plača čistilke
Plače so minimalne (kot itak povsod), ne zajamčene. (zajamčene so občutno nižje, v kolikor še sploh obstajajo v tem sistemu). In to je okoli 531 evrov neto, plus prevoz, če je, in malica, ki pa je po vsej verjetnosti na šoli, tako, da ni nič dodatka. Torej za polovičen delovni čas polovica.:), razen potnih stroškov.
Odvisno od šole.
Ministrstvo ima normative, koliko čistilk ima lahko šola zaposlena glede na velikost šole in število učencev, tako da se zna zgoditi, da je res ena od snažilk zaposlena samo za polovični delovni čas, ostale pa so za poln.
Definitivno je za vsakega delodajalca ceneje, da ima zaposleno eno čistilko za poln delovni čas kot pa dve za polovični; plača je res vsaka samo pol, enako vsaka pol regresa, obe pa dobita poln prevoz in prehrano.
Dlam na črno kot čistilka, 5 ur na dan, 5 dni v tednu, na dan imam:
50€ × 5dni = 250€/teden
= 1000€ na mesec….ali več:)
Je pa to garaško delo, če si plačan 5 ur, tudi delaš 5 ur, vse minute, sekunde, brez pavze!!!
Jah, zase moram poskrbrti sama, za državo ne obstajam!!
Jesti je pa treba, otroke ne morem pustiti lačne in gole!
Malo zgodnja ura za sanjanje![/quote]
Sorči. To je res.Lahko bi povedala na kateri šoli v Lj je tako. In VSE počitnice so doma. Generalko delajo konec avgusta. Te male počitnice so pa doma.[/quote]
Fino bi bilo, če si realna in če malo poznaš zadeve. Ne snažilke, ne učitelji, ne ravnatelj, ne… nimajo več počitnic, vsi koristijo dopust. Če je kakšen dan več, ga morajo prinesti noter, temu se reče ‘doprinos ur’.
Forum je zaprt za komentiranje.