na kakšni od njihovih bank? Pa si lahko potem, ko si v Sloveniji, s tega ameriškega računa kaj izplačaš?

Če bi si iz ZDA dobitek nakazal na svoj slovenski bančni račun, a ne bo tega banka takoj sporočila na FURS? Bi ti potem še FURS naložil plačilo davka?

A kdo ve?

In zakaj bi moral naša davkarija vedeti, da si ti zadel milijone v Las Vegasu? Kdo jim bo pa povedal? A jim bodo iz kazinoja javili al kako?

Tukaj ti vse povejo. V bistvu kazino zadrzi 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in sporoci ameriski davkariji. A ker imajo ZDA s Slovenijo pogodbo o izogibu dvojnih davkov, izpolnis formular, da dobis tistih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nazaj, in namesto tega placas davek v Sloveniji. Davkarija te bo dobila v vsakem primeru, ker izmenjavajo informacije. Ce tega ne zelis, vzames 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in gres domov. Ampak cez mejo lahko preneses samo doloceno vsoto denarja, zato potrebujes potrdilo o izvoru denarja. Ali pa nakazes denar na svoj bancni racun doma. Kaj bo na to rekla slovenska davkarija, se bos moral tam pozanimati.

Vaš link

Kaj v ZDA naredijo, ne vem. Vem pa, da v Sloveniji dobitnik ni dolžan plačati NIČ. Vse davke od iger na srečo mora po slovenski zakonodaji plačati prireditelj igre, igralec iger na srečo nima nobenih obveznosti. Od loterije do vseh posebnih iger na srečo, vse davke mora po slovenski zakonodaji plačati loterija oz. igralnica.

Zdaj pa, ker načeloma Slovenija nima jurisdikcije v tujini, je pa izključno od tujih igralnic oz. držav oz. kakšnih mednarodnih dogovorov odvisno, koliko se bodo podrejale slovenski zakonodaji in koliko bodo dejansko plačale Sloveniji davka, če sploh kaj. Dobitnik po slovenski zakonodaji pač ni za to odgovoren, tako da če teoretično igra v neki državi, kjer davka ne pobirajo (v kakšnih igralniških in davčnih oazah, kjer prireditelj morda državi plačuje samo koncesijo in nič drugega) in dobiš neobdavčen dobitek, potem te kot igralca tudi Slovenija ne more terjat za nič. Edino dokazat moraš FURSu, da je denar res od iger na srečo. Mogoče to ni tako enostavno dokazat in bi te FURS zvlekel na sodišče, če ne bi verjel tvojim dokazilom, ampak na sodišču bi moral ta primer proti FURSu zmagat glede na našo zakonodajo.

Zveni neverjetno, ampak je kar logično, ker za igralce dobitkov ni veliko, prevladjejo izgube. Igralci so dolgi rok samo ovce, ki pridejo na šišanje, zato davek plača tisti, ki ima od šišanja dolgoročni profit – igralnica. Če se tu in tam kakšnemu igralcu userje in v tujini zadane kak neobdavčen milijonček, ni neka katastrofa za državo. Ne zgodi se pogosto.

Kaj v ZDA naredijo, ne vem. Vem pa, da v Sloveniji dobitnik ni dolžan plačati NIČ. Vse davke od iger na srečo mora po slovenski zakonodaji plačati prireditelj igre, igralec iger na srečo nima nobenih obveznosti. Od loterije do vseh posebnih iger na srečo, vse davke mora po slovenski zakonodaji plačati loterija oz. igralnica. Zdaj pa, ker načeloma Slovenija nima jurisdikcije v tujini, je pa izključno od tujih igralnic oz. držav oz. kakšnih mednarodnih dogovorov odvisno, koliko se bodo podrejale slovenski zakonodaji in koliko bodo dejansko plačale Sloveniji davka, če sploh kaj. Dobitnik po slovenski zakonodaji pač ni za to odgovoren, tako da če teoretično igra v neki državi, kjer davka ne pobirajo (v kakšnih igralniških in davčnih oazah, kjer prireditelj morda državi plačuje samo koncesijo in nič drugega) in dobiš neobdavčen dobitek, potem te kot igralca tudi Slovenija ne more terjat za nič. Edino dokazat moraš FURSu, da je denar res od iger na srečo. Mogoče to ni tako enostavno dokazat in bi te FURS zvlekel na sodišče, če ne bi verjel tvojim dokazilom, ampak na sodišču bi moral ta primer proti FURSu zmagat glede na našo zakonodajo. Zveni neverjetno, ampak je kar logično, ker za igralce dobitkov ni veliko, prevladjejo izgube. Igralci so dolgi rok samo ovce, ki pridejo na šišanje, zato davek plača tisti, ki ima od šišanja dolgoročni profit – igralnica. Če se tu in tam kakšnemu igralcu userje in v tujini zadane kak neobdavčen milijonček, ni neka katastrofa za državo. Ne zgodi se pogosto.

Ni blema, če hočeš umazani denar kanalizirati v Slovenijo. Najdeš kakšnega lokalnega slikopleskarja (Frama, Jurček) in kao njihove umotvore za težke denarja prodajaš po svetu.

Če imaš pa politično zaslombo kot NLB in Iranci ti pa še tega ni treba, ti na pomoč priskočita Miki Miška in Jaka Racman

ZDA in slovenija imati sporazum o dvojnem obdavčevanju. Tako da plačaš 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri njih kot je tam obdavčeno, od tega gre 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sloveniji ker je pri nas nižja obdavčitev. Isto velja za druge zaslužke. Plačilu davka se ne moreš izogniti.

Ampak ZDA bi ti potem morale vrniti 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če so ti že odtrgali 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pri njih je 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, v SLO pa je davek na dobitke od iger na srečo 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close