Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bandog, nevaren pes na verigi iz zgodovine

Bandog, nevaren pes na verigi iz zgodovine

Vsi, ki ste tako proti temu, da pes varuje svojo družino, imovino, hišo, kmetijo ali celo vas, naj vas seznanim s tkim.’bandogom’. Bandog ali tudi bandogge, je bil pred nekaj sto leti tip psa, ki se je uporabljal tudi za zadeve kot je bil lov, še zlasti pa za varovanje premoženja. Bandog, ki je imel dobil po verigi, je bil čez dan priklenjen, čez noč pa spuščen.

Nihče ni takrat umiral od genialnosti, da pes na tvojem dvorišču ne sme varovati.

Takih psov ni več, imamo pa neke vrste ‘modernega’ bandoga, gre za križance, med velikimi in okornimi mastifi in bolj energetskimi in okretnimi, manjšimi ‘bull’ pasmami.

Značilni kombinaciji sta: stafford/angleški mastif in pitbull/neapeljski mastif.

No, tu na videu je pa pes tipa bandog z imenom Bandit, prijazen a brezkompromisen zaščitnik družine, mrižanec med nemško dogo in mastifom.

https://www.youtube.com/watch?v=Ckd_mYMJkys

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

In za varovanje svojega premozenja v tem “stoletju” v Sloveniji rabis bandoga!?

Na ketni cez dan !? Ponoci pa spuscenega…. verjetno zato, da cuva celo naselje….😃!?!

Pred vpadi ….turkov ?

Ne, bolj v anglosaškem okolju so bili. Ti bandogi danes niso tisto, kar so bili nekoč, in ja, čuvali so osamljene kmetije, ‘vile’, zgradbe in tudi kakšno vas.

Saj v Tibetu je tudi mastif ponoči in podnevi guardal vas ob pomoči manjših psov, ti so opozorili, mastif je pa skušal urediti zadevo.

Danes bi bilo precej trapasto imeti odvezanega psa, ki bi haral okrog, zdaj za ograjo ali zidom je druga zgodba.

Turkov pa v anglosaškem okolju ni bilo ravno kaj dosti. 🙂 V naših krajih oziroma bolj jugovzhodni del so bile bojda pri hišah običajne raje ‘kubure’, pa vsaka hiša na Kranjskem naj bi imela sabljo. Strelnega orožja sicer je bilo tudi kaj pri hišah, odvisno od časa in kraja, kajti gosposka ni bila navdušena, nad oboroženimi kmeti. V mestih so pa imeli stalno nekaj orožja in treninga. 🙂

Pikulet se sicer zavzema za to, da ima lahko vsako gospodinjstvo puško šibrovko eno, dvo ali trocevko.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Smo imeli tibetanskega mastifa pri nas doma, vendar nikoli na verigi. Tudi dve nemški dogi, prav tako nikoli na verigi. Noben ni bil agresiven, ker smo jih odgovorno vzgajali kot pse in ne kot orožje.

Da nisi ti tista, ki je okrog sprehajala tibetanskega mastifa v rokavicah, ker je imela sicer ožuljene roke, ker je pes vlekel na polno, njen fant pa ni pustil kastracije. Psa, da ne bo pomote.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ameriški bully, ki sicer ni bandog, je odličen za majhne otroke.

https://www.youtube.com/watch?v=i6oG22Y6EI0

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close