Objava fotk otrok na netu
Na FB, Netlogu, TWoo in verjetno na vseh podobnih portalih, opažam, da je polno fotk otrok. Starši lepijo gor na kupe otroških fotk.
Kaj otroci res nimajo nobenih pravic?
Ok, če daješ svoje fotke gor, ampak dajat fotke otrok gor se mi pa zdi neprimerno.
Ni primerno niti, da daješ gor fotke znancev, ampak, če so odrasli, lahko zadevajo skenslajo. Otroci pa ne morejo.
Mogoče jih pa ne kažejo kot trofejo, ampak jih samo vi tako dojemate, ker sami tega ne bi počeli in če bi, bi se vam zdelo, da ji kažete kot trofejo. Tako kot povsod, imamo tudi tukaj različne načine razmišljanja, ravnanja. 🙂
Načini razmišljanja so mogoče res različni, dejstvo pa ostaja, da internet ni varno mesto za otroke niti za objavo njihovih fotk.
Moje znanke so v zadnjem mesecu dni objavile cel kup razgaljenih otroških fotk z morja, domačega bazena itd. Ni mi, da bi jim solila pamet, ker potem bomo spet pri tisti temi, ki se začne z zakaj jaz nimam otrok, ampak menda ti to že zdrava pamet pove, da to ni ok početje.
Jaz smatram ja, da imajo otroke za trofjo. Ne priznavajo jim, da so ljudje s pravicami, ampak kot neka trofeja za net. Še huje, tipi na portale za iskanje partnerjev, obešajo namesto svojih fotk fotke svojih otrok. Bolano.
Ne vem, ampak razgaljat nekoga na netu res ni pravi način.
Ali pa FB profil, namesto svoje fotke, kup otroških fotk. Ja daj svoje, a ne? Svoje razgaljene pa svoje kako kakaš.
Eni imajo navado tudi obesit gor fotke vseh znancev in jih označit. Samo jaz sem odrasla, lahko to sproti brišem.
No dejstvo je, da ljudje ravno zaradi različnega načina razmišljanje vidimo nevarnosti tam, kjer nekateri vidijo prednosti in obratno. Jaz v tem objavljanju res ne vidim (še) nobene prednosti. Mogoče, ker nimam otrok. :))
Je pa tudi res, da lahko nevarnosti (zaroto proti nam) najdemo prav v vsakem početju, če se malo potrudimo. 😉
Zelo proti. Otrok se ne more sam odločiti ali se želi pojaviti na internetu ali ne. Razumem da so starši ponosni na svoj podmladek in ga želijo pokazati širši publiki, ampak vsak posameznik bi se moral strinjati z objavo svojih fotografij itd. na internetu..
že tako ali tako je preveč pedofilov, ki na vsakem koraku prežijo na uboge otroke.
No dejstvo je, da ljudje ravno zaradi različnega načina razmišljanje vidimo nevarnosti tam, kjer nekateri vidijo prednosti in obratno. Jaz v tem objavljanju res ne vidim (še) nobene prednosti. Mogoče, ker nimam otrok. :))
Je pa tudi res, da lahko nevarnosti (zaroto proti nam) najdemo prav v vsakem početju, če se malo potrudimo. ;)[/quote]
Si bom posebej zate vzela enkrat ta teden čas, pa napisala kaj na temo internetne pedofilije. Da si boš lahko shranil za čase, ko boš imel otroke.
Tvoje relativiziranje vsega in nenehno iskanje krivca v samem sebi je res neverjetno.
Ok, ampak otroku daješ tudi za jest in ga oblačiš itn. Ga vprašaš, če želi to jest in če želi imeti oblečeno to, kar si mu kupil? Misliš, da bi otrok imel kaj proti, če bi ga vprašal, ali dovoli objavo fotk? Saj sploh ne ve, kaj to pomeni. Malo pretiravate s temi pravicami otrok. Otrok je odgovoren za svoje starše. Seveda pa to še ne pomeni, da lahko z njim dela, kar mu paše. Obstajajo neka družbena pravila in zakoni.
No dejstvo je, da ljudje ravno zaradi različnega načina razmišljanje vidimo nevarnosti tam, kjer nekateri vidijo prednosti in obratno. Jaz v tem objavljanju res ne vidim (še) nobene prednosti. Mogoče, ker nimam otrok. :))
Je pa tudi res, da lahko nevarnosti (zaroto proti nam) najdemo prav v vsakem početju, če se malo potrudimo. ;)[/quote]
Starš res lahko vidi v tem prednosti, prav tako pa pedofil v tem vidi prednost. To pomeni, da imata isti pogled in ne bi smelo biti težav ? 🙂
No dejstvo je, da ljudje ravno zaradi različnega načina razmišljanje vidimo nevarnosti tam, kjer nekateri vidijo prednosti in obratno. Jaz v tem objavljanju res ne vidim (še) nobene prednosti. Mogoče, ker nimam otrok. :))
Je pa tudi res, da lahko nevarnosti (zaroto proti nam) najdemo prav v vsakem početju, če se malo potrudimo. ;)[/quote]
Si bom posebej zate vzela enkrat ta teden čas, pa napisala kaj na temo internetne pedofilije. Da si boš lahko shranil za čase, ko boš imel otroke.
Tvoje relativiziranje vsega in nenehno iskanje krivca v samem sebi je res neverjetno.[/quote]
Kje vidiš iskanje krivca v samem sebi? 🙂
A ni zanimivo, da malce večjič otroci oz. najstniki nasprotujejo, da se vse to objavlja na netu. Nočejo, da mamica daje to gor.
Ko so malce večji, ko dojamejo svet, so ponavadi besni, ker starši njih razgaljajo na netu.
Da otroka hraniš, oblačiš je tvoja dolžnost. Saj si ga naredil, a ne?
Vseeno pa ni otrok neka lastnina. Je človek.
Zakaj pa svojih fotk ne dajo gor? Recimo, ko sedijo na WC školjki ali pa ko s spuščenimi ali pa celo brez hlač letajo okrog? To pa ne. Od otrok pa ja.
Drugače pa tudi glede krsta sem proti. Jaz bi krst uvedla recimo pri 15ih letih ali kasneje, ko se lahko otrok sam odloči ali ja ali ne.
No dejstvo je, da ljudje ravno zaradi različnega načina razmišljanje vidimo nevarnosti tam, kjer nekateri vidijo prednosti in obratno. Jaz v tem objavljanju res ne vidim (še) nobene prednosti. Mogoče, ker nimam otrok. :))
Je pa tudi res, da lahko nevarnosti (zaroto proti nam) najdemo prav v vsakem početju, če se malo potrudimo. ;)[/quote]
Starš res lahko vidi v tem prednosti, prav tako pa pedofil v tem vidi prednost. To pomeni, da imata isti pogled in ne bi smelo biti težav ? :)[/quote]
V bistvu res lahko pomeni, da ne bo težav. Če bo pedofil ostal le pri ogledu fotk, fizično daleč stran od otroka. 🙂 Oba profitirata. Pedofil si žrtve lahko poišče tudi v realnosti, res pa je da te možnosti rahlo povečamo, če objavljamo fotke otrok javno.
Saj človek se lahko tudi naprej vpraša. Recimo v čem je smisel, da objavljaš na FB kdaj greš spat, kaj si jedel, kam greš, kdaj te ni doma (tu profitirajo lopovi).
Take kar brišem s seznama prijateljev.
FB se mi zdi sicer fajn, ker lahko vprašaš kaj, hitro podeliš kake zadeve. Samo imam zaprt, odprt le za prijatelje in pa skoraj prazen profil. Skoraj nobene fotke, če kaj napišem, če recimo kaj sprašujem pa potem čez čas zbrišem.
Je fajn, ampak v mejah normale.
Večji otroci tega ne dovolijo, ker se sramujejo, ker se bojijo, da bodo zbadani od sovrstnikov, ne zaradi varnosti pred pedofili. Ampak ni važno, pač ne dovolijo, treba je spoštovat.
Se strinjam, da je dolžnost starša, da ga hrani in oblači. To se omenil le zato, ker je nekdo omenjal pravice in želje otroka glede objave fotk. Menim, da vsaj do 7 let star otrok še pojma nima, kaj to pomeni zanj.
Zakaj svojih fotk ne dajo, ne vem. Eni jih dajo. Se strinjam s krstom. Eni starši imajo pač svoje otroke za svojo lastnino, predmet.
Starš res lahko vidi v tem prednosti, prav tako pa pedofil v tem vidi prednost. To pomeni, da imata isti pogled in ne bi smelo biti težav ? :)[/quote]
V bistvu res lahko pomeni, da ne bo težav. Če bo pedofil ostal le pri ogledu fotk, fizično daleč stran od otroka. 🙂 Oba profitirata. Pedofil si žrtve lahko poišče tudi v realnosti, res pa je da te možnosti rahlo povečamo, če objavljamo fotke otrok javno.[/quote]
Joj, joj!! Najboljše da takrat, ko boš imel svojega otroka, iz tega narediš še velik profit! Ga že kot dojenčka razgaljenega pofotkaš (a sploh veš, da so nekateri pedofili mahnjeni na dojenčke, torej otroke mlajše od 2 let??) in prodaš fotke v tujino, daleč stran od tvojega doma, tako da boste vsi imeli profit od tega, otrok bo pa “na varnem”.
Pa pri fotkah glej, da bo na njih “samo” razgaljen otrok. Glede na pravno razlago namreč lahko o otroški pornografiji govorimo šele, ko se slika otroka osredotoča na področje genitalij, ga prikazuje v neobičajnih pozah ali kot seksualni objekt, implicira, da so otroci pripravljeni sodelovati v spolnih odnosih, ali pa je že samo mesto kjer se ta podoba pojavlja dovolj sugestivno. Golota sama po sebi še ni pornografija, torej te nima bit česa strah, niti tega, da bi ti kakšen CSD odvzel otroka!
Drugače pa dragi Marko… so teme pri katerih je dobro bit “odprt” in dojemljiv za različne poglede. In so teme, še posebej ko gre za otroke, ko takšna širina duha dosega kontra efekt.
Bikini, saj se strinjam s tabo. Se ti zdi, da sem preveč odprt glede otrok, kljub temu, da sem napisal, da jaz fotk ne bi objavljal?
Bikini, imaš kako “bližnjo” izkušnjo s pedofili, da si tako seznanjena oziroma “nastrojena”?
Forum je zaprt za komentiranje.