Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako porabiti buče

Kako porabiti buče

Ne sprašujem za bučke. Tisto ni.problem. ampak vmes jih je lepo št postalo buče, stare buče, s katerimi ne vem kaj. Vsa soseska in žlahta je že založena z njimi. Letos so naredile ko zmešane. Imate še kakšno odštekano idejo?

Kruh, kompot, mezga, namaz… to sem že. Še kaj?

Za ozimnico ne vem, za sproti pa bučno solato. Z lupilcem za krompir zreži buče, posoli, počakaj da se mal zmehčajo, dodaj grški jogurt in nariban parmezan pa še kaj po okusu in imaš super solato. Iz ene ogromne buče pride srednje velika skleda za kosilo.

Bucne juhe so odlicne, pa tudi v pecici s krompirjem in ostalo zelenjavo

Pri nas jih kuhamo v alfi za svinje.

Nareži na kocke in daj v skrinjo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1400, 08.09.2025 ob 11:35

Pri nas jih kuhamo v alfi za svinje.

mi nič ne kuhamo, surove

Odgovor na objavo uporabnika
Micika654, 08.09.2025 ob 09:51

Ne sprašujem za bučke. Tisto ni.problem. ampak vmes jih je lepo št postalo buče, stare buče, s katerimi ne vem kaj. Vsa soseska in žlahta je že založena z njimi. Letos so naredile ko zmešane. Imate še kakšno odštekano idejo?

Kruh, kompot, mezga, namaz… to sem že. Še kaj?

Iz teh velikih buck delam juhe in pohane bucke oz polpete.

Ocistis jih, narezea na kocke obaris in v skrinjo, imas pozimi za juhe.

Bučni pilpeti, kup receptov na netu.

Bučni štrudl, naribaš na rezance, počakaš, ožmeš, dodaš limonin sok za kislino. Na slano in sladko lahko. Lahko kombiniraš s skuto, makom ali same.

Pri nas delamo iz buč:

-kremno juho vsaj 2x na teden

-bučni burek

-bučne polpete

-pečeno v pečici s krompirjem

-bučno zloženko

-bučke v omaki s pire krompirjem in kakšno pečeno meso ali pohančki

-dodam plast naribane v lazanji/musaki

Prasci bi bili veseli!

Počakaj na noč čarovnic. Namesto kvačkanje, gobelina … lahko umetelno izrezujes.

Drugače pa te buce lepo čakajo, ne zgnijejo kot bučke.

Nekateri delajo bučno pito, zavetje, bučni burek…

Lahko pa podariš se kakšnemu staremu človeku ali pa  društvo Vida

Ker v vsem posnemate Americane, naredi pumpkin pie. Ima malo poseben okus, a meni je vsec.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close