Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Sum na astmo – Flixotide

Sum na astmo – Flixotide

Pozdravljeni,

sin, star 7 let že 2 meseca kot terapevtski poskus vdihuje Flixotide. Danes je že 4. al 5. na Ventolinu. Občutek imam, da ne pomaga. Ima pa slabe spodnje pljučne pretoke.
Zanima me ali je pri vas Flixotide pomagal in kako je bilo to videti.

Prosila bi vas za nasvet h kateremu pulmologu pediatru se naj obrneva – potrebovala bi takšnega, ki da zdravila le če je to potrebno.

Hvala

Moj sin ima astmo in je na flixotidu že 2 leti. Poslabšanja je imel kar naprej. Zdaj ima še singulair tablete in je kar dobro. Lansko zimo je Ventolin potreboval 2x. Samo singulair pa tudi ni pomagal.
Kolikor mi je znano je potrebno flixotide jemati nekaj časa, da se pokaže učinek. Žal ne vem točno, kako dolgo.
Za pulmologa ti pa ne znam svetovati. Mi imamo eno mlado prijazno zdravnico na Pediatrični kliniki.

Vedeti moraš, da, če ima astmo, da je pomembno, da se zdravila jemlje redno, ne le ob poslabšanju. Sicer pa so mu diagnozo verjetno postavili v PK, kjer je preiskave delal pulmolog, predvidevam. Če je to le mnenje pediatra, prosi, da vam da napotnico za pulmologa. Se mi pa zdi, da je bilo včasih rečeno, da pred 10im letom starosti težko zagotovo potrdijo astmo, ne vem če to še drži.

Sama sicer Flixotida ne jemljem, imam Ventolin in Symbicort. Ventolin so mi zdaj ob poslabšanju zamenjali z Berodualom.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Lej, pri astmi nimaš kaj … otrok mora dihat!

Moj sin hodi h Jeler Kačarjevi v Trnovo/Lj. Z zdravnico sem zelo zadovoljna, z zdravili ne pretirava, jih pa definitivno daje, a tudi zmanjša, če vidi, da niso potrebna.
Če je tvoj otrok imel kdaj resen astmatičen napad, se farmaciji samo še klanjaš …

Sem pa tudi jaz približno enako uštimana kot ti in sem si zelo želela, da bi imel manj zdravil. In se mi je želja uresničila, ampak s pomočjo alternative. Sin ima zdaj samo še ventolin, če ga rabi, a ga ni rabil že več kot leto.

Astmo je imel tudi diagnosticirano pozno (8 let), Dve in pol leti je redno jemal zdravila + ventolin po potrebi. Potem sem ga vozila k alternativki ( 2x) in mu je zdravnica na rednem pregledu ukinila vsakodnevno dozo in predpisala samo ventolin.
Ima še vedno redne preglede pri pulmologinji.
Preventivno ga pa vsako zimo prijavim še na zdravljenje na daljavo in fant res ne oboleva.

Pulmologinji sem povedala tudi za alternativno zdravljenje in ni imela nič proti, dokler upoštevamo tudi njena navodila. Mi pa niti na misel ne pride, da bi hazardirala z otrokovim dihanjem.

Malo sreče pa tudi rabita. In želim ti je obilo!

Moj sin-astmatik- je pri petnajstih letih hodil nekaj časa k nekemu specialistu v Podčetrtek .

Odsvetoval mu je sladkarije,rdeče meso,bel kruh,mleko,salame,kupljeno hrano in mu priporočal ribe,sojino mleko,pirin kruh ,bolj preproste in domače jedi.

Tudi sama imam alergijo na čokolado,pravo kavo,kupljeno in pakirano hrano.

Če jem te stvari,dobim napad dihanja-srce mi razbija in hitro diham.

Potem moram vzeti tableto proti alergiji-letizen.

Moja zdravnica ni ugotovila,da sem alergik na določeno vrsto hrane in mi je rekla,da imam astmo ali bronhitis in me poslala na Golnik.Tako sem sama ugotovila ,da sem alergik,ker sem se držala diete,tako,kot sin.

Nimaš kaj zanima me kakšno alternativo sta ubrala.
Ja, pulmologinja je dala ta zdravila in ja uporabljamo jih redno.

piši mi na jahno.kajpaje@gmail.com pa ti bom odgovorila.
Tukaj ne bom pisala zaradi odzivov, saj veš …

Moj sin je imel tudi sum na astmo, bil je veliko bolan in imel bronhitise, bronhiolitise… Jemal Flexotide in Ventolin.

Potem mi je bilo enkrat dovolj pa sem si rekla, zakaj ne bi probali kaj od alternative.

Šli smo k homeopatinji. Imeli smo daljši pogovor, vse o sinu, zdravju, obnašanju, o meni in možu, … Dobili smo homeopatska zdravila in pogoj, da mu več ne dajem Flexotida. Mene je bilo zelo strah, kaj če dobi napad kašlja pa mu ne bom smela dati??? In res, nikoli več, ampak res, nikoli (trkam) več ni dobil napada kašlja, veliko bolj je zdrav, občasno šmrka in pokašljuje, bronhitisa ni imel praktično 2 leti.
Od zdaj vse bolezni, viroze, ki jih dobi rešujemo s homeopatijo: šmrkanje, kašljanje, 1x je imel vneto uho… Nam je resnično pomagalo in sem zelo hvaležna naši homeopatinji 🙂 Ko sinek zboli (ampak sploh ne hudo) jo pokličem in mi pove katere kapljice naj mu dam (doma sem si naredila malo zaloge). V dveh do treh dneh je OK.
Do sedaj sem dala v teh dveh letih za vse skupaj (pogovor, pregled, zdravila) okrog 250 EUR.

Tako, da o astmi niti več ne razmišljamo 🙂 in sploh ne vem kam sem založila Flexotide 🙂

moj je tudi – h kateri homeopatinji ste hodili?

V Zagreb, zelo fajna homeopatinja, priporočam.

Prosila bi vas ce bi mi lahko dali kontakt vase homeopatinje, ce ne tukaj pa kot sporocilo. Imam podobne tezave in sem v iskanju enega res dobrega homeopata.
Hvala
Lp

Jaz sem mojo takrat 2,5 let staro punčko vozila na bioresonanco v Rogaško Slatino. Zaključili smo po 10. terapijah (cca. 3 mesece), ves čas smo se držali predpisane diete. Bistveno izboljšanje je bilo po 2. tednih diete, otrok kot prerojen, nič več ni bila flekasta po obrazu, nič več slabotna, kot da bi imela drugega otroka. S terapijami pa je bilo samo bolje in bolje, tisto zimo niti 1x ni bila bolna, niti prehlajena, pumpice smo opustili. Od takrat je minilo sedaj 8 let in hči nima nobenih težav, nobenih znakov astme, nobenih alrgij, lahko vse je itd.

Za bioresonanco sem se pa odločila, ker so hčeri predpisali terapije z vsem možnim, od Ventolina, Flixotida, Beroduala, Singulaira … ni da ni. V pol leta nobenega izboljšanja, samo vdihovanje te kemije, zraven pa nonstop dihalne stiske in stres. Grozno preživljati to pri tako majhnem otroku…

lp

Ne se zafrkavati in ogrožati življenja svojih otrok s homeopatijo!!

[img]https://qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-a998a789f50e90fffd4de53f157210f3-c?convert_to_webp=true[/img]

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy#Evidence

VSE klinične študije homeopatskih “zdravil” niso našle nobenega učinka. A ni to čudno?

Vedeževalci, zdravilci.. se vedno hranijo z naivnostjo preprostih ljudi.. in pragmatičnih, “saj nič ne škodi”..

Ne se čuditi, zakaj ljudje volijo, kot volijo.. preprosto verujejo.. in predvsem.. ne berejo in ne zaupajo ‘konvencionalni znanosti’ in smislu double blind testov.

Samo zato, ker VI nekaj verujete, se ne bo vesolje postavilo na glavo. Astma pa ni stvar, s katero se je za hecati, ker se stvari poslabšujejo brez tretmaja in ker je smrtno nevarna, če imaš ob sebi nekakšno “razstopino”, namesto Ventolina.

De omnibus disputandum..

Vse življenje so me zdravili za astmo. Sedaj, pri 40 letih pa so ugotovili, da astme sploh nikoli nisem imela, da je vse psiha, stres, ki izhaja iz otroštva! Torej, nimam besed.

Imam astmo, ki se poslabša tudi, kadar sem pod stresom. A si bila v otroštvu testirana? Si ti naredili metaholinski test? Kdo je ugotovil, da astme sploh nimaš, pulmolog?

Kot otroka me niso testirali, enostavno so rekli da imam astmo, ker sem težko dihala, a za napade težkega dihanja je bil kriv stres, ki sem ga doživela ob nenadni in tragični izgubi očeta.
Še vedno ob stresu težje pridem do sape:(
Ja, da astme nimam so odkrili s testiranjem na Golniku.

tudi astmo odlično blaži smola industrijske konoplje, lahko se tudi vdihava, blži vse vrste vnetij, kar tudi astma je.

Ti kar sama šnofaj raznorazne smole.

Pri meni še inhalacija s fiziološko odpade, ker mi sproži astmatičen napad.

Ne verjamem v konopljo in pika.


saj nisi edina, ki ne verjameš, lahko se pa malo podučiš in kaj na to temo prebereš.

Hvala lepa, mi ni treba. Imam nekaj sorodnikov, ki so jih nasrali s to konopljo, ki je blažev žegen, ne pa zdravilo za vse, od astme do raka.

sa
saj ves kogar piči kača se boji zvite vrvi. Ravno zato pišem, da si preberete o cbd, ki ja res zdravi, oziroma pripravi telo, da se samo zdravi. Med drugim tudi zavira rast rakavih tumorjev in vnetij, kar astma je. Pa olje je res blažev žegen, ker praktično ne vsebuje cbd, ampak druge snovi, sicer koristne in je zato za na solato. Potrebno je vzeti smolo, kapljice pa je raztopljena smola v olju in so koncentracije majhne.

Jaz govorim o smoli, s katero se je nsamolilo nekaj mojih bližnjih. Ne govorim o solati.
Sorodnica, ki je imela raka na prski. Imela, ker je pokojna. Je ni pozdravilo, čeprav je jemala dolgo.
Ena druga je imela hude bolečine zaradi nerakavega tumorja na želodcu. Smola ji je stanje še poslabšala.

So pa te stvari blazno drage…. Zaslužki pa veliki.

Vsa ta brezvezna zdravila so pač nekaj za silo, zato, da bogatijo zdravniki in farmacevtski trgovski potniki… (jemlji časovno omejeno) – odstrani raje vzroke, takole:

št. 1. absolutno nobenega tobačnega dima, ne v stanovanju, ne v avtu – nikjer!

št. 2 odstrani vse tkane preproge, kavče, ipd., kjer so legla pršic – za tobačnim dimom drugi pomemben vzrok astme. Redno je treba brisati prah, sesati, tudi kdaj pomiti tla. Skratka prah in druga umazanija povzroča astmo, dosti redkeje zunanji zrak, kaki alergeni…

št. 3 uporabljaj čim manj dražečih čistil in podobnih kemikalij doma.

Pokvarjeni zdravniki še danes menda ”ne vedo”, kaj povzroča astmo. Khm.

Čim manj zdravil, naj čim več plava in se ukvarja s športom. Ima normalno telesno težo?

 

Zdaj sem šele videl – zelo pomembno, ne nasedaj hašišarskim šarlatanom, ki namerno lažejo, da neke hašišarske substance čudežno zdravijo vse bolezni. Pacienti retardirani, mrš!!

Sina je potrebno testirati glede astme, ta test ti dokaže astmo ali ne.

lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close