Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Javni WC Ljubljana

Javni WC Ljubljana

Se še komu zdi, da je v Ljubljani premalo javnih stranišč? Problem je sploh v centru, kjer ni zelenih površin in dreves. Ponoči so lokali zaprti in moraš nujno opraviti zunaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi drugi, 15.09.2025 ob 07:05

Se še komu zdi, da je v Ljubljani premalo javnih stranišč? Problem je sploh v centru, kjer ni zelenih površin in dreves. Ponoči so lokali zaprti in moraš nujno opraviti zunaj.

V centru imaš 9 javnih wcjev. Odprtih 24/7. To da ti ščiješ kot pes po vogalih nima nobene veze s pomanjkanjem javnih wcjev. Večina dedcev stopi direkt iz lokala ven in ščije.

Odgovor na objavo uporabnika
ne, 15.09.2025 ob 09:44

V centru imaš 9 javnih wcjev. Odprtih 24/7. To da ti ščiješ kot pes po vogalih nima nobene veze s pomanjkanjem javnih wcjev. Večina dedcev stopi direkt iz lokala ven in ščije.

Kje so?

Odgovor na objavo uporabnika
Laz, 15.09.2025 ob 09:45

Kje so?

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=javni+wc+ljubljana

Ful naporno jih najdt…..

Odgovor na objavo uporabnika
ne, 15.09.2025 ob 10:11

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=javni+wc+ljubljana

Ful naporno jih najdt…..

Hja, 6 jih je v celi Ljubljani in že leta 2012 so povedali, da ne bodo postavili premičnih (novih).

Bistveno premalo jih je. Sploh če bi želeli npr redarji imeti pošten argument, kadar koga kaznujejo za opravljanje potrebe zunaj.

Vsi ti so skoncentrirani bolj ob Ljubljanici, ni pa nobenega proti  predmestjem. Tudi če greš še v lokalu, te lahko potem spet prime. Ker lokale zgodaj zapirajo, zunaj še kaj spiješ in je spet problem.

Za mesto s skoraj 300 000 prebivalci, dnevnimi obiskovalci in veliko turisti je to veliko premalo. Za vse sicer nisem vedela, a vsi se ne gibljejo le na par sto metrih ob Ljubljanici.

Kdo  se iz tega znajde. Kaj je to? Seznam cesa? To sam dela podnevi ob  tržnici..

Notri se zbirajo sami drkači. Pedri iščejo žrtve.

Vsako urejeni mesto mora imeti javne Wc je. Ljubljana jih ina občutno premalo, glede na veliko množico turistov.

Pri Tromstovju je vedno dolga vrsta čakajočih na stranišče.  Janković bi se lahko bolj potrudili v tej smeri in verjamem, da bo nekaj naredil.

Lahko bi jih namestili pred Namo, kjer je tista neumna cev in na Ajdovščino. Tudi na postaji pri Tobačni bi bil lahko kakšen in pri Razstavišču. Lahko bi bili mobilni in bi jih prestavljali po potrebi.

Ta stranišča ponoči sploh niso odprta, ampak se zaprejo ob 24. in odprejo ob 7. Ponoči ti tako ostanejo vogali hiš, saj je dreves zelo malo. Za ženske je pa problem še večji.

“Osebki na pozicijah so dali raje za cev 900 jurjev ki je sama sebi v namen, za sekrete je pač zgleda zmankal”

( https://forum.zurnal24.si/forum/tema/kot-zadrogirano-omamljeno-brezbrizno-ljudstvo-slovenije-25787945/ )

Na Dunaju je npr. eno oz. dve kjer jaz potujem na podzemni, odkleneš s kreditno kartico ali vržeš kovanec notri. Jaka muda naredit take WCje po LJ, res jih je premalo oz nikjer jih sploh ni. Pa naj se Jankovič še tako šopiri da je LJ najlepše mesto na svetu, sigurno ni najčistejše ali pa najbolj urejeno.

V tujini jih imajo wcje včasih tudi v najmanjšem mestu z par tisoč prebivalci ali pa celo na vaseh kjer so turisti naredijo javni WC ki ga ni treba plačat. Ne vem zakaj je to tak problem, cela slovenija je popolnoma zahojena kar se tega tiče. Mi poznamo samo wc v naravi ali pa tiste grde dixiye.

Društvo za KVČB ima aplikacijo ‘najbližji wc’ če komu pomaga

Mobilna aplikacija Najbližji wc

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close