Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moda v zadnji triadi OŠ

Moda v zadnji triadi OŠ

Je tudi v šolah vaših otrok dekliška moda tako “čefurska”?

Ne znam drugače opisat, ampak v stilu: trenirke, metlaste umetne trepalnice in popki vsem na očeh?

Groza res.

Odgovor na objavo uporabnika
ojoj868, 09.09.2025 ob 14:11

Je tudi v šolah vaših otrok dekliška moda tako “čefurska”?

Ne znam drugače opisat, ampak v stilu: trenirke, metlaste umetne trepalnice in popki vsem na očeh?

Groza res.

Ne nismo v Ljubljani….. .popki ven pa so tako prepovedani….

Ampak vedenje pa še toliko bolj! To je bodoče dno družbe ✌️?. Gre za vzgojno zanemarjene otroke, ki kot ovce sledijo najnizjim youtuberjem, tiktokerjem in ostalim človeškim smetem. Potem bodo šli naprej na strokovne sr in primitivčili dalje. Sledijo tatuji, pirsingi, jebanja takšna in drugačna. Bad life skratka. To je njihov peak time potem pa samo še sranje.. .

Gre za ćefurke in ne Slovenke.

Odgovor na objavo uporabnika
Brez skrbi, 09.09.2025 ob 15:17

Gre za ćefurke in ne Slovenke.

 

Zal ne gre samo za Cefurke, ampak tudi Slovenke.

Meni je grozno, ko vidim te mlade punce, ki so same po sebi cudovite, kako se umetnicijo z vsemi temi umetnimi dodatki.

Trenirke ja.

Široke jeans hlače ja.

Kratke majice ja, a vseeno ne konkretno kratke.

Umetne trepalnice, nohti, maje up in podobno …NE!

Je pa res, da je hči v 8.razrefu, še vedno izrazitoitrške postave,  iti menstruacije še nima.

Starejša je sedaj v 4.letniku, menstruacijo je dobila pri 16ih.

Make upa, umetnih trepalnic in podobnega tudi starejša ne nosi.

 

no to je tudi srednješolska moda, neka siva trenerka, potem pa tok mejkapa da te srat prime.

kar pa mene čudi je to, da že od 12 leta zgledajo precej starejše od svojih let.. ravno sin mi je včeraj govoril, kako mlajši folk zgleda starejši, on pa mlajši.. jah mamini geni, kaj te češ ?

Naša devetošolka ne izpostavlja svojih atributov, široke kavbojke in bog ne daj da bi oblekla oprijete majice. Make up ne, parfumček pa. Ni  v Lj.

    Otroci iz dna, zanemarjeni doma, razbiti domovi, iščejo pripadnost in identiteto, vsaj neko subgrupo. Meni jih je žal ker prav svetla prihodnost jih zal ne čaka. Sledijo vejpi, kraje, pomanjkljiva izobrazba, slabe odločitve, tekmovanja v drznosti, nasilni odnosi, navzkrižje z zakoni…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2196, 09.09.2025 ob 14:17

Ne nismo v Ljubljani….. .popki ven pa so tako prepovedani….

Na periferiji je isto. Same limke z imeni Nika, Zala, Brina, Iza, itd. Trenirke, overized majice in superge. Še srbski L špilajo in poslušajo jugo muziko.

Limke so novodobne čefurke, btw.

No mi smo v ljubljani in ni niti ene takšne na naši šoli.

Tudi pri nas so, počefurjenje države pravim jaz, ker so v resnici vse Slovenke. Poleg vsega zgoraj naštetega še umetni nohti, kakšne nemogoče farbe.

Pojma nimam za druge, nasi ne dovolim, da hodi v solo v pajkicah lelosi ipd ( nekatere celo SWY) izjema so sportni dnevi. Majice glih iz shopinga 2d nazaj … izredno tezko je dobit majico daljso od dolzine do popka. Nasli sva 3 pa se te tako grde da mi je bilo logicno da jih je zavrnila. Tako da ima dolzino do popka, pa hlace z visokim pasom.

Ko kdaj vidim njen razred(predstava) vidim razlicno oblecene,ne morem recti da je vecina tako ali tako. Sama pa pravi, da sem bolj zoprna mami, ker ji ne dovolim v solo v pajkicah ker da sosolke so vecino v njih, samo da razume. Mislim da je malo ze dojela bonton oblacenja in da ni vseeno kako se za kam oblece. Mejkapa ni, mislim da je samo ena ki ze nekaj let krsi “pravila” mejkap,croptopi, dekolteji….

Do zdaj je zelela nositi le oprijete hlace in jeans, tokrat si je izbrala raven kroj, sirok kroj, na zvonec …pravi da mora sprobat…

Kaj bo ko bo sla v lj ne vem.

Jaz se čez modo mladih ne zgražam, pač v najstniških letih se mladina išče. Bodo že našli svoj stil. Malo se spomnite vaših najstniških let. Saj tudi pri nas je bilo tako. Furali smo neko svojo modo, starci so se pa zgražali nad nami.

Naša dva sta v gimnazijah pa večina ni tako oblečenih. Ja, se najdejo  tudi take, a niso v večini. Podobno je bilo v osnovni šoli, se mi zdi daje bila tam kakšna več. Drugače je to že pase, zdaj je moda širokih hlač.

Pa še malo komentarjev za poste pred mano – Ne vem kje ste šopingirali, ampak pri nas brez problema dobimo majice normalnih dolžin. Je pa res da dosti naročamo po netu.

Pri nas nosi tudi kakšne hlače od Lelosi, pa tudi kakšne od Swy, samo vzame številko večje da lepo padejo. Ni govora o klasičnih pajkicah, ampak o hlačah z ravnimi hlačnicami. Ne vem zakaj ne bi.

Pa kdo nosi lelosi pa swy? Kaj smo res cisto zabredli…to ni nikakrsna moda. To kar pa nosijo, nobena generacija ni bila tako brez smisla kot ta dandanes…

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 10.09.2025 ob 21:10

Jaz se čez modo mladih ne zgražam, pač v najstniških letih se mladina išče. Bodo že našli svoj stil. Malo se spomnite vaših najstniških let. Saj tudi pri nas je bilo tako. Furali smo neko svojo modo, starci so se pa zgražali nad nami.

Naša dva sta v gimnazijah pa večina ni tako oblečenih. Ja, se najdejo  tudi take, a niso v večini. Podobno je bilo v osnovni šoli, se mi zdi daje bila tam kakšna več. Drugače je to že pase, zdaj je moda širokih hlač.

Pa še malo komentarjev za poste pred mano – Ne vem kje ste šopingirali, ampak pri nas brez problema dobimo majice normalnih dolžin. Je pa res da dosti naročamo po netu.

Pri nas nosi tudi kakšne hlače od Lelosi, pa tudi kakšne od Swy, samo vzame številko večje da lepo padejo. Ni govora o klasičnih pajkicah, ampak o hlačah z ravnimi hlačnicami. Ne vem zakaj ne bi.

Priporocam se za link kje narocate majice normalnih dolzin. Hvala.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close