Prodajal lopato in ostal brez 1500 €
kolikor je imel na računu.
Sporočili so, da gre za goljufijo, ki se neredko pojavlja v različnih oblikah. V tem primeru je oškodovanec preko Salomonovega oglasnika prodajal lopato, na oglas pa se je odzval neznanec preko druge komunikacijske aplikacije, ki ga je prepričal, da bo lopato kupil.
Poslal mu je spletno povezavo, da bi prodajalec prejel denar. Oškodovanec naj bi pri tem vnesel občutljive bančne podatke, nakar so mu z bančnega računa ukradli denar. Skupno je bil oškodovan za okoli 1500 evrov.
KAKO JE TO MOŽNO?
Nimam pojma, kako. Že leta so novice o takih in drugačnih odtujitvah denarja, banke in policija ves čas opozarjajo, a vedno se najdejo novi naivneži, ki instalirajo XY aplikacije in posredujejo gesla, ali dajejo oddaljen dostop do svojih naprav nekim neznancem, ki jih po telefonu prepričujejo o kripto bogastvu, itd.
Narod je glup,kratek spomin,…
To so ga nategnili migranti,sigurno indijci,Slovenci.Mene so nekajkrat klicali iz številke slovenskega operaterja in mi v polomljeni slovenščini ponujali nakazilo preko aplikacije.Ko sem rekel,da se lahko v Ljubljano pripeljem in se osebno dobimo so prekinili.Policija ve kdo so ljudje,ampak so zaščiteni.
Forum je zaprt za komentiranje.