Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek plača čistilke

plača čistilke

Zanima me, če je katera tukaj zaposlena na osnovni šoli kot čistilka. Zasledila sem namreč, da delajo samo skrajšani delovni čas, cca 20 ur tedensko, pa me zanima kakšna je plača.
Lp in hvala

Večina jih dela po 8 ur, plače zajamčene.

Plače so minimalne (kot itak povsod), ne zajamčene. (zajamčene so občutno nižje, v kolikor še sploh obstajajo v tem sistemu). In to je okoli 531 evrov neto, plus prevoz, če je, in malica, ki pa je po vsej verjetnosti na šoli, tako, da ni nič dodatka. Torej za polovičen delovni čas polovica.:), razen potnih stroškov.

Mislim, da je vse skupaj ene 650 eur. Delajo pa res manj kot 8 ur, od dveh pa do pol osmih, osmih. Redko dlje. Pa isto imajo počitnice frei, pa letne počitnice.

Malo zgodnja ura za sanjanje!

Tole za počitnice sploh ne drži. Koristijo dopust, ki jim priprada. Med počitnicami se dela generalno čiščenje, ker je šola takrat prazna.

Pa delajo skoz popoldne.

Kako skoz popoldne, če sem pa že na več šolah zasledila, da delajo samo po 20 ur tedensko?
Ali pa je to spet kakšna finta zaradi kakšnih prispevkov.

Odvisno od šole.
Ministrstvo ima normative, koliko čistilk ima lahko šola zaposlena glede na velikost šole in število učencev, tako da se zna zgoditi, da je res ena od snažilk zaposlena samo za polovični delovni čas, ostale pa so za poln.

Definitivno je za vsakega delodajalca ceneje, da ima zaposleno eno čistilko za poln delovni čas kot pa dve za polovični; plača je res vsaka samo pol, enako vsaka pol regresa, obe pa dobita poln prevoz in prehrano.

Dlam na črno kot čistilka, 5 ur na dan, 5 dni v tednu, na dan imam:
50€ × 5dni = 250€/teden
= 1000€ na mesec….ali več:)

Je pa to garaško delo, če si plačan 5 ur, tudi delaš 5 ur, vse minute, sekunde, brez pavze!!!

Jah, zase moram poskrbrti sama, za državo ne obstajam!!
Jesti je pa treba, otroke ne morem pustiti lačne in gole!

Malo zgodnja ura za sanjanje![/quote]

Sorči. To je res.Lahko bi povedala na kateri šoli v Lj je tako. In VSE počitnice so doma. Generalko delajo konec avgusta. Te male počitnice so pa doma.

Malo zgodnja ura za sanjanje![/quote]

Sorči. To je res.Lahko bi povedala na kateri šoli v Lj je tako. In VSE počitnice so doma. Generalko delajo konec avgusta. Te male počitnice so pa doma.[/quote]
Fino bi bilo, če si realna in če malo poznaš zadeve. Ne snažilke, ne učitelji, ne ravnatelj, ne… nimajo več počitnic, vsi koristijo dopust. Če je kakšen dan več, ga morajo prinesti noter, temu se reče ‘doprinos ur’.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close