Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek “Rusija” objavila, da je cepivo proti raku pripravljeno za klinič. uporabo

“Rusija” objavila, da je cepivo proti raku pripravljeno za klinič. uporabo

Na podlagi nedavnih poročil ruskih virov, kot sta TASS in Izvestia, je vodja FMBA Veronika Skvortsova na Vzhodnem gospodarskem forumu 6. septembra 2025 napovedala, da je cepivo proti raku zaključilo predklinične preizkuse, ki so pokazali 60–80-odstotno zmanjšanje tumorjev, in je pripravljeno za klinično uporabo, čaka le še odobritev. Cepivo bo za bolnike brezplačno, začelo pa se bo uporabljati za zdravljenje raka na debelem črevesu.

Novica temelji na poročilih ruskih virov, kot so TASS, Izvestia in drugih, ki navajajo izjave Veronike Skvortsove, vodje ruske Zvezne medicinsko-biološke agencije (FMBA), podane na Vzhodnem gospodarskem forumu (EEF) septembra 2025. Po teh poročilih je mRNA cepivo proti raku, imenovano EnteroMix, uspešno zaključilo predklinične preizkuse, ki so pokazali varnost in učinkovitost (60–80 % zmanjšanje tumorjev) pri raku na debelem črevesu, razvijajo pa se tudi cepiva za glioblastom in melanom. 

 

11

Rusija je napovedala novo cepivo proti raku na osnovi mRNA “EnteroMix”, pripravljeno za uporabo: Kako učinkovito je?Rusko cepivo proti raku EnteroMix, ki temelji na mRNA, je zaključilo predklinična preskušanja in je pripravljeno za uporabo, je sporočila ruska Zvezna agencija za medicinsko-biološko medicino. Cepivo je po predkliničnih preskušanjih pokazalo obetavne rezultate, saj je zmanjšalo velikost in rast tumorjev. Najprej se bo uporabljalo pri raku debelega črevesa in danke.

Ruska zvezna medicinsko-biološka agencija (FMBA) je sporočila, da so predklinična preskušanja njenega cepiva proti raku EnteroMix na osnovi mRNA končana. Sporočilo je podala Veronika Skvortsova, vodja FMBA na Vzhodnem gospodarskem forumu (EEF), poroča Tass.

 

»Raziskava je trajala več let. Zadnja tri leta so bile regulirane predklinične študije. Cepivo je pripravljeno za uporabo; čakamo na dovoljenje,« je povedala v intervjuju za lokalni časopis.

 

Povedala je, da so študije dokazale, da je cepivo varno za uporabo ob večkratnem dajanju in učinkovito. Po njenih besedah ​​so raziskovalci opazili zmanjšanje velikosti in rasti tumorjev. Pokazalo se je tudi povečanje stopnje preživetja bolnikov.

 

Cepivo bodo najprej uporabili pri raku debelega črevesa in danke. Razvijajo tudi cepiva v napredovalem stadiju za glioblastom in melanom, vključno z očesnim melanomom.

 

»Hkrati imamo cepivo v napredovali fazi še za dve lokaciji. To je glioblastom – eden najbolj malignih tumorjev, katerega transbarierni tumorji se nahajajo za krvno-možgansko pregrado v strukturi možganov, pa tudi posebne vrste melanoma. Ne le kožni rak, ampak tudi melanom očesnih membran. Zelo strašna, hitro napredujoča bolezen. Zato bodo te lokacije naslednje,« je dejala.

 

Kako učinkovito je cepivo EnteroMix?

EnteroMix, eksperimentalno cepivo, je bilo znano po svoji izjemni učinkovitosti pri obvladovanju ene najsmrtonosnejših bolezni na svetu. Po poročanju News18 je v kliničnih preskušanjih faze I sodelovalo 48 prostovoljcev. Niso poročali o resnih stranskih učinkih, bolniki pa so zdravljenje dobro prenašali.

 

Za razliko od običajnih načinov zdravljenja raka, kot sta kemoterapija in obsevanje, EnteroMix deluje tako, da cilja na rakave celice in jih uničuje, ne da bi pri tem poškodoval zdravo tkivo. EnteroMix združuje štiri neškodljive viruse, ki so bili preoblikovani za lov na rakave celice in usposabljanje imunskega sistema telesa za boj proti njim. Cepivo je prilagojeno vsakemu bolniku posebej.

 

Čeprav so bila preskušanja faze I uspešna, strokovnjaki pravijo, da so za resnično potrditev učinkovitosti cepiva pri večji populaciji bolnikov potrebna obsežnejša preskušanja faze II in III.

 

Zdravilo je razvil Nacionalni medicinski raziskovalni radiološki center ruskega ministrstva za zdravje v sodelovanju z Inštitutom za molekularno biologijo Engelhardt (EIMB) Ruske akademije znanosti (RAS).

 

Po zaključku kliničnih preskušanj mora EnteroMix zdaj pridobiti odobritev ruskega ministrstva za zdravje.

( https://www.theweek.in/news/health/2025/09/07/russia-announces-new-mrna-based-cancer-vaccine-enteromix-ready-for-use-how-effective-is-it.html )

 

 

 

 

 

 

Darko, ti nimaš nobenih šol in si bos v naravoslovju (matematika, fizika, biologija, kemija), imaš pa se lepo, da lahko lepiš “verodostojne” kvazi znanstvene ruske vire, ki so politično propagandno anti-zahodno usmerjene po Putinovem diktatu.

Če nisi kaj preveč bister, tako kot ti ne, drugače bi ti šola šla, pa ti , kot vemo, NI!!! Takšni posebej radi pozabljate, da pri vsaki stvar moramo MISLITI zraven, še posebej, če nimamo pojmo o pojmu, tako kot ti o medicini ne, vso to praznino v znanju in v pomanjkanju izobrazbe radi nadomestite z domišljavo prepotentnostjo, da veste več kot strokovnjaki, ki so intelektualno posebej nadarjeni in so raziskavam posvetili vso svoje življenje, kariero, zato je pa tolikšen napredek v medicini v 20. stoletju.

Tako da to tvoje selektivno zbiranje, kar tebi paše, iz dubioznih spletnih virov interneta, ni nikomur v korist, še posebej, ker gre za ideološko zastraševanje manj izobraženih. Medtem ko se ti lahko samemu sebi zdiš   neznansko pameten, ker si lahko neposredno preko ruskih “znanstvenikov” kontriral zdravnikom specialistom – infektologom, zaradi lastne intelektualne inferiornosti in popolnega neznanja iz področja medicine.  ?

Ti pusti cepiva pri miru, ker imaš naravoslovne predmete zaključene z 2 na poklicni izobraževalni ravni, pa še to komaj. Torej vsaj ščepec pameti, da bi premogel, ne pa da imaš povsem prazno, trdo betico, sicer bi ti šola šla, pa nimaš pojma o pojmu. Ti bi medicinski faks lahko zaključil zgolj v svojih mokrih sanjah, ko bi prišla pomanjkljivo oblečena prsata mlada zdravnica z miničem in veliko cepivno injekcijo, da te “zastrupi”.  ?

Odgovor na objavo uporabnika
matias, 07.09.2025 ob 20:43

Darko, ti nimaš nobenih šol in si bos v naravoslovju (matematika, fizika, biologija, kemija), imaš pa se lepo, da lahko lepiš “verodostojne” kvazi znanstvene ruske vire, ki so politično propagandno anti-zahodno usmerjene po Putinovem diktatu.

Če nisi kaj preveč bister, tako kot ti ne, drugače bi ti šola šla, pa ti , kot vemo, NI!!! Takšni posebej radi pozabljate, da pri vsaki stvar moramo MISLITI zraven, še posebej, če nimamo pojmo o pojmu, tako kot ti o medicini ne, vso to praznino v znanju in v pomanjkanju izobrazbe radi nadomestite z domišljavo prepotentnostjo, da veste več kot strokovnjaki, ki so intelektualno posebej nadarjeni in so raziskavam posvetili vso svoje življenje, kariero, zato je pa tolikšen napredek v medicini v 20. stoletju.

Tako da to tvoje selektivno zbiranje, kar tebi paše, iz dubioznih spletnih virov interneta, ni nikomur v korist, še posebej, ker gre za ideološko zastraševanje manj izobraženih. Medtem ko se ti lahko samemu sebi zdiš   neznansko pameten, ker si lahko neposredno preko ruskih “znanstvenikov” kontriral zdravnikom specialistom – infektologom, zaradi lastne intelektualne inferiornosti in popolnega neznanja iz področja medicine.  ?

Ti pusti cepiva pri miru, ker imaš naravoslovne predmete zaključene z 2 na poklicni izobraževalni ravni, pa še to komaj. Torej vsaj ščepec pameti, da bi premogel, ne pa da imaš povsem prazno, trdo betico, sicer bi ti šola šla, pa nimaš pojma o pojmu. Ti bi medicinski faks lahko zaključil zgolj v svojih mokrih sanjah, ko bi prišla pomanjkljivo oblečena prsata mlada zdravnica z miničem in veliko cepivno injekcijo, da te “zastrupi”.  ?

vzami si svojega lulčka v roke če ga najdeš pa njega trolaj trolček nabasani

Darko, za zastraševanje ljudi s teorijami zarot, kako so zdravila škodljiva, ki/ker jih predpisujejo zdravniki, moraš znižati svojo ciljno publiko povprečno inteligentnih ljudi. Ker vsak z malo kmečke pameti ve, da so referenca za zdravje zdravniki, tako kot je avtomehanik referenca za avto, ne neizobraženi in nerazgledani tumli kot ti, ki jim šola ni šla. ?

Torej boš moral nagovarjati sebi enako ali bolj neumne od sebe, takšnih je tudi sicer nekaj na forumu, za bolj neumne ne vem, za enako neume pa vsekakor. ? Za druge pa so tovrstni posti žalitev inteligence, že to, da jih objavlja nekdo, ki se mu ustavi pri osnovah biologije, razlagalni principi, kako cepiva delujejo, kaj šele, da bi kaj vedel o genetiki, kvantna fizika zate, kjer ne dosegaš osnovnega razumevalnega nivoja biologije, ker ti še nisi slišal ne za mejozo celice, ne, kaj so mitohondriji, kaj kromosomi, ne, kaj so dušikove bazni pari in kako si razložit dvojno vijačnico DNK, kako poteka sinteza proteinov… Ampak glej ga zlomka, čutiš se pa poklicanega, da nas učiš o tem !? ? Poklicanega se lahko počutiš, da nam kaj poveš znotraj svojega poklica in svoje triletne poklicne šole! ?

NAJDI SI SLUŽBO! BODI KORISTEN! KO KONČAŠ MEDICINO, DA BOŠ SPECIALIZANT INFEKTOLOG, PA NAS BOŠ LAHKO POUČEVAL O INFEKTOLOGIJI!!! V NASLEDNJIH TISOČIH ŽIVLJENJIH. 🙂

Ja, do takrat pa lulčka v roke, če boš si ga našel pod vampom, “športnik” in “podjetnik”, kot si nekje pisal, da si. ?

Vsi imajo pripravljena cepiva proti raku na MRNA tehnologiji, to pomeni da se anticepilci iz korone ne boste cepili ker bi vas to utegnilo ubiti kot pred tem cepivo proti koroni.

Saj sem si prav zapomnil , mar ne ?

 

Đarmun norec joint, ti se boš še načakalo, Cepiva, da bi ti zrasli možgani, še lep čas ne bo.

Vsi imajo pripravljena cepiva proti raku na MRNA tehnologiji, to pomeni da se anticepilci iz korone ne boste cepili ker bi vas to utegnilo ubiti kot pred tem cepivo proti koroni.

Saj sem si prav zapomnil , mar ne ?

Imas prav. Jaz se ne bom. Raka imamo veliko v druzini in v sorodstvu, zato si mislim, da tudi mene en dan ujame. In ker vem, koliko mesecev po diagnozi so sorodniki umrli, kljub oh in sploh zahodnim terapijam, mi na kraj pameti ne pade, da ce “cepim”, pa naj bo z ruskim, ameriskim ali svicarskim “cepivom”. In ker je bil en bratranec tudi poskusni zajcek za svicarsko firmo in smo videli, kako so ga iz studijo izlocili, ko sta mu tumorja zacela pospeseno rasti, tudi v njihove raziskave ne verjamem. In kaj bos potem, ko se ti glioblastom zmanjsa za 60 do 80%? Mojemu bratrancu sta se tudi tumorja skoraj toliko zmanjsala, dokler cez 3 mesece nista bila skoraj cez noc precej vecja kot na zacetku studije.

Sicer bi ti, ki si bolj brihten, moral vedeti, da je definicija cepiva sredstvo, ki se da pred nastankom bolezni, ne ko imas ze bolezen, v tem primeru tumorje. Ko je bolezen ze razvita, lahko kvecjemu dobis zdravila, ki pa so vprasljiva, oziroma, ce sodim po mojih sorodnikih, neucinkovita.  Je pa res, da na zahodu vedno pogosteje uporabljajo besedo cepivo namesto zdravilo, ker za cepiva CDC zahteva manj dokazil, da delujejo in da niso skodljiva kot za zdravila.

Pa se kar tukaj odgovorim nadvse pametnemu Maticku. Ne dajaj ruske medicine v nic. Njihova znanost ni nic slabsa od Zahoda. Ampak ce si samo od vplivom ene propagande, je razumljivo, da se imas za ubermenscha proti Rusom. Saj ves, ena oblika Stockholmskega sindroma, pa to.

Drugače smo bili balkanci prvi ?

University of Zagreb researcher Beata Halassy treated her breast cancer with an unproven virus-based therapy using viruses she cultivated in her own lab.

Halassy, who studies viruses for a living, decided to test some of them on herself.

With her oncologists’ approval, she made herself a test subject and worked with colleagues to inject herself with two types of viruses that she cultivated in a lab, the science journal Nature reported. Over several weeks, her homegrown remedy caused her tumor to shrink, enabling surgeons to remove it.

Beata Halassy je hrvaško ime in priimek?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnež, 07.09.2025 ob 23:01

Vsi imajo pripravljena cepiva proti raku na MRNA tehnologiji, to pomeni da se anticepilci iz korone ne boste cepili ker bi vas to utegnilo ubiti kot pred tem cepivo proti koroni.

Saj sem si prav zapomnil , mar ne ?

Imas prav. Jaz se ne bom. Raka imamo veliko v druzini in v sorodstvu, zato si mislim, da tudi mene en dan ujame. In ker vem, koliko mesecev po diagnozi so sorodniki umrli, kljub oh in sploh zahodnim terapijam, mi na kraj pameti ne pade, da ce “cepim”, pa naj bo z ruskim, ameriskim ali svicarskim “cepivom”. In ker je bil en bratranec tudi poskusni zajcek za svicarsko firmo in smo videli, kako so ga iz studijo izlocili, ko sta mu tumorja zacela pospeseno rasti, tudi v njihove raziskave ne verjamem. In kaj bos potem, ko se ti glioblastom zmanjsa za 60 do 80%? Mojemu bratrancu sta se tudi tumorja skoraj toliko zmanjsala, dokler cez 3 mesece nista bila skoraj cez noc precej vecja kot na zacetku studije.

Sicer bi ti, ki si bolj brihten, moral vedeti, da je definicija cepiva sredstvo, ki se da pred nastankom bolezni, ne ko imas ze bolezen, v tem primeru tumorje. Ko je bolezen ze razvita, lahko kvecjemu dobis zdravila, ki pa so vprasljiva, oziroma, ce sodim po mojih sorodnikih, neucinkovita.  Je pa res, da na zahodu vedno pogosteje uporabljajo besedo cepivo namesto zdravilo, ker za cepiva CDC zahteva manj dokazil, da delujejo in da niso skodljiva kot za zdravila.

Pa se kar tukaj odgovorim nadvse pametnemu Maticku. Ne dajaj ruske medicine v nic. Njihova znanost ni nic slabsa od Zahoda. Ampak ce si samo od vplivom ene propagande, je razumljivo, da se imas za ubermenscha proti Rusom. Saj ves, ena oblika Stockholmskega sindroma, pa to.

Če bom sam zbolel se bom definitivno dal cepiti z MRNA tehnologijo, pri raku je izhod tako tako, je ali ni, se strinjam klinične študije, tam je riziko velik, ko pa je enkrat zadeva potrjena je pa riziko manjši od pričakovanih koristi.

Med znanci imam zadnje čase polno raka, predvsem slinovka, ta prednjači, nekaj jih je že šlo, nekaj jih čaka…

Mislim pa da so oboleli v veliki meri anticepilci  ali fejk cepljeni.

Je še kdo opazil kaj podobnega ?

Odgovor na objavo uporabnika
mRNA, 08.09.2025 ob 04:19

Beata Halassy je hrvaško ime in priimek?

Ja, Hrvatica je. Imaš še kakšno vprašanje?

Če bom sam zbolel se bom definitivno dal cepiti z MRNA tehnologijo, pri raku je izhod tako tako, je ali ni, se strinjam klinične študije, tam je riziko velik, ko pa je enkrat zadeva potrjena je pa riziko manjši od pričakovanih koristi.

Med znanci imam zadnje čase polno raka, predvsem slinovka, ta prednjači, nekaj jih je že šlo, nekaj jih čaka…

Mislim pa da so oboleli v veliki meri anticepilci  ali fejk cepljeni.

Je še kdo opazil kaj podobnega ?

______

Moja mama je umrla zaradi raka na slinavki leta 2008. Ko je bila bolna, je zdravnik rekel, da zadnje case opaza nenavadno veliko raka na slinavki in na jetrih. Se enkrat, to je bilo leta 2008.

Sicer je imela 3x cepljena sodelavka turbo raka, poleti je bila se kot rozca, oktobra je bil pogreb. Predlani. Kmalu bo 2 leti. Od mojih necepljenih znancev so vsi se zivi.

Odgovor na objavo uporabnika
Darko447, 07.09.2025 ob 21:38

vzami si svojega lulčka v roke če ga najdeš pa njega trolaj trolček nabasani

a nisi ti proti cepivom?

 

Čaki da mal pomislim …. pri nas že 10 let cepimo proti HPV in vsaj tolk časa obstaja program SVIT. Se ga udeležuješ?? Ti in vsi tvoji teoretiki zarot??

Cepiva proti raku ne bodo nikoli odkrili, ker ga LOGIČNO IN ZNANTVSENO ne morejo. Ob upoštevanju ontogeneze, embriologije in zametnih slojev-embrionalnih zarodnih plasti ektoderm, mezoderm in endoderm, je jasno da to nikakor ni mogoče. Saj na enih tkivih celice v začetni fazi rastejo, na drugih pa ulcerirajo, oziroma nekrotizirajo- propadajo, kar je popolnoma nasprotno. Tisti ki trdi, da ima cepivo proti raku ima druge zahrbtne namene, ker to enostavno ni mogoče.

in ne bom razlagal mojih trditev Matiasu, ker je bebec, sicer baje tako pravi šolani, ampak je indoktriniran bebec, vse kar uradna stroka pravi da je tako ali drugače, on to potrdi, nima lastnih možganskih celic, jih ima ampak atrofija je naredila svoje in zdaj so možgani kar jih je še ostalo zaliti z možganskim likvorjem, celic pa že prej ni bilo veliko, imel je bolj kot glialne celice- torej futr ki zafila nevronske celice.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close