Cena vozil zelo hitro pade ko je malo rabljen .
Kdo sploh kupi novi avto in da za avto toliko denarja kot je naprimer 46.000eur
Ko pa počakaš 2 leti ali 3 je pa tak avto že 35k eur rabljen.
Pa govorim za nemška vozila srednjega razreda.
Zelo hitro lahko pade cena to je sigurno po garanciji
Saj ko ni več garancije avto itak dela vredu in ni problemov.
avto941, 13.03.2025 ob 22:36
Kdo sploh kupi novi avto in da za avto toliko denarja kot je naprimer 46.000eur
Ko pa počakaš 2 leti ali 3 je pa tak avto že 35k eur rabljen.
Pa govorim za nemška vozila srednjega razreda.
Zelo hitro lahko pade cena to je sigurno po garanciji
Saj ko ni več garancije avto itak dela vredu in ni problemov.
Nič nenavadnega. Že dolgo je znano, da avto takoj po tem, ko zapusti trgovino, izgubi 10% vrednosti. V samo nekaj letih je izgube pri ceni že kar nekaj in če avto ni res nekaj zelo posebnega, zna človek ob prodaji biti neprijetno presenečen.
Tistih časov, ko so se avtomobili menjali na 3 do 5 let (pa še to so propagirale kredit in lizing hiše, saj so svoje “produkte” nudile za ravno takšno dobo 3 do 5 let, potem je pa zaželeno, da ljudje pridejo po nov “produkt”), so večinoma minili. Danes velja, da kupiš nov avto in ga voziš do konca (se pravi vsaj 10 let, še raje več), ali pa kupiš nekaj rabljenega, kar bo držalo vsaj 5 let in ne bo privedlo do roba bankrota.
Odvisno koliko in zakaj ga rabis. Jaz kupila popolnoma novega po svojih osebnih specifikacijah od barve do felten in opreme, ker pac rabim avto sem veliko na poti itd. Drugi avto s katerega uporablja cela familija od tocke a do b je pa bil kupljen rabljen star eno leto z opremo bolj tako tako…
Tistim katerim je pa avto statusni simbol pa pac bitna je znamka in model pa izredno slaba oprema, za lizing se zmece vse pa slaba cenena hrana na mizi in trenirka namesto bolj normalno oblecen.
Forum je zaprt za komentiranje.