Zeleno gnojenje
Bistvo zelenega gnojenja je v veliki količini dušika (poleg rahle zemlje), ki se sprošča iz zelene rastline, ko jo vdelamo v tla. To storimo tik preden posejemo, posadimo druge rastline zato, da se bo dušik postopoma sproščal in ga bo nova rastlina lahko sproti in dlje časa koristila. Če narediš zeleni podor v jeseni, se bo čez zimo sprostila celotna količina dušika v zemljo in bo spomladi nova rastlina doživela dušični bum. Rastlina lahko v štartu prebujno raste in je bolj podvržena spomladanskim pozebam… odvisno kaj sejemo ali sadimo.
Forum je zaprt za komentiranje.