Srbija v Prvi svetovni vojni
Patriota, 07.02.2024 ob 17:41
Ni čudno, da so na vrat na nos bežali do Krfa.
V drugi svetovni vojni so bili pametnejši. Lepo potiho so se klali med seboj in po porazu in polomu užiške republike počakali, da jih osvobodi Tolbuhin.
Poslovenjeno govedo retardirano, Slovenčki so 4-krat pobegnili iz Srbije v Prvi svetovni vojni, v Drugi svetovni vojni pa so jih osvobodile srbske nekomunistične enote iz Srbije, Republike Srbske in Republike Srbske Krajine. Leta 1945 ste pobegnili vse do Bleiburga. Koliko Slovenčkov se je podavilo v reki Drini med begom iz Srbije v Prvi svetovni vojni?
Anonimno 1000, 07.02.2024 ob 18:23
Poslovenjeno govedo retardirano, Slovenčki so 4-krat pobegnili iz Srbije v Prvi svetovni vojni, v Drugi svetovni vojni pa so jih osvobodile srbske nekomunistične enote iz Srbije, Republike Srbske in Republike Srbske Krajine. Leta 1945 ste pobegnili vse do Bleiburga. Koliko Slovenčkov se je podavilo v reki Drini med begom iz Srbije v Prvi svetovni vojni?
Srbi ste vse vojne zmagali, od Kosovske naprej, Srbija je po vsaki vojni sicer manjša kot pred vojno, ampak zmagate pa vedno, v tej prihajajoči boste najmanj ob Vojvodino katero vam bodo vzeli Madžari.
Cerska/Jadarska bitka: 250,000 Srbov proti 250,000 številčni avstroogrski soldateski. Avstroogrske izgube: 16,000+ mrtvih, 30,000 ranjenih, 5,000 zajetih, 46-50 topov in 30 mitraljezov. V te izgube niso všteti Slovenci, Hrvati, Bošnjaki, ki so se med begom iz Srbije podavili v reki Drini. V samo 9 dneh borb za Beograd je padlo preko 10,000 avstroorgskih agresorjev. Ni slabo. Sploh ni slabo.
Anonimno366, 07.02.2024 ob 19:32
Srbi ste vse vojne zmagali, od Kosovske naprej, Srbija je po vsaki vojni sicer manjša kot pred vojno, ampak zmagate pa vedno, v tej prihajajoči boste najmanj ob Vojvodino katero vam bodo vzeli Madžari.
Poslovenjeno retardirano govedo, prenehaj uporabljati prekleto besedo Srbi, a je to jasno? Srbija še vedno je in vedno bo večja od Slovenije, Hrvaške, Albanije, BiH, Črne gore. Za Vojvodino pa ne skrbi. V njej je vedno manj pomađarenih Srbov, ki mislijo da so Madžari.
Pismo kaiserja Wilhelma:” 62.000 srbskih vojakov je odločilo vojno. Sramora!”
Srbija je imala v zmagi Antante odločilno vlogo. Srbi so prebili Solunsko fronto in prisilili Bolgarijo v kapitulacijo.
Srbi so sesuli AO monarhijo! Osvobodili so večji del slovenskega etničnega ozemlja in podarili Slovencem prvo obliko državnosti preko Dravske banovine.
Kraljevina Sbija je med zmagovalkami prve sv. vojne v kateri je izgubila polovico moške populacije in tretjino celotne populacije. Največja grozodejstva je doživelo srbsko civilno prebivalstvo v Mačvi in Podrinju s strani avstroogrske vojske in vzhodni Srbiji s strani Bolgarov. Zločine je beležil in dokumentiral Archibald Reiss.
Srbi odvijejo vse avstrijske ofenzive na Savi in Drini in preženejo Avstrijce, Nemce in Hrvate preko reke. Slovenci so se večinoma borili v Bikovini in Galiciji, Čehi pa niso hoteli streljati na srbske brate. bajbolj krvoločni so bili Hrvati in njihova Vražja divizija.
Srbi so se umaknili preko Albanije na Krf po nenapovedanem napadu Bolgarije v nezavarovan hrbet. bolgare so seveda nagovorili Nemci, saj je bil bolgarski kralj nemškega porekla. Zaradi tveganja obkolitve, se srbska vojska z velikimi izgubami prebije do Drača in pozneje po ruski dipomatski intervenciji zaradi angleške subverzije, z italijanskimi ladjami na Krf. Ko so prišli k sebi so se usmerili na Solunsko fronto, ki so jo samostojno prebili in brez premorov dosegli Koroško pri Gosposvetskem polju.
Srbi so naredili strateško napako, ko so na željo Vlahov Pašića in Karađorđevića ustvarjali Jugoslavijo s Slovenci in Hrvati, kar jih je stalo genocida in demografske izgube 1,250.000 med 41-45.
Zavezniki so jim po Londonskem sporazumu ponujali Dalmacijo, vzhodno Slavnijo, Hercegovino in Bosno.
Med Srbi so se pogumno borili tudi Številni Slovenci: npr. večkrat odlikovana Antonija Javornik.
Vesel oče, 07.02.2024 ob 19:36
Poslovenjeno retardirano govedo, prenehaj uporabljati prekleto besedo Srbi, a je to jasno? Srbija še vedno je in vedno bo večja od Slovenije, Hrvaške, Albanije, BiH, Črne gore. Za Vojvodino pa ne skrbi. V njej je vedno manj pomađarenih Srbov, ki mislijo da so Madžari.
Kje te srbi ?
Zakaj se pa praskaš, imaš garje pa te srbi ?
Srbi ste vsako vojno manjši ker vsako vojno izgubite, še poturice so vas v Bosni nalomile, da o hrčkih ne govorimo, jasno da vas srbi in peče !
Veliki vodja je ukazal, da je treba preusmeriti pozornost javnosti od SDS-SD kriminalne naveze plenjenja davkoplačevalskega denarja na neke nepomembne teme.
SDS kletni troli delajo na polno. Veseli je vodja podganjega krdela.
Medtem so SDS priviligiranci še vedno pri koritu in plenijo davkoplačevalski denar.
Že 33 let čakamo, da Janša vrne nekaj mio. DEM/EUR od nelegalne prodaje orožja muslimanom.
Anonimno366, 07.02.2024 ob 20:35
Kje te srbi ?
Zakaj se pa praskaš, imaš garje pa te srbi ?
Srbi ste vsako vojno manjši ker vsako vojno izgubite, še poturice so vas v Bosni nalomile, da o hrčkih ne govorimo, jasno da vas srbi in peče !
Poslovenjeno retardirano govedo, prenehaj uporabljati besedo Srbi, prekleto besedo Srbi, a ti je to jasno? Hrvati in Bošnjaki so dobili po pički od Srbov. Samo Američanom in zvezi NATO se lahko zahvalijo, da danes obstajajo. No pa tudi Miloševiću.
SDS troli ukvarjajte se raje z našo greznico, 07.02.2024 ob 20:45
Veliki vodja je ukazal, da je treba preusmeriti pozornost javnosti od SDS-SD kriminalne naveze plenjenja davkoplačevalskega denarja na neke nepomembne teme.
SDS kletni troli delajo na polno. Veseli je vodja podganjega krdela.
Medtem so SDS priviligiranci še vedno pri koritu in plenijo davkoplačevalski denar.
Že 33 let čakamo, da Janša vrne nekaj mio. DEM/EUR od nelegalne prodaje orožja muslimanom.
Res je, priznam, jaz sem vodja podganjega krdela
LMAO
Kumanovska bitka 1912: Srbska vojska (132K soldatov, 148 kosov artilerijskega orožja, 100 mitraljezov) proti turški vojski (65K soldatov, 164 kosov artilerijskega orožja, 104 mitraljezov). Turške izgube so bile strašanske, 19 tisoč mrtvih, ranjenih, pogrešanih in zajetih. Ta številka ne vključuje velikega števila turških soldatov, ki so pobegnili med bitko in po bitki. 100 kosov artilerijskega orožja. Turška vojska je bila zbrana v 12-tih divizijah.
Draža Mihailović, 07.02.2024 ob 18:37
Armadni general Dragoljub Draža Mihailović je na Neretvi in Sutjeski porazil vse divizije Slovenca Josipa Broza, ki so obstajale v tistem obdobju. Partizani so bili nula od borcev, to je dejstvo.
…Da bi lahko leta 91 ti isti ćetniki bežali pred peščico tabornikov iz Slovenije.
Forum je zaprt za komentiranje.