Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Dolgotrajna oskrba

Dolgotrajna oskrba

Ljudje, ki so sedaj v domu in plačujejo 1400 evrov, ker so dementni. Vloga za pomoč in postrežbo je odana in zgleda, da bo pozitivno rešena. Znesek pomoči bo okrog 180.. Pokojnina 920. Kako bo potem naslednje leto splačilom. Če prav razumem naj bi se plačevala samo namestitwv, okrog 800 evrov, ostalo pa iz zavarovanja za dolgotrajno oskrbo.  Normalno, za ni veĉ pomoči in postrežbe. Je pokojnina, ki naj bi zatostovala za bivanne in še malo za kakšen priboljšek. Ostalo naj bi se pokrilo iz zavarovanja za dolgotrajno oskrbo. A prav razumem?

Mene prav zanima kako so zi tole zamisliki v praksi. V teoriji si razlagam kot je zgoraj napisano. Ne vem pa če je res.

Že, že. Ampak kdo bo pa to oskrbo opravljal?

to bo spet samo za elito in premožne in kulturnike. navadni državljani

ne bomo dobila mesta v domu, in tudi ne dodatka kot je zdaj dodatek za pomoč

in postrežbo, dobro so nas okrog prnesli,

A pa to bo avtomaticno ali je treba kaj oddati?

Piše, da bo začelo to za plačilo v domovih začelo veljati decembra. Ne vem, če si pravilno razlagam.

Nihče nič ne ve. Deka mogoče kdo v DSO kot socialna delavka, ta oseba verjetno kaj ve.

Tole v domovih bo začelo veljati s 1.12.2025. Kako se bo poznalo pri plačevanju  papojma nimam. A je že kdo vprašal v domu, tisti ki imate starše?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close