avtomehaniki na pomoč…..ali je menjava jermena res nujna?
potrebno bi bilo menjati jermen na mojem avtu, pa nimam cvenka, zato odlašam s servisom. Kriterij prevoženih kilometrov še ni dosežen, kriterij starosti pa je presežen za dve leti. Vem, da je to igra z ognjem, saj mi ob pretrganem jermenu lahko nastane škoda za nekaj jurčkov. Ali je s kakšnim hitrim pregledom mogoče ugotoviti v kakšem stanju je jermen, saj ne bi rad menjal še čisto uporabnega jermena in plačal zanj 600 EUR (gre za Renaulta)?
HJA ČE GA NE MENJŠA TVEGAŠ DA se stvar uniči, raztrže, kar ima za posledico x kratno vrednost servisa
zakaj ne pogledaš pri popoldancih, raznih lokalnih serviserji hokkl pride menjava? materail je tam ene 200, max 300 €, in močno dvomim da m apopoldanc tam za 300 € dela….razn če ne misliš pol avta razkopat
V dveh letih bi se že dalo našparati za servis, se ti ne zdi? Nihče ti ne bo dal garancije da se kar vozi b.p. Kriterij let je predpisan zato, ker se material obrabi in postara. Če imaš vsaj pol tega denarja, poišči zasebni servis, kjer stane ta reč glih pol manj. Pri mojem Renaultu je že bilo tako.
Taka je cena, 600-700€, na uradnih servisih za renault/dacio ipd. . Menjava pa pri veliko modelih po 4 letih oziroma xy km, s tem, da te pri 4 letih niti ne opozorijo, ker vejo, da bodo zavrnjeni, pri 5 pa ponudijo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust pri menjavi jermena. Ker je pet letna garancija potekla, me uradni servisi ne vidijo več.
Taka je cena, 600-700€, na uradnih servisih za renault/dacio ipd. . Menjava pa pri veliko modelih po 4 letih oziroma xy km, s tem, da te pri 4 letih niti ne opozorijo, ker vejo, da bodo zavrnjeni, pri 5 pa ponudijo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust pri menjavi jermena. Ker je pet letna garancija potekla, me uradni servisi ne vidijo več.[/quote]
Sploh ni res. Menjala sem ga spomladi na uradnem Renault sevisu, original me je prišel ceneje kot fejki pri neuradnih. Če se ne motim okol 280 evrov. So mi povedali, da so ceno prilagodili neuradnim servisom, da ne ostanejo brez strank.
Aja, zraven so mi pa zastonj zamenjali se zimske gume za letne.
Tud na uradnih servisih se da dogovarjati za ceno. So pripravljeni precej spustit, samo da ostaneš pri njih.
Evo tu imaš jermen + pumpo + šponar za 61 € zamenja ti ga pa lahko vaški fušar, če sam ne znaš. 600€ je močno pretirana cena.
http://www.ebay.de/itm/CONTITECH-ZAHNRIEMEN-CT1045-SPANNROLLE-WASSERPUMPE-DACIA-RENAULT-1-2-16V-NEU-/201530365070?fits=Make{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3ARenault&hash=item2eec25548e:g:2wkAAOSwe7BW0CX~
Forum je zaprt za komentiranje.