e skiro
Upam da mi kdo pove iz prve roke, glede da je teh e skirojev ogromno na cesti. Iščem namreč zase en dober in vzmeten e skiro, hiter ter zmožen v hrib (to že vem, da mora imeti vsaj dva motorja ter večja kolesa). In gledam da so že takšni od 700€ pa vse do 5000€, zdaj pa – je znamka tudi pomembna ali pač da ima karakteristike ok? Kugoo, iEnyrid so dokaj ugodni, specifika tudi ok, ampak – to piše, ni pa preverjeno, a ne? Ima kdo malo več znanja? Ne iščem za divjanje po ulicah, samo da bom lažje mobilna za čuvanje vnukinje, da mi ni potrebno vedno z avtom po daljši poti, ampak da lahko prečkam pot, ki je krajša, ampak je pa precej kozja, čeprav je urejena…Hvala
Stara forumašica (res ta prava), 12.09.2025 ob 11:52
Električno kolo, precej bolj varno kot pa skiro.
morda res, ampak drža na kolesu in koleno se s tem ne strinjata, plus – če grem v mesto, lahko v izrednih primerih parkiram avto malce iz centra in skočim s skirojem v center…kolo pa si bolj omejen. Da pa o primerjavi cen ne govorim… Skiro se mi zdi bolj vsestranski
Če misliš skiro tudi prenašati oz voziti v avtu… potem odmisli vse te močnejše in večje zadeve, ker so težki kot slon. Pojdi v kakšno specializirano trgovino in poskusi kakšnega večjega (močnejšega) dvigniti.
Glede znamke… pomembna je toliko, da imaš v Slo zagotovljen servis in dele za popravilo. Najlažje glede tega je z najbolj razširjenimi znamkami.
skirca835, 12.09.2025 ob 12:02
morda res, ampak drža na kolesu in koleno se s tem ne strinjata, plus – če grem v mesto, lahko v izrednih primerih parkiram avto malce iz centra in skočim s skirojem v center…kolo pa si bolj omejen. Da pa o primerjavi cen ne govorim… Skiro se mi zdi bolj vsestranski
Tole s kolesom pa pretiravaš! Ravno za kolena najbolj priporočajo vožnjo s kolesom. Sej se ne rabiš zgubano držati na biciklu. Pravilno vzdigni sedež in balanco, vzravnano sedi in ne bo nobene težave s križem.
Kitajc, 12.09.2025 ob 12:38
Vzami kukirina, moj tamali je star 12 in se vozi v solo z njim, model G2, zdaj je zunaj pa ze model G4. Gre 90km/h z odklepom prek aplikacije, baterija pa zdrzi tam ene 40km. Pride okrog 850eur in potegne super tudi v hrib.
Odklenjene imajo pravico zapleniti, dovoljena je zmogljivost do 25 km na uro.
In obstajajo tudi zložljiva e-kolesa, velikost starega klasičnega ponija.
Stara forumašica (res ta prava), 12.09.2025 ob 12:47
Odklenjene imajo pravico zapleniti, dovoljena je zmogljivost do 25 km na uro.
In obstajajo tudi zložljiva e-kolesa, velikost starega klasičnega ponija.
25km/h je hitrost in ne zmogljivost. Sploh pa… nehaj pametnjariti tam, kjer ni tvoje področje. Bo šlo?
Ni res, 12.09.2025 ob 12:37
Tole s kolesom pa pretiravaš! Ravno za kolena najbolj priporočajo vožnjo s kolesom. Sej se ne rabiš zgubano držati na biciklu. Pravilno vzdigni sedež in balanco, vzravnano sedi in ne bo nobene težave s križem.
ma ne no… če ne poznaš mojih težav in omejitev potem pametovat brez veze… križ nihče ni rekel – tudi plavanje je priporočljivo za vse težave a ne? No, za informacijo – JAZ niti plavat ne smem. Za informacijo samo, ne da se izpovedujem. So pač težave pri enih, kjer norme izvisijo. Če hočeš več vedeti, poguglaj
skirca810
zdaj pa ti mene dobro poslušaj. ti ele. skiroji ne da niso hec, ampak so smrtno nevarni. to kar ti iščeš, ni hec, ni zabava. to moraš imet gor čelado, neko pmaetno jakno, rokaice, to moraš oblečen kot za motocikel. ni trega želve in ščitnikov, ampak ČELADO pa rokavice in dobro jakno, hlače pametne pa nujno. te zadeve res grejo full. ni to hec. bi rad bil invalid?
glej zdaj. za ta denar, dobiš marsikaj. ko bo praktično, uporabno, boš še lahko vzel kako punco poleg, če boš imel še čelado za njo. za 1500 evrov ti dobiš, lepi skuter. novi. ki bo imel vlke kole, ki bo res uporaben in res ličen. magari neki gejevskega kako vespo. to je magnet za ženske. vidiš zato moški umremo prej, ker delamo bedarije, ki sploh niso magnet za ženske. ampak z tem nam glavo operejo fsi in pol se ubijemo nekje al pa smo invalidi.
ne delaj tega, ne kupuj tega. kupi novi skuter. 50 kubov. samo tankaš benz. pa gas. čelado pod sedež. se varno voziš, kolikor je pač varno. ne dvijaš.
skiro kot ga ti iščeš je športna zadeva. ne nedolžna igračka.
hočeš si povečat možnost za dobit pičko lepo?? hočeš bit celi? hočeš bit zdrav in imet uporabnop zadevo doma? kupi si piagio vespo 50 kubov. lep okričečo čeladico,. lepo jaknco. pa boš takoj zgledal 10 let starjše in bo fse bolje.
jazsvojemu sinu ne bi tega kupil, ne svetoval nikoli. zakaj sploh gledaš to? kje imaš ti tako grdo cesto? pa si kupi, motor 125 novi malo rabljen. hondo cb125.
nehaj probavat bit pomemben v druzbi. ker s boš polomil pizda. to ni kot v rekmali kot ljudje govorijo. na motor se le vsedeš. daš rit gor, narediš izpit, začneš vozit lepo. počasi sam na izi. če imaš kolege ki se niorčujejo iz motorja 125 jih odfukaj. ja? cela indija, afrika, kitajska, indonezija, del rusije, FSI TI LJUDJE MILJARDO JIH vozi hondo 125. kaj so pol fsi sukjeni? fsi luzerji? nauči se prvo furat motor 125. izpit oprema pa lepo počasi. pol pa naprej. kam rineš v to sranje. to muho enodnevnico. kje boš t gume menjaval ko ena stane 120 evrov. kdo bo to servisiral? daj daj daj spametuj se malo no.
kupi si piaggo zip, onega z vlikimi kolami, ženski skuter. nek motor pravi motocikel 125. pa nehaj poslušat drudfe in gledat kaj ej modreno.
modreno danes je bit zdravnik in imetveliko dnarja. lepi čon in malo hišico brez kleti. to je modreno. jadrat, surfat, mal bjj trenirat. to je moderno. bit svoboden. ne pa invalid.
Anonimno 3469, 12.09.2025 ob 14:41
skirca810
zdaj pa ti mene dobro poslušaj. ti ele. skiroji ne da niso hec, ampak so smrtno nevarni. to kar ti iščeš, ni hec, ni zabava. to moraš imet gor čelado, neko pmaetno jakno, rokaice, to moraš oblečen kot za motocikel. ni trega želve in ščitnikov, ampak ČELADO pa rokavice in dobro jakno, hlače pametne pa nujno. te zadeve res grejo full. ni to hec. bi rad bil invalid?
glej zdaj. za ta denar, dobiš marsikaj. ko bo praktično, uporabno, boš še lahko vzel kako punco poleg, če boš imel še čelado za njo. za 1500 evrov ti dobiš, lepi skuter. novi. ki bo imel vlke kole, ki bo res uporaben in res ličen. magari neki gejevskega kako vespo. to je magnet za ženske. vidiš zato moški umremo prej, ker delamo bedarije, ki sploh niso magnet za ženske. ampak z tem nam glavo operejo fsi in pol se ubijemo nekje al pa smo invalidi.
ne delaj tega, ne kupuj tega. kupi novi skuter. 50 kubov. samo tankaš benz. pa gas. čelado pod sedež. se varno voziš, kolikor je pač varno. ne dvijaš.
skiro kot ga ti iščeš je športna zadeva. ne nedolžna igračka.
hočeš si povečat možnost za dobit pičko lepo?? hočeš bit celi? hočeš bit zdrav in imet uporabnop zadevo doma? kupi si piagio vespo 50 kubov. lep okričečo čeladico,. lepo jaknco. pa boš takoj zgledal 10 let starjše in bo fse bolje.
jazsvojemu sinu ne bi tega kupil, ne svetoval nikoli. zakaj sploh gledaš to? kje imaš ti tako grdo cesto? pa si kupi, motor 125 novi malo rabljen. hondo cb125.
nehaj probavat bit pomemben v druzbi. ker s boš polomil pizda. to ni kot v rekmali kot ljudje govorijo. na motor se le vsedeš. daš rit gor, narediš izpit, začneš vozit lepo. počasi sam na izi. če imaš kolege ki se niorčujejo iz motorja 125 jih odfukaj. ja? cela indija, afrika, kitajska, indonezija, del rusije, FSI TI LJUDJE MILJARDO JIH vozi hondo 125. kaj so pol fsi sukjeni? fsi luzerji? nauči se prvo furat motor 125. izpit oprema pa lepo počasi. pol pa naprej. kam rineš v to sranje. to muho enodnevnico. kje boš t gume menjaval ko ena stane 120 evrov. kdo bo to servisiral? daj daj daj spametuj se malo no.
kupi si piaggo zip, onega z vlikimi kolami, ženski skuter. nek motor pravi motocikel 125. pa nehaj poslušat drudfe in gledat kaj ej modreno.
modreno danes je bit zdravnik in imetveliko dnarja. lepi čon in malo hišico brez kleti. to je modreno. jadrat, surfat, mal bjj trenirat. to je moderno. bit svoboden. ne pa invalid.
Ej – avtorica je babica, ki bi se s skirojem vozila čuvat vnuke :)))
Prvo – sem babica, ki potrebuje za prevoz par km otroka čuvat!!! Kot drugo – vozim motor že 35 let (no, edino menjat sem morala za naked varjanto po navodilih ortopeda, zaradi omejitev pri drži), ne mi o skuterju in kaj vem čem. MOTOR imam, ampak res zjutraj ob 6 naj opremo dajem gor in potem prihrumim k vnuku? Iščem skiro, električni, da bo uporaben še drugače. Pa kaj vam ni jasno?? Saj nisem 15 letna frklja, ki ne ve kaj s sabo, bemti nesposobni razumeti prebrano
g2 g3 g4 glej serijo master..dobiš rabljene kar poceni, imaš garancijo 1 leto če kupiš novega v EU. Drugače ga dobiš lahko že za 700€ prek aliexpresa. Sicer pa na baterijo garancije tako ni in če bo kaj crknilo bo to najprej baterija. Ko gre moreš pač kupit…Jaz imam 105kg in dosežem hitrost po ravnini 80km/h in realno prevozim okrog 60km z enim polnjenjem. Polni se dobrih 10h. Ima tudi zaklep proti kraji kar skiroji v tem cenovnem rangu večinoma nimajo. Serijsko si lahko nastaviš 3 hitrosti ali ga “brejkaš”in izkoristiš polno moč. Dodatno si lahko kupiš tudi sedež. Edini minus je dež, ker zavora v dežu ne prime nič. Enkrat sem tako starko zbil in sva pobirala njene lidl vrečke po cesti, tako da pazljivo res v dežju. 🙂
Kukec, 12.09.2025 ob 18:30
g2 g3 g4 glej serijo master..dobiš rabljene kar poceni, imaš garancijo 1 leto če kupiš novega v EU. Drugače ga dobiš lahko že za 700€ prek aliexpresa. Sicer pa na baterijo garancije tako ni in če bo kaj crknilo bo to najprej baterija. Ko gre moreš pač kupit…Jaz imam 105kg in dosežem hitrost po ravnini 80km/h in realno prevozim okrog 60km z enim polnjenjem. Polni se dobrih 10h. Ima tudi zaklep proti kraji kar skiroji v tem cenovnem rangu večinoma nimajo. Serijsko si lahko nastaviš 3 hitrosti ali ga “brejkaš”in izkoristiš polno moč. Dodatno si lahko kupiš tudi sedež. Edini minus je dež, ker zavora v dežu ne prime nič. Enkrat sem tako starko zbil in sva pobirala njene lidl vrečke po cesti, tako da pazljivo res v dežju. 🙂
hvala za konkreten odgovor
Tole s kolesom pa pretiravaš! Ravno za kolena najbolj priporočajo vožnjo s kolesom. Sej se ne rabiš zgubano držati na biciklu. Pravilno vzdigni sedež in balanco, vzravnano sedi in ne bo nobene težave s križem.
Se bo treba malo razgledati po boleznih in poskodbah kolena. Mogoce ti bo potem jasno, da kolo ni za vse.
Forum je zaprt za komentiranje.