Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ameriški Golden Ejdž

Ameriški Golden Ejdž

Iz Detroita se je umaknilo 5 azijskh proizvajalcev avtomobilov (Toyota, Honda, Nisan, Hyundai…). Brez služb je ostalo 38.000 ameriških delavcev. Zaradi 25% carin na japonska in južnokorejska vozila in rezervne dele so zašli v rdeče številke. V teku so pogovori, ki naj bi japonskim vozilom znižali carine na 15%. To je dvignilo na noge proizvajalce ameriških avtomobilov (GM, Ford, Stallantis…), ki imajo del proizvodnje v Kanadi in Mehiki ter so tako ocarinjeni s 35% carinami. Japonski avtomobili bi na ta način postali bistveno cenejši od ameriških.

Heh, ko ne gre, ne gre!  😀 😀 😀

Poskusi te podatke dobiti od raznih ‘chat gpt-jev’ v lasti ameriških korporacij. Napisalo ti bo, da na to ne more odgovoriti, javil bo napako in napisal ‘tega pogovora ne morem nadaljevati’. Lepo se vidi, kako cenzura deluje na vseh nivojih, ko Trump grozi celo statistiki, ker ne kaže njemu všečnih rezultatov.

Koliko pa Slovenija služi od vseh teh proizvajalcev? Koliko imamo služb od njih?

Tupavi slovenceljni se smejijo amerikancem, sami pa čakajo na hodniku urgence v dreku.

Odgovor na objavo uporabnika
že že ampak, 11.09.2025 ob 16:53

Poskusi te podatke dobiti od raznih ‘chat gpt-jev’ v lasti ameriških korporacij. Napisalo ti bo, da na to ne more odgovoriti, javil bo napako in napisal ‘tega pogovora ne morem nadaljevati’. Lepo se vidi, kako cenzura deluje na vseh nivojih, ko Trump grozi celo statistiki, ker ne kaže njemu všečnih rezultatov.

Očitno se tudi AI boji Trumpovih groženj. Si predstavljate, da Trump odpusti tudi AI?

Odgovor na objavo uporabnika
Koliko, 11.09.2025 ob 17:31

Koliko pa Slovenija služi od vseh teh proizvajalcev? Koliko imamo služb od njih?

Tupavi slovenceljni se smejijo amerikancem, sami pa čakajo na hodniku urgence v dreku.

Če si slučajno domišljaš da bi v zda čakal manj časa kot v sloveniji na urgenci….no zelo očitno nikoli tam živel :). Pa za info….za tiste ure čakanja, tudi če ti samo grlo pogledajo….plačeš najmanj 500 dolarjev. Kul a ne? Tudi če imaš najboljše zavarovanje možno v zda. ER se vedno plača. Če te tja pripelje rešilec, sploh če ni v tvojem networku, lahko še ene 2,5k za to odšteješ. Zelo kul a ne? 🙂

Ampak ej…..zihr jim je boljš k majo tovarne avtov tam še. Btw….pri nas je več procentov prebivalstva v avtomobilski industriji zaposlenih kot tam :P.

Hyundai je začel postavljati novo tovarno v GA, kjer bi se ogromno ljudi zaposlilo, je v delu GA kjer je zelo visoka brezposelnost. In je ice dobesedno odvlekel njihove ljudi, ki so postavljali sisteme in tovarno, ker kao niso imeli pravih dokumentov. Jasno se je izkazalo da so jih imeli. In jasno se je Hyundai odločil da ne bo imel tam tovarne in da ne bo vlagal v tovarne v ZDA. Make america great again 🙂 Čudaško da trust fund orang baby, ki je igral velikega podjetnika na TV, v realnosti pa imel par zelo majhnih za zda podjetij ki jih je zafural (med njimi faking igralnico :))….uniči vse česar se dotakne. Čist čudaško 🙂 Procent američanov, ki zaprošajo za EU državljanstva na podlgi prednikov je v zadnjem letu poskočil bolj kot borzni trg katerega je namenoma sesul zato da so njegovi zaslužili….17% američanov resno načrtuje in planira selitev ven iz države. 17%.

S turizmom zgubili okoli 30 miljard letos po projekcijah. Ljudje ostajajo brez šihtov v turizmu.

Mala podjetja tonejo zaradi tarif.

Ljudje si vse manj lahko privoščijo osnovnih stvari zaradi tarif.

Tuji investitorji se umikajo.

Znanstveniki se odseljujejo.

Kmetije tonejo.

Dolar pada.

Dolg se jim veča. Ekonomija se jim krči.

Da koga vse to preseneti je pa najbolj šokanten del vsega tega.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close