Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko kg torte?

Koliko kg torte?

Iz izkušenj prosim odgovor. Praznovanje RD, 5 odraslih + 6 otrok, koliko kg torte moram naročiti?

Bi rekla, da več kot 2 kg ne, odvisno od jedcev in okusnosti torte, pa koliko so veliki otroci (vrtčevski bojo verjetno bolj malo pojedli, medtem ko kak najstnik bi znal zmazat cel kos in še kakega zraven). Recimo 130 g je kar konkreten kos, pa poskusi približno zračunat.

2 kg je vrh glave

Otroci bi bili stari 5-6 let, torej ne bodo verjetno veliko pojedli. Bi pa naročila saher torto, ker jo tamali obožuje. Ne vem ali je kaj bolj nasitna kot kaka sadna?

Kaj pa če bi naročila torto z 12,13 kosi? Da ne bi naročala na kile

Čokoladna torta je zelo nasitna, računaj da več kot 10dag ti je ne bo pojedel nobeden. Sadno se da pojesti tudi več. Jaz sem zadnjič naročila za cca 30 ljudi in smo vzeli 5,5 kg pa je bilo za vse zadosti in so športniki, ki pojejo kar velike kose, ampak 20dag na osebo je preveč. Mogoče je boljše da naročiš za toliko kosov, ker na kg je lahko tudi nateg, ti jo samo bolj namočijo pa veselo računajo kilograme. Lepo praznujte

Od kdaj se pa torta naroča po kilogramih???
Torto naroči glede na število kosov, ki pridejo iz nje.
Tule imaš za pomoč, koliko kosov pride iz kakšne velikosti in oblike torte. Mere so v inčih, tako da pomnoži pač z 2,5, pa dobiš centimetre
http://www.icedjems.com/2012/08/cake-servings-guide/

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

Hvala za nasvete, vendar v Mlinotestu hočejo, da poveš kg, če bi lahko kose, bi bilo najlažje:)

Potem pač naroči nekje drugje, če so tako neprofesionalni.
Jaz lahko naredim tako težko torto, da boš iz nje dobila samo 10 kosov, ali pa tako, da iz iste teže dobiš 30 kosov. Razlika je očitna.

http://5.mshcdn.com/wp-content/uploads/2012/10/felix-jump-640-watermark-640.gif

V Mlinotestu imajo zelo dobre torte, sem jo naročila za mojo “ta malo”, telebajske in je bila zelo vesela, normativ za torto je pa 10 dag/osebo, če pokličeš ti bodo povedali isto tudi oni.

Pa naredi 1 večjo torto in še kaj za zraven, ali pa kupi, da ne boš imela preveč dela. Poznaš pekarno Vopex? Meni so njihove torte res dobre. So v Postojni in okolici, tudi v tamkajšnjih Tuš centrih prodajajo. Priporočam!

Od kdaj se torta naroča na kile? Svašta.

Ker se nekatere tako čudite, da se torto naroča v kg, naj vam povem, da se na primorskem naroča torto na kg (tudi profesionalci). Normativi so pa 100 g na osebo.
Zaenkrat pri nas s tem še nismo imeli težav. Smo si pač različni :)).

Torta se vedno kupuje na kg

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close