Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek SVN cestni urbanisti – sovražniki ljudi

SVN cestni urbanisti – sovražniki ljudi

No, sedaj je pa že zadosti krožišč tudi v vaseh, da za njih vsakdo ve.

Pa ste si jih tudi ogledali?
Večina jih je ekstrmno nevarnih – imajo “živ” rob, na katerem lahko poškodujete vozilo, povzročite nalet vozil, neovladljivo vožnjo … in to sedi vasi!! kjer so pešci, celo otroci

Da o razmetavanju s prostorom ne izgubljam energije za tipkanje.
Ob tem pa nobenih novih, primernih pločnikov ne ta pešče ne za kolesarje!!

In to je to: cestni urbanisti so sovražniki ljudi.

btw: za denar za takšno krožišče bi vsa vas dobila spodobne pločnike in krožišče.
Pa, da nisem samo kritiče. Ponujam tudi optimalno rešitev. Lahko se vidi npr. na Škodskem in Nizozemskem, Danskem … celo v sosednji (A) .
Škoti imajo namesto dragega “spomenika” urbanistom, ministrom, županom … skromen krog kock (premera cca 1,5 m) in oznake, da gre za promet v krožišču. Simpl. Sprejemljivo tudi za šleparje (zaradi katerih so naša krožišča tako razkošna)
Za druge našteta pa je že legendarno, da je na cesti največ “vreden” pešec, (jasno tudi invalid) nato kolesar, potem mopedist … avtomovilisti pa so si sami krivi, da se vozijo z avtomobili.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Raziskave ravno dajejo izsledke, da skozi križišča promet poteka bolj tekoče, da zaradi zoženja cestišča so vozniki previdnejši in vozijo počasneje….

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


pikec … moj zapis NI proti krožiščem!!

btw: raziskave o prometu naročajo “odgovorni” za promet … ne pa npr. kakšna nevladna inštitucija tipa AMZS, ADAC, skrb za potrošnike …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Sprašujem se, koliko se jih je zaletelo ali zgolj oplazilo “živ” rob krožišča?:) Pa si nabavi avto, ki bo piskal, ko se boš ekstremno približal nevarnemu odseku:).

Statistika je največja laž in kruta špekulacija, ko se študira zmanjševanje prometnih nesreč, je pa tako, da je v krožišču empirično statistično dokazano, da gre morda za več naletov in poškodovanega pleha kot v semaforiziranih križiščih, ker vozniki v krožiščih vendar zmanjšajo hitrost, medtem ko v križišču praviloma pospešujejo pri oranžni luči oz ko se “komaj prižge” rdeča..
Problem so ravno vasi oz ravni odseki skozi manjša mesta, ko z regionalne ceste preideš v naselje, ko se vozi preveč na pamet, ker se gleda samo luč na semaforju in nesreče zaradi zaradi previsoke hitrosti so drugačne od naletov v krožiščih…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Neeee on bi rabil avto na pedala (brez motorja, podoben kot je tisti otroški ;), da ne bi razvil prevelike hitrosti, ker se mu ne da navijat…. Potem ga noben “živi” rob ne bi motil….. 😀

Krožišče je dobra pogruntavščina le nekateri vozniki/voznice, ki jim dela prostorska percepcija težave so nesposobni se naučit kdaj in kako se lahko zapelje vanje, ker v križišče zapelješ, ko je prazno, v krožišče pa, ko je možno…. tako poenostavljeno povedano. Ni treba čakat, da nekdo odpelje cel krog in podobni nesmisli, kar se pogosto dogaja, da o večpasovnih krožiščih ne izgubljam besed…. 🙁

Razsipa se predvsem z (javnim) denarjem za vse možne in ne možne projekte, ki spremljajo tako gradnjo, ki jih delajo “prijatelji, znanci in sorodniki”, ki sodelujejo v verigi od ideje do izvedbe, ker to je glavni smisel ne pa resnična uporabnost objekta….. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

npr. vas Reteče (via Škofja loka … 10+ (se mi ni dalo vseh šteti) kao krožišč oz. cvetličnih nasadov sredi ceste na cca 1 km dolžine☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close