začelo me je razganjati
Ironično je, da človek pri tem najbolj sam sebe prizadene. Vest slej kot prej potrka, če ne tekom lajfa, pa na smrtni postelji:).[/quote]
vest, morala … in podobna nesnaga so za “reve”, ziheraše, … ki še muho prosijo, naj gre sama ven iz prostora ☺[/quote]
Misliš ali veš?:) Meni se zdi večja reva, strahopetec nekdo ki se dela velikega “džeka” brez ovir:). V bistvu je pa en siromak, ki išče potrditve izven sebe, si fila ego na plehkih situacijah.
vest, morala … in podobna nesnaga so za “reve”, ziheraše, … ki še muho prosijo, naj gre sama ven iz prostora ☺[/quote]
Misliš ali veš?:) Meni se zdi večja reva, strahopetec nekdo ki se dela velikega “džeka” brez ovir:). V bistvu je pa en siromak, ki išče potrditve izven sebe, si fila ego na plehkih situacijah.[/quote]
kaj boš pa imela kot “dodano” vrednost, če se odločim za eno od opcij ? In kaj, če velja kakšna tretja opcija?
se mi zdi, da imava v mislih povsem različne profile oseb ☺
Misliš ali veš?:) Meni se zdi večja reva, strahopetec nekdo ki se dela velikega “džeka” brez ovir:). V bistvu je pa en siromak, ki išče potrditve izven sebe, si fila ego na plehkih situacijah.[/quote]
kaj boš pa imela kot “dodano” vrednost, če se odločim za eno od opcij ? In kaj, če velja kakšna tretja opcija?
se mi zdi, da imava v mislih povsem različne profile oseb ☺[/quote]
Meni je vseeno, za kaj se odločaš. Saj ne živim tvojega lajfa:). Katero tretjo opcijo si imel v mislih? Seveda smo si različni, samo to ne pomeni da je milijon definicij morale in vesti, kakšen pristop bo kdo ubral, je pa njegova stvar.
kaj boš pa imela kot “dodano” vrednost, če se odločim za eno od opcij ? In kaj, če velja kakšna tretja opcija?
se mi zdi, da imava v mislih povsem različne profile oseb ☺[/quote]
Meni je vseeno, za kaj se odločaš. Saj ne živim tvojega lajfa:). Katero tretjo opcijo si imel v mislih? Seveda smo si različni, samo to ne pomeni da je milijon definicij morale in vesti, kakšen pristop bo kdo ubral, je pa njegova stvar.[/quote]
Še kakšno Jonasovo “nakladanje” … npr. polovička, glas ljudstva, “klic v sili” … ☺
a niso morala, vest, in ostala psiho občutja v špilu, ko komu narediš kaj “narobe”, proti njegovi (izraženi, opredeljeni …) volji ?? OK nekaj veljave imajo tudi, ko ti okolica obrne hrbet, ker menda obsoja (oz. je foušljiva) kar počneš ☺ — ampak, dokler plačevanje tvojih položnic ni odvisno od “okolice”, naj “okolica” pometa pred svojim pragom in sesa pod svojimi preprogami ☺
Meni je vseeno, za kaj se odločaš. Saj ne živim tvojega lajfa:). Katero tretjo opcijo si imel v mislih? Seveda smo si različni, samo to ne pomeni da je milijon definicij morale in vesti, kakšen pristop bo kdo ubral, je pa njegova stvar.[/quote]
Še kakšno Jonasovo “nakladanje” … npr. polovička, glas ljudstva, “klic v sili” … ☺
a niso morala, vest, in ostala psiho občutja v špilu, ko komu narediš kaj “narobe”, proti njegovi (izraženi, opredeljeni …) volji ?? OK nekaj veljave imajo tudi, ko ti okolica obrne hrbet, ker menda obsoja (oz. je foušljiva) kar počneš ☺ — ampak, dokler plačevanje tvojih položnic ni odvisno od “okolice”, naj “okolica” pometa pred svojim pragom in sesa pod svojimi preprogami ☺[/quote]
Ne potrebujem pomoči, sprašujem te le po tvojem mnenju, za svojega vem:). Imaš prav, folku se ne zdi nič narobe, če recimo vara in o tem varajoči ničesar ne ve. Meni se to zdi slepljenje samega sebe, če misliš da nikogar ne prizadaneš. Ampak egoizem in skrb le za lastne potrebe tudi za ceno hoje čez trupla, je danes trend.
Kdo govori o lastninjenju? Tudi če imaš otroke, si se nekoč odločil za njih in prevzel vso odgovornost, da za njih skrbiš, jih vzgajaš, nudiš oporo, toplino, varnost. Lahko se pa začneš spraševati, zakaj bi moral za kogarkoli skrbeti, zakaj si “zvezan” in zakaj bi komurkoli odgovarjal. Zaradi neodgovornih staršev dobiš konfuzne otroke. Zaradi neodgovornih partnerjev dobiš žalostne družine.
Slepiš se, če misliš da si največji džek:). Ti se kar tolaži z mislijo, da je vse stvar v nelastninjenju. Problemi so drugje. Ko si z mislimi pri drugih, se te že dolgo nihče več ne želi, kaj šele lastnini.
čak mal … kaj pa “obrnjen” obtožni pogled — kdo za vraga pa je “(pre)varan/a” da si “lasti” nekoga, ki ni niti njegova žlahta???
Malora a nihče na ohcetih ne posluša kaj nakladajo fajmoštri, pooblaščenci za poroke … ??? Kaj piše v zakonodaji, odlokih, ???
“Sleplenje” samega sebe – wtf je pa to???[/quote]
Kdo govori o lastninjenju? Tudi če imaš otroke, si se nekoč odločil za njih in prevzel vso odgovornost, da za njih skrbiš, jih vzgajaš, nudiš oporo, toplino, varnost. Lahko se pa začneš spraševati, zakaj bi moral za kogarkoli skrbeti, zakaj si “zvezan” in zakaj bi komurkoli odgovarjal. Zaradi neodgovornih staršev dobiš konfuzne otroke. Zaradi neodgovornih partnerjev dobiš žalostne družine.
Slepiš se, če misliš da si največji džek:). Ti se kar tolaži z mislijo, da je vse stvar v nelastninjenju. Problemi so drugje. Ko si z mislimi pri drugih, se te že dolgo nihče več ne želi, kaj šele lastnini.[/quote]Nekdo ki vidi nekoga, ki nekaj krade (nap kokoši pri sosedu, mogoče avto, vlamlja v trgovino, banko……) se čuti dolžnega, da to sporoči nap policiji/oškodovancu.
Nekdo, ki vidi, da drugi “krade” tvojega partnerja naj bo tiho……. :/
čak mal … kaj pa “obrnjen” obtožni pogled — kdo za vraga pa je “(pre)varan/a” da si “lasti” nekoga, ki ni niti njegova žlahta???
Malora a nihče na ohcetih ne posluša kaj nakladajo fajmoštri, pooblaščenci za poroke … ??? Kaj piše v zakonodaji, odlokih, ???
“Sleplenje” samega sebe – wtf je pa to???[/quote]
Kdo govori o lastninjenju? Tudi če imaš otroke, si se nekoč odločil za njih in prevzel vso odgovornost, da za njih skrbiš, jih vzgajaš, nudiš oporo, toplino, varnost. Lahko se pa začneš spraševati, zakaj bi moral za kogarkoli skrbeti, zakaj si “zvezan” in zakaj bi komurkoli odgovarjal.
[/quote]
tole je pa mešanje kisa in olja ☺
potemtakem nihče nebi smel drugih otrok učiti, drugim nuditi zdravstveno oskrbo, nego …
ko se bo podeljavelo “licence” za delanje otrok, ko se bo lahko parilo samo s štempljem “dušebrižne družbe” … bodo pa otroci “standardizirani — upam, da tega ne bom doživel ☺
kaj,ko bi se naučila usrane gate prati, “za.je.ba.ne” srajce peglati, štunfe v pravi par pospravljati … mogoče še kakšno župco skuhati??? pa ne bom nič “zaslepljen” ☺
Forum je zaprt za komentiranje.