Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nesramno bogatenje društev za osebno asistenco in njihovih prisklednikov

Nesramno bogatenje društev za osebno asistenco in njihovih prisklednikov

Sistem osebne asistence, ki bi moral pomagati najbolj ranljivim, se v praksi spreminja v prostor zlorab in brezsramnega bogatenja na račun trpljenja.

 

Odobrene ure pomoči so bile prevzete s strani oseb, ki so bile celo v sorodu z žrtvijo zlorabe. Namesto da bi nudili obljubljeno pomoč, se več mesecev niso pojavili, da bi opravili delo. Vso breme je ostalo na eni osebi, medtem ko sta sorodnika pobirala denar za neopravljeno delo.

 

Zadeva je bila prijavljena pristojnim organom, a se ni zgodilo nič. Nobenega nadzora, nobenih sankcij, nobene zaščite za človeka, ki je pomoč potreboval. To je dokaz, da sistem ne samo da omogoča zlorabe, temveč jih s svojo pasivnostjo celo podpira.

 

Koliko je še podobnih primerov? Koliko društvenih izvajalcev osebne asistence zaposluje prijatelje in sorodnike, ki delo opravljajo zgolj fiktivno?

Pri tem oboji nesramno bogatijo, in to ne le mesece, ampak že leta.

 

Zato javno zahtevam:

 

temeljit nadzor nad izvajanjem osebne asistence,

 

ničelno toleranco do fiktivnih izvajalcev,

 

odgovornost institucij, ki dopuščajo, da sorodniki in znanci izkoriščajo sistem ter javna sredstva.

 

 

Osebna asistenca mora biti pomoč človeku, ne poslovni model za brezvestne. Ko država dovoli, da tudi najbližji izkoriščajo ranljive, izgubi osnovo človečnosti in pravičnosti.

 

Čas je, da se neha molčati.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Fiktivno zasluzkarji, 12.09.2025 ob 08:14

Sistem osebne asistence, ki bi moral pomagati najbolj ranljivim, se v praksi spreminja v prostor zlorab in brezsramnega bogatenja na račun trpljenja.

 

Odobrene ure pomoči so bile prevzete s strani oseb, ki so bile celo v sorodu z žrtvijo zlorabe. Namesto da bi nudili obljubljeno pomoč, se več mesecev niso pojavili, da bi opravili delo. Vso breme je ostalo na eni osebi, medtem ko sta sorodnika pobirala denar za neopravljeno delo.

 

Zadeva je bila prijavljena pristojnim organom, a se ni zgodilo nič. Nobenega nadzora, nobenih sankcij, nobene zaščite za človeka, ki je pomoč potreboval. To je dokaz, da sistem ne samo da omogoča zlorabe, temveč jih s svojo pasivnostjo celo podpira.

 

Koliko je še podobnih primerov? Koliko društvenih izvajalcev osebne asistence zaposluje prijatelje in sorodnike, ki delo opravljajo zgolj fiktivno?

Pri tem oboji nesramno bogatijo, in to ne le mesece, ampak že leta.

 

Zato javno zahtevam:

 

temeljit nadzor nad izvajanjem osebne asistence,

 

ničelno toleranco do fiktivnih izvajalcev,

 

odgovornost institucij, ki dopuščajo, da sorodniki in znanci izkoriščajo sistem ter javna sredstva.

 

 

Osebna asistenca mora biti pomoč človeku, ne poslovni model za brezvestne. Ko država dovoli, da tudi najbližji izkoriščajo ranljive, izgubi osnovo človečnosti in pravičnosti.

 

Čas je, da se neha molčati.

 

Če veš za dejane, ki je kazensko pregonljivo so dolžan prijaviti, sicer si sokriv in kazensko odgovoren.

 

Te daje bralno razumevanje? Saj je napisala, da so prijavili, a se ni zgodilo nič. Moje osebno mnenje je, da celoten sistem, od A do Ž, ne bi smel biti na voljo za sorodnike teh oseb. Ker je preveč podvrženo zlorabam in na drugi strani težko dokazljivo/preganjano. Na severu že vejo, zakaj te razno razne pomoči na domu in varstva niso na voljo za sorodnike.

nima smisla, v slovenceljnih je igranje žrtve tako močno prisotno in nujno potrebno, da se tega ne bo rešilo oz. z novim zakonom o dolgotrajni oskrbi bo to šlo samo še v višave. spremeni se lahko samo zaradi popolnega finančnega zloma zaradi množičnih zlorab.

Kako lahko nekdo z kremplji izvaja osebno nego pri neposrednem. Vodo se kdo so fiktivni prisesajo na državni denar ljudi.  Pa ja ni nobenega nadzora nad uporabniki in nasploh njihovimi kao osebnimi asistentii. Imajo sorodniki ponavadi še koga zunanjega na katerega prenesejo se vse svoje delo oni pa zgolj služijo. Ponavadi te zunanje obremenijo do te mere da zanje kuhajo kosila pospravljajo hiše , negujejo uporabnika in tako lepo lagodno živijo. 1700 evr dobijo podarjeno od države, saj ponavadi sorodniki ki so vpeti v sistem osebne asistence ne dovolijo izplačil nadurnega dela zunanjemu, ampak jih pohopsajo sami.  Delo pa itak opravi zunanji.

Kako pa naj bi se po vaše izvajal nadzor? Sorodniki živijo v isti hiši z osebo, ki ji je bila dodeljena pomoč. V bistvu še naprej živijo enako kot doslej, samo na računu se vsak mesec pojavi denar. Kdo in kdaj bo preverjal izvajanje takšne pomoči? Prejemnik pomoči, “žrtev” če hočete, pa jasno ne bo prijavljal zanemarjanja in pričal proti svojim hčerkam in sinovom.

Moj mož je zaradi brezvestnih sorodnikov izgubil življenje, medtem ko oni lepo živijo naprej  gradijo hiše, vozijo se v luksuznih avtomobilih, hodijo na dopuste. Moj mož in drugi, ki so mu podobni,  zaradi  nevestne obravnave ležijo v hladnih grobovih, oni pa vedno znova, s pomočjo društev, najdejo nove žrtve. Kljub prijavam se pa ne zgodi nič!

Odgovor na objavo uporabnika
Pa sej se takoj vidi, 12.09.2025 ob 08:33

Kako lahko nekdo z kremplji izvaja osebno nego pri neposrednem. Vodo se kdo so fiktivni prisesajo na državni denar ljudi.  Pa ja ni nobenega nadzora nad uporabniki in nasploh njihovimi kao osebnimi asistentii. Imajo sorodniki ponavadi še koga zunanjega na katerega prenesejo se vse svoje delo oni pa zgolj služijo. Ponavadi te zunanje obremenijo do te mere da zanje kuhajo kosila pospravljajo hiše , negujejo uporabnika in tako lepo lagodno živijo. 1700 evr dobijo podarjeno od države, saj ponavadi sorodniki ki so vpeti v sistem osebne asistence ne dovolijo izplačil nadurnega dela zunanjemu, ampak jih pohopsajo sami.  Delo pa itak opravi zunanji.

Kako  mater..kaj delajo domači lahko in še  zunanji izvajalci za enega ćloveka.  1.700 dobijo domači pozrešneži ba TRR, ki  potrebujejo še zunanj izvajalce in to vse je dovoljeno .Država je nora kaj dela,  ker noče graditi domov in  namenoma ustvarja družbo brez ustreznega   kadra za  starostnike. Izplačuje pa vsote za neopravljeno delo ljudem, ki so zavedeni, kot prejemniki denarja za osebno asistenco. Mafijska država, ki zlorablja vse  živo,  kaj kje kdo zmore preko društev.  Kjer je na tisoče fiktivno zaposlenih in se hvalijo  se s tem.

Zakaj bi država gradila domove, če vi nočete delati v njih?

Največja težava, ker se bo osebna asistenca delila po vezah in poznanstvih. Vse to bi moralo biti javno in dosegljivo vsakemu davkoplačevalcu v Sloveniji.

No, največji problem teh zadev je pač denar. Kjer je, tam se hitro najdejo razni priskledniki in ne vem, če je s kakšnim zakonom to mogoče popolnoma omejiti. Razen s poštenostjo, ta pa v banana republiki, ne vemo več kje je ostala.

Večina Slovencev razglasi  vsaj  enega svojega potomca za nesposobnega ali pa morda  se več nato pa se nanj prisesajo ožji sorodniki, ki izkoristijo vsak njegov delovni ali prosti trenutek. Ponavadi so ti ocenjeno invalidi sposobni še delati in jih seveda zlorabijo da jim še kak evro postrani prinesejo v “družinski proračun” ironično jim poberejo še tisto, kar si sami prislužijo z delom na črno. Hkrati pa z  urami iz naslova osebne asistence, ki jih ponavadi ni malo lepo služijo, predvsem razne snahe pa očetje in tudi bratje in sestre uporabnikov, pa čeprav dela sploh ne opravijo, ker je uporabnik/ca pogosto še sam zmožen poskrbeti zase.

Ponavadi dotični izvajajo se fiktivno pomoč pri  kao drugih uporabnikih ter ustvarjajo navidezni vtis, da se “aktivno vključujejo” v celotno zadevo. V ozadju pa obstajajo društva s pocukranimi imeni, kot so “Veliko srce” in podobno, ki privabljajo naivne ljudi, da postanejo del njihovih mafijskih praks.

Odgovor na objavo uporabnika
Ime in vzdevek, 12.09.2025 ob 09:52

Kako  mater..kaj delajo domači lahko in še  zunanji izvajalci za enega ćloveka.  1.700 dobijo domači pozrešneži ba TRR, ki  potrebujejo še zunanj izvajalce in to vse je dovoljeno .Država je nora kaj dela,  ker noče graditi domov in  namenoma ustvarja družbo brez ustreznega   kadra za  starostnike. Izplačuje pa vsote za neopravljeno delo ljudem, ki so zavedeni, kot prejemniki denarja za osebno asistenco. Mafijska država, ki zlorablja vse  živo,  kaj kje kdo zmore preko društev.  Kjer je na tisoče fiktivno zaposlenih in se hvalijo  se s tem.

Nekaj časa nazaj mi je sodelavka razlagala kako njena ta mlada izvaja osebno asistenco pri svojem bratu. Praktično nima dela z njim saj je menda sposoben povsem sam poskrbeti zase. Poleg njega hodi se za par urc k enemu gospodu, ki prav tako ne potrebuje nege ima pa odobrene ure dela mu zgolj družbo in punca dobi skoraj 2 tisočaka za praktično zgolj klik na aplikaciji.  Tudi sodelavka razmišlja da gre v te vode. Zakaj bi se ubijala za tisočaka če lahko za nič dela in ogromno prostega časa zasluži skoraj enkrat več. Res smo bedaki ker dopuščamo takšne anomalije….

Sem tudi slišala za zlorabo. V družini je pomoči potrebna babica. Imajo tudi 30+ hčerko oz. vnukinjo luzerko, brez končane šole ali dneva službe, ki je vsaj v preteklosti bila na travi ali še čem. Zdaj je postala plačana osebna asistentka. Za babico še vedno skrbita mati in oče, ona pa se še naprej goni naokoli. Ker ima še več denarja, pa je bila že prej na podpori, zdaj še bolj lufta in je po več dni ni doma, ko pride pa spi. Verjetno so tudi ostali taki delomrzneži zavohali, kako na lahek način priti do denarja, če je le v žlahti kakšen pomoči potreben.

Pristojnim bi morali zazvonilo vsi alarmi če si oseba ki je upokojena da zamrzniti penzijo in se raje zaposli kot osebni asistent svojemu sorodniku To je moralno sporno. Sploh če je v kontekstu več sorodnikov ki so prisesajo na uporabnika poleg tega pa vidijo da je zaposlen se nekdo ki ni v sorodu.

Ponavadi je tako da za uporabnika to ni dobra opcija, saj zanj ni ustrezno poskrbljeno.

Velikokrat se zgodi da sorodniki ne dovolijo da se uporabnika vidi fizično sploh če se najavi kakšen koordinator iz društva. Zakaj ne si lahko vsak po svoje misli. Ponavadi je tako da uporabnik sploh ni prisoten na lokaciji šli pa da je v obupnem stanju.

Zanimivo se mi zdi, da omenjate primere, ko dotična oseba sploh ne rabi pomoči, saj še vedno zmore poskrbeti sama zase. Uh, ta osebna asistenca, dolgotrajna oskrba in vsi povezani javni programi, toliko denarja in še namenski davek, pa tako odprto za zlorabe. Res smo kot družba nesposobni do fundamenta, hkrati pa toliko slepi, da sploh ne vidimo, kako s tem sami sebi krademo. Norost za norostjo, zadnji naj ugasne luč.

Odgovor na objavo uporabnika
Alarm, 12.09.2025 ob 10:49

Pristojnim bi morali zazvonilo vsi alarmi če si oseba ki je upokojena da zamrzniti penzijo in se raje zaposli kot osebni asistent svojemu sorodniku To je moralno sporno. Sploh če je v kontekstu več sorodnikov ki so prisesajo na uporabnika poleg tega pa vidijo da je zaposlen se nekdo ki ni v sorodu.

Ponavadi je tako da za uporabnika to ni dobra opcija, saj zanj ni ustrezno poskrbljeno.

Velikokrat se zgodi da sorodniki ne dovolijo da se uporabnika vidi fizično sploh če se najavi kakšen koordinator iz društva. Zakaj ne si lahko vsak po svoje misli. Ponavadi je tako da uporabnik sploh ni prisoten na lokaciji šli pa da je v obupnem stanju.

če ne bi videla na lastne oči, da dajejo zdravniki medicine dela potrdila 80+ starim babnicam, da so sposobne skrbeti za nepokretnega sorodnika, ne bi verjela.

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi slišala, 12.09.2025 ob 10:46

Sem tudi slišala za zlorabo. V družini je pomoči potrebna babica. Imajo tudi 30+ hčerko oz. vnukinjo luzerko, brez končane šole ali dneva službe, ki je vsaj v preteklosti bila na travi ali še čem. Zdaj je postala plačana osebna asistentka. Za babico še vedno skrbita mati in oče, ona pa se še naprej goni naokoli. Ker ima še več denarja, pa je bila že prej na podpori, zdaj še bolj lufta in je po več dni ni doma, ko pride pa spi. Verjetno so tudi ostali taki delomrzneži zavohali, kako na lahek način priti do denarja, če je le v žlahti kakšen pomoči potreben.

Mi nismo slišali smo kar doživeli. Smo se nenapovedano oglasili v nedeljo na obisku. Uporabnica je bila sama zaklenjena v hiši, nikogar od sorodnikov ki so plačani, da jo negujejo doma, torej njenega moža je bojda bil s ta novo na dopustu, ta mlada pa z sinom uporabnice na kosilu pri svojih starših v drugem kraju. Uporabnica pa sama nepokretna zaklenjena doma. In to še ni zgodilo zgolj takrat ampak po naših informacijah je to stalen pojav med vikendi…

 

Opravljanje dejavnosti mora biti prijavljeno davčni upravi. Zdravniki se otepajo normativov, cene storitev brez DDV primerjajo s cenami z vračunanim DDV in nastaja razlika.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ook123, 12.09.2025 ob 08:45

Kako pa naj bi se po vaše izvajal nadzor? Sorodniki živijo v isti hiši z osebo, ki ji je bila dodeljena pomoč. V bistvu še naprej živijo enako kot doslej, samo na računu se vsak mesec pojavi denar. Kdo in kdaj bo preverjal izvajanje takšne pomoči? Prejemnik pomoči, “žrtev” če hočete, pa jasno ne bo prijavljal zanemarjanja in pričal proti svojim hčerkam in sinovom.

Ja logično da ne. Ker v strahu ki ga je deležen ne bo sebi v skledo pljuval. Zaščiten ni ne tako ali drugače. Ne samo da je hendikepiran ampak še ogrožen v vsaki situaciji.

 

Odgovor na objavo uporabnika
moj denar, 12.09.2025 ob 08:26

Te daje bralno razumevanje? Saj je napisala, da so prijavili, a se ni zgodilo nič. Moje osebno mnenje je, da celoten sistem, od A do Ž, ne bi smel biti na voljo za sorodnike teh oseb. Ker je preveč podvrženo zlorabam in na drugi strani težko dokazljivo/preganjano. Na severu že vejo, zakaj te razno razne pomoči na domu in varstva niso na voljo za sorodnike.

Se ne strinjam. V družini imamo sorodnika za katerega zelo lepo skrbi žena in tudi druge osebe si ne bi želel za osebnega asistenta.

Si predstavljaš, da bi bil otroku osebni asistent tujec, ne njegova mama?

Ne, to ni dober predlog.

CSD propagira osebne asistentke, ki so tujke (kradljive juznjakinhe). Vse jasno, saj so tudi CSD jugo zalega.

Jaz imam s.p. in sem se zanimala za osebno asistenco. Plačali bi 12 EUR. Ampak ali bi bilo direktno pri bolniku  ceneje? Koliko si vzamejo te razne organizacije ki organizirajo osebno asistenco pri bolnikih? Kako se jim izogniti? Ogromno je društev, ki se ukvarjajo z osebno asistenco, nad 70

Odgovor na objavo uporabnika
4rhgb4, 12.09.2025 ob 19:13

Se ne strinjam. V družini imamo sorodnika za katerega zelo lepo skrbi žena in tudi druge osebe si ne bi želel za osebnega asistenta.

Si predstavljaš, da bi bil otroku osebni asistent tujec, ne njegova mama?

Ne, to ni dober predlog.

V redu, naj skrbi, ampak ne za javni denar.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close