Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Cena vozil zelo hitro pade ko je malo rabljen .

Cena vozil zelo hitro pade ko je malo rabljen .

Kdo sploh kupi novi avto in da za avto toliko denarja kot je naprimer 46.000eur

Ko pa počakaš 2 leti ali 3 je pa tak avto že 35k eur rabljen.

Pa govorim za nemška vozila srednjega razreda.

Zelo hitro lahko pade cena to je sigurno po garanciji

Saj ko ni več garancije avto itak dela vredu in ni problemov.

 

Odgovor na objavo uporabnika
avto941, 13.03.2025 ob 22:36

Kdo sploh kupi novi avto in da za avto toliko denarja kot je naprimer 46.000eur

Ko pa počakaš 2 leti ali 3 je pa tak avto že 35k eur rabljen.

Pa govorim za nemška vozila srednjega razreda.

Zelo hitro lahko pade cena to je sigurno po garanciji

Saj ko ni več garancije avto itak dela vredu in ni problemov.

 

Nič nenavadnega. Že dolgo je znano, da avto takoj po tem, ko zapusti trgovino, izgubi 10% vrednosti. V samo nekaj letih je izgube pri ceni že kar nekaj in če avto ni res nekaj zelo posebnega, zna človek ob prodaji biti neprijetno presenečen.

Tistih časov, ko so se avtomobili menjali na 3 do 5 let (pa še to so propagirale kredit in lizing hiše, saj so svoje “produkte” nudile za ravno takšno dobo 3 do 5 let, potem je pa zaželeno, da ljudje pridejo po nov “produkt”), so večinoma minili. Danes velja, da kupiš nov avto in ga voziš do konca (se pravi vsaj 10 let, še raje več), ali pa kupiš nekaj rabljenega, kar bo držalo vsaj 5 let in ne bo privedlo do roba bankrota.

Pri meni je pa ravno obratno, bolj, ko sem rabljen, višja mi  je cena.

Odgovor na objavo uporabnika
Sovražim Janšo !!, 14.03.2025 ob 08:26

Pri meni je pa ravno obratno, bolj, ko sem rabljen, višja mi  je cena.

A tehnični gre skozi,al je treba zamenjat kakšen kos.?

Ja, je bilo tako. Ampak od korone naprej pa se mi zdi, da rabljeni nenormalno držijo ceno. 10 let in več stare gare po 15 jurjev.

Ce kupis novega, ga imas do konca. Prodajat se itak ne splaca. Ce pa hoces met skoz dokaj novega, pa pac zgubis. Vsak dela kot mu pase

Odvisno koliko in zakaj ga rabis. Jaz kupila popolnoma novega po svojih osebnih specifikacijah od barve do felten in opreme, ker pac rabim avto sem veliko na poti itd. Drugi avto s katerega uporablja cela familija od tocke a do b je pa bil kupljen rabljen star eno leto z opremo bolj tako tako…

Tistim katerim je pa avto statusni simbol pa pac bitna je znamka in model pa izredno slaba oprema, za lizing se zmece vse pa slaba cenena hrana na mizi in trenirka namesto bolj normalno oblecen.

Malo ljudi je tako butastih, da kupi nov avto. Vsi vemo, da mu vrednost pade ob podpisu pogodbe o nakupu, pa ga še iz trgovine nisi odpeljal.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close