Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Neozdravljiva bolezen

Neozdravljiva bolezen

Če kdo ve, ali te lahko IK pošlje v penzijo,četudi ni končano zdravljenje. Diagnoza neozdravljiva. Hvala…če se je že kdo soočil …

Odgovor na objavo uporabnika
Ne nehajo blatiti oseb, 12.09.2025 ob 10:59

Če kdo ve, ali te lahko IK pošlje v penzijo,četudi ni končano zdravljenje. Diagnoza neozdravljiva. Hvala…če se je že kdo soočil …

Odvisno za kaj gre. Kar nekaj je kroničnih bolezni, kar pomeni, da so neozdravljive in če je okvara toliko odstotkov, da ne moreš ali ne smeš več delat, te upokojijo. Zdraviš se pa seveda še naprej, da se napredovanje bolezni upočasni.

Lahko.

Paranoidna shizofrenija.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne nehajo blatiti oseb, 12.09.2025 ob 16:53

Paranoidna shizofrenija.

EJ kdo mi je ukradu nick,nesramno in podlo,da pišeš v imenu drugega. Tudi ta bolezen bi lahko bla, ampak ni. Glej,bolezen samo useka,lahko te zadane kadarkoli, tebe ali tvoje najdražje, če jih imaš, zato ne žali.

 

Katera bolezen te je obsedla?

V podjetju  preskrbijo delovno mesto tudi za neozdravljivo bolne. Vse se da rešiti.

Odgovor na objavo uporabnika
Kali437, 12.09.2025 ob 17:48

Katera bolezen te je obsedla?

Družinski član je hudo zbolel

 

Za čim?

Če bolezen ni ozdravljiva, ni razloga, da bi komisija odlašala z upokojitvijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Drget, 12.09.2025 ob 18:40

Za čim?

Tumor v možganih?

U, fuj.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne nehajo blatiti oseb, 12.09.2025 ob 18:44

Tumor v možganih?

Živijo. Mož ima isto diagnozo. Smo šli čez to, invalidsko upokojen pri 40 letih. Če želite kak nasvet, se lahko povežemo. Lp.

Koliko ima invalidskega nadomestila?

Čisto odvisno od bolezni.  Tudi od tumorja.  Pri glioblastomu itak ne dočakaš odločbe, ker te prej pobere, drugi tumorji ki so zazdravljivi, in ki ti z operacijo pozdravijo simptome, pa načeloma ne predstavljajo invalidnine, razen če te ne naredijo invalida.  Moja soseda je imela v roku 20 let že 3x operacijo tumorja v glavi in še vedno dela.  Res pa je, da je tumor operatibilen in ji nikoli ni odvzel funkcionalnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Voziček, 13.09.2025 ob 20:11

Koliko ima invalidskega nadomestila?

Kot je že predhodno napisano je od primera do primera različno. Pri nas za 23 let delovne dobe dobi okrog 700 eur, saj zaradi narave dela, ki ga je opravljal, ni več zmožen delati v svojem poklicu.

Odgovor na objavo uporabnika
ni nujno, 13.09.2025 ob 20:20

Čisto odvisno od bolezni.  Tudi od tumorja.  Pri glioblastomu itak ne dočakaš odločbe, ker te prej pobere, drugi tumorji ki so zazdravljivi, in ki ti z operacijo pozdravijo simptome, pa načeloma ne predstavljajo invalidnine, razen če te ne naredijo invalida.  Moja soseda je imela v roku 20 let že 3x operacijo tumorja v glavi in še vedno dela.  Res pa je, da je tumor operatibilen in ji nikoli ni odvzel funkcionalnosti.

Prijateljici so operirali glioblastom konec zime 2023, 30 obsevanj, kemoterapije, zdaj dobiva biološka zdravila v infuziji vsakih nekaj tednov in kup drugih zdravil.

A še vedno je med nami, v super formi, ob dobrih dnevih niti opaziš ne, da je bolna.

Ja čisto verjamem, preživetje v  času je odvisno od starosti bolnika in predvsem legi in velikosti tumorja ob odkritju.

Vsaka bolezen je ozdravljiva.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2817, 13.09.2025 ob 19:56

Živijo. Mož ima isto diagnozo. Smo šli čez to, invalidsko upokojen pri 40 letih. Če želite kak nasvet, se lahko povežemo. Lp.

Dobro jutro, koliko časa je bil na bolniški,preden so ga upokojili.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 12.09.2025 ob 11:19

Odvisno za kaj gre. Kar nekaj je kroničnih bolezni, kar pomeni, da so neozdravljive in če je okvara toliko odstotkov, da ne moreš ali ne smeš več delat, te upokojijo. Zdraviš se pa seveda še naprej, da se napredovanje bolezni upočasni.

ti boš že vedel ker imaš sam takšno izkušnjo. V službi nisi mogel delat in so te po ovinkih in fintah upokojili in vlečeš invalidnino, doma pa lahko obdeluješ vinograd v strmini z motiko, a ne Milan?? Daj še kakšen nasvet kako IK okrog prinesem, jaz bi tudi invalidnino ene par sto evrov na mesec na račun drugih ljudi.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne nehajo blatiti oseb, 14.09.2025 ob 06:24

Dobro jutro, koliko časa je bil na bolniški,preden so ga upokojili.

Zdravo,

na bolniški je bil 4 leta. Maligen gliom visokega gradusa. Po operaciji in zaključeni kemoterapiji je bil nekaj kasneje vložen predlog za IK. Preden se je vse sprocesiralo je trajalo eno leto. Sedaj je imel po 2 letih kontrolni pregled, kjer bo po vsej verjetnosti avtomatsko podaljšana I. kategorija. Ima veliko zdravil in precej težav, ampak smo še skupaj, z veliko hvaležnostjo, da se ga bo najmlajši spomnil, saj je bil ob diagnozi novorojenček. Lp.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2817, 14.09.2025 ob 13:29

Zdravo,

na bolniški je bil 4 leta. Maligen gliom visokega gradusa. Po operaciji in zaključeni kemoterapiji je bil nekaj kasneje vložen predlog za IK. Preden se je vse sprocesiralo je trajalo eno leto. Sedaj je imel po 2 letih kontrolni pregled, kjer bo po vsej verjetnosti avtomatsko podaljšana I. kategorija. Ima veliko zdravil in precej težav, ampak smo še skupaj, z veliko hvaležnostjo, da se ga bo najmlajši spomnil, saj je bil ob diagnozi novorojenček. Lp.

Hvala za info, pri nas je sedaj leto dni na bolniški, pa je IK zahtevala vso dokumentacijo, zato sem spraševala ali ga lahko kar upokojijo,ker se še zdravi.  Saj veste,da ne vemo vseh teh protokolov. Lep pozdrav

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close