Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek prodaja na Bolhi

prodaja na Bolhi

Sem popolna začetnica in tudi starejša, tako da se res ne spoznam. kupila sem napačno kartušo, (ja tako daleč sem), ker nimam več računa, da bi jo zamenjala, bi jo prodala na bolhi za kakšne 10 eur pod ceno. se sploh lahko prodajajo nove stvari? Nekje sem enkrat zasledila, da menda lahko samo rabljene.
In še to: Kako pošljem, da bo na stroške pošiljatelja? Ali lahko zahtevam prej nakazilo za vključeno poštnino – sem trotl ziher in ne zaupam preveč temu kupovanju prek spleta. Ali z odkupnino? Ali kako?

Na bolhi je pošiljanje po povzetju precej nepriljubljeno, predvsem zato ker je relativno drago, pa tudi zato, ker se tu in tam zgodi, da naslovnik potem pošiljke ne prevzame in mora nato prodajalec poravnati res ne preveč poceni poštnino, pa še vedno ostane z neprodano zadevščino. Najbolj običajno je (če osebni prevzem ni možen), da kupec nakaže prodajalcu na TRR kupnino + poštnino, prodajalec pa pošlje stvar kot navadno pismo (do 2kg) ali kot navaden paket (če je več kot 2 kg). Glede prodajanja novih stvari bo pa kdo drug mogoče kaj vedel.

Lahko prodaš novo stvar, če le nimaš trgovine s takšnimi ali podobnimi zadevami. Drugače ti na Bolhi moderatorji zatežijo.
Po povzetju je ok, če osebi zaupaš, drugače pa raje nakazilo na TRR ali osebni prevzem.

Ne prodajaj kot nove,a mpak kot nerabljeno, pa bo ok. Mislim, da, če bo kdo hotel kupiti, mu bo ok vedeti, da je bil kupljen našačen model.

____________________________________________________ Only the stupid need organization, the genius controls the chaos! A.E. [url=http://www.ogrevanje-hlajenje.net]Toplotne črpalke[/url] | [url=http://www.alterish.com]Alterish.com - Let's cook[/url]

Ravno pošiljanje “po povzetju” je najbolj varno.
Če naslovnik ne prevzame pošiljke (proti plačilu, ki se navede ob pošiljanju) se pošiljka vrne pošiljatelju.

Ni preveč varno v naprej nakazovati kupnine, kot tudi ob prevzemu se lahko kupi “mačka v žaklju”, pa vendar…

Tako kot morebiti ni pošten kupec, morda ni pošten prodajalec… po drugi strani pa malce zaupanja moramo imeti. Nemogoče je tako živeti, da ne bi nikomur zaupali.
Pretežno je več ljudi poštenih kot ne. Se pa vmes vtihotapijo goljufi tam kjer jih najmanj pričakujemo.

Res je, pošiljka se vrne, ampak poštnino (ne majhno) plača pošiljatelj. Pa tudi v primeru če kupčija uspe, je poštnina pri pošiljanju po povzetju najvišja.

Se pa strinjam, brez nekega minimalnega medsebojnega zaupanja ne gre.

Točno tako je. Jaz sem prodajala tudi nekaj novih stvari, ker jih pač nisem nikoli oblekla, torej nerabljenih, pa so na bolhi tečnarili do onemoglosti, da je to delo na črno, da je to pridobitvena dejavnost in podobne neumnosti.
Ne vem ali so res tako omejeni ali se delajo.

Je kartuša orginalno zaprta? Katera znamka je?

Je, ja. HP85A

Katero pa potrebuješ?

Sem že kupila ta pravo, zdaj bi rada samo to prodala.

Prodam samsung s 25 ultra sproban dela .

850 evr. Tel 041814969

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close