Seše spomnite rehabilitacije “otrok” iz Gaze ?
Iz Gaze je prek Egipta v Slovenijo 14. 10. 2024 prispelo deset otrok in sedem spremljevalcev. Ena deklica je skupaj s spremljevalko pobegnila neznano kam že prvi dan. Šest otrok je zaprosilo za azil in so bili prepeljani najprej v enoto azilnega doma v Logatcu, kasneje pa premeščeni v druge enote po Sloveniji. V URI Soča so ostali, se rehabilitirali in se vrnili v Egipt le trije otroci. To je glavni razlog, zakaj novinarji in kamere niso smele do otrok ob pompoznem obisku URI Soča v sestavi: Philippe Lazzarini, generalni komisar Agencije Združenih narodov za palestinske begunce (UNRWA), Danilo Türk, predsednik fundacije “Pustimo jim sanje”, Robert Golob, predsednik Vlade RS, in Tanja Fajon, ministrica RS za zunanje in evropske zadeve.
Motiv je jasen, saj je Golobova vlada neposredno preko Ministrstva RS za zunanje in evropske zadeve in posredno prek fundacije Danila Türka “Pustimo jim sanje” nakazala v URI Soča kar 24-krat več denarja (266.425 evrov) za rehabilitacijo posameznega otroka iz Gaze, kot ga ZZZS nakaže za rehabilitacijo posameznega otroka iz Slovenije (11.000 evrov). S tem nakazilom davkoplačevalskega denarja je direktor Jakič, ki je položaj prevzel 15. oktobra 2024, izpadel kot vrhunski kader, saj je URI Soča končal poslovno leto 2024 s presežkom prihodkov nad odhodki v višini 72.989 evrov.
URI Soča je s tem kršil pogodbo z ZZZS, ker ni opravil vseh dogovorjenih storitev za državljane Slovenije.
Direktor Roman Jakič je s tem kršil zakonodajo, ki določa, da javni zdravstveni zavod ne sme opravljati tržne dejavnosti, če prej v celoti ne izpolni odobrenega javnega programa.
Očitno se je kršitev začela zavedati tudi ministrica Tanja Fajon, ki je 25. avgusta 2025 predlagala, da začne Slovenija raje financirati program za izobraževanje otrok iz Gaze.
Kritizirali ste, da so bili nekateri pacienti iz Gaze označeni kot otroci, čeprav naj bi imeli “brado”. Kako to komentirate? Ali menite, da je šlo za zavajanje javnosti?
Nedvomno je šlo za zavajanje javnosti. Vsak, ki si je pogledal javno dostopne fotografije, je lahko videl, da je imel vsaj eden od »otrok« iz Gaze brado. V vseh uradnih dokumentih piše, da so na rehabilitacijo v URI Soča prišli otroci iz Gaze.
400 000 bedakov na 490 000 podlage, 14.09.2025 ob 07:28
Iz Gaze je prek Egipta v Slovenijo 14. 10. 2024 prispelo deset otrok in sedem spremljevalcev. Ena deklica je skupaj s spremljevalko pobegnila neznano kam že prvi dan. Šest otrok je zaprosilo za azil in so bili prepeljani najprej v enoto azilnega doma v Logatcu, kasneje pa premeščeni v druge enote po Sloveniji. V URI Soča so ostali, se rehabilitirali in se vrnili v Egipt le trije otroci. To je glavni razlog, zakaj novinarji in kamere niso smele do otrok ob pompoznem obisku URI Soča v sestavi: Philippe Lazzarini, generalni komisar Agencije Združenih narodov za palestinske begunce (UNRWA), Danilo Türk, predsednik fundacije “Pustimo jim sanje”, Robert Golob, predsednik Vlade RS, in Tanja Fajon, ministrica RS za zunanje in evropske zadeve.
Motiv je jasen, saj je Golobova vlada neposredno preko Ministrstva RS za zunanje in evropske zadeve in posredno prek fundacije Danila Türka “Pustimo jim sanje” nakazala v URI Soča kar 24-krat več denarja (266.425 evrov) za rehabilitacijo posameznega otroka iz Gaze, kot ga ZZZS nakaže za rehabilitacijo posameznega otroka iz Slovenije (11.000 evrov). S tem nakazilom davkoplačevalskega denarja je direktor Jakič, ki je položaj prevzel 15. oktobra 2024, izpadel kot vrhunski kader, saj je URI Soča končal poslovno leto 2024 s presežkom prihodkov nad odhodki v višini 72.989 evrov.
URI Soča je s tem kršil pogodbo z ZZZS, ker ni opravil vseh dogovorjenih storitev za državljane Slovenije.
Direktor Roman Jakič je s tem kršil zakonodajo, ki določa, da javni zdravstveni zavod ne sme opravljati tržne dejavnosti, če prej v celoti ne izpolni odobrenega javnega programa.
Očitno se je kršitev začela zavedati tudi ministrica Tanja Fajon, ki je 25. avgusta 2025 predlagala, da začne Slovenija raje financirati program za izobraževanje otrok iz Gaze.
Kritizirali ste, da so bili nekateri pacienti iz Gaze označeni kot otroci, čeprav naj bi imeli “brado”. Kako to komentirate? Ali menite, da je šlo za zavajanje javnosti?
Nedvomno je šlo za zavajanje javnosti. Vsak, ki si je pogledal javno dostopne fotografije, je lahko videl, da je imel vsaj eden od »otrok« iz Gaze brado. V vseh uradnih dokumentih piše, da so na rehabilitacijo v URI Soča prišli otroci iz Gaze.
Tvoja pedofilska duša joka, ker so izginili objekti tvojih želja!
Hja, in za izobraževanje otrok iz Gaze lahko enako damo (naš) denar za Zasebne Vrtce in Zasebne Šole (ravno sedaj se pogovarjajo o državnih subvencijah), da ne bodo Zasebni Vrtci in Zasebne Šole prosto na trgu.
V bistvu je sedaj pogoj subvencioniranja Zasebnih Vrtcev in Zasebnih Šol, da izvajajo obvezni del kurikula v zameno za davkoplačevalski denar.
Naj se Zasebni Vrtci in Zasebne Šole zgradijo svoj kurikul in naj operirajo na prostem trgu.
Zate je, samo če si “naš”.
Šole, 14.09.2025 ob 07:39
Hja, in za izobraževanje otrok iz Gaze lahko enako damo (naš) denar za Zasebne Vrtce in Zasebne Šole (ravno sedaj se pogovarjajo o državnih subvencijah), da ne bodo Zasebni Vrtci in Zasebne Šole prosto na trgu.
V bistvu je sedaj pogoj subvencioniranja Zasebnih Vrtcev in Zasebnih Šol, da izvajajo obvezni del kurikula v zameno za davkoplačevalski denar.
Naj se Zasebni Vrtci in Zasebne Šole zgradijo svoj kurikul in naj operirajo na prostem trgu.
Zate je, samo če si “naš”.
Kdo pa govori o izobraževanju ?
V članku je govora o tisti famozni rehavilitaciji v zavodu Soča, za enega njihovega je država plačala 261 000 , za domačega plača pa samo 11 000, s tem da jih je večina pobegnila, samo trije so se vrnili nazaj.
seveda se.. verjetno se je meni zaradi teh neresnežev podaljšalo čakanje na prvi obisk pri njih..
in da so cene tako zelo različne pa tudi veliko pove o sami goljufiji.. sicer pa velja mantra da tuje je bolje kot domače, zato so prišleki tretirani najbolje, domači pa popušijo na raznoraznih koncih, nimaš taprav priimek..
Forum je zaprt za komentiranje.