Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zeleno gnojenje

Zeleno gnojenje

Je potrebno rastline za zeleno gnojenje pokositi in vdelati v tla pred zmrzalijo ali jih je bolje pustiti, kot so, ker itak niso prezimne in se jih vkoplje spomladi?

Tam kjer je zaraščeno ali vsaj pokrito z odmrlimi rastlinami se zemlja ne zbije. Naredi to spomladi, sicer si delaš dvojno delo.

Bistvo zelenega gnojenja je v veliki količini dušika (poleg rahle zemlje), ki se sprošča iz zelene rastline, ko jo vdelamo v tla. To storimo tik preden posejemo, posadimo druge rastline zato, da se bo dušik postopoma sproščal in ga bo nova rastlina lahko sproti in dlje časa koristila. Če narediš zeleni podor v jeseni, se bo čez zimo sprostila celotna količina dušika v zemljo in bo spomladi nova rastlina doživela dušični bum. Rastlina lahko v štartu prebujno raste in je bolj podvržena spomladanskim pozebam… odvisno kaj sejemo ali sadimo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close