Moški 40+ živi pri starših
Hja, ne vem, kolegice so se že davno odselile od staršev. Tudi nekako niso navdušene nad moškimi, ki so pri 40ih še pri starših, kar jih pa večina je. Vse nekak iščemo take, ki niso več pri starših. Ker smatramo, da tisti pri starših ne znajo nič delat. Da bi morali živeti kdaj samsko življenje, ne da gredo direkt od mame k partnerki.
Nisem edina, ki tako razmišljam.
Zakaj pa potem ne greš na zmenek s samskim, ki pri +35, +40 ne živi pri starših? 🙂
Moški ne padajo z drevesa in se kot perfektne jabolke po obliki in okusu prikotalijo pred tvoje noge, kjer na njih piše, poberi me. 🙂 Če imaš cilj pred očmi, je treba nekaj narediti za njega, če misliš, da je dovolj, če zgolj čakaš, da bo perfektni moški potrkal na tvoja vrata in pristopil do tebe, rekoč – “ti boš moja”, je to bolj odraz nerealističnih pričakovanj in plod zasanjane domišljije, ki jo vzpodbujajo romantični filmi in romani.
Ne vem, že celo večnost nisem spoznala kakega tipa v zrelih letih, ki bi še živel pri starših.
Ne bi skakala do stropa od navdušenja, tudi stanovanje v zgornjem štuku pri starših ne bi bilo dovolj samostojno za moj okus.
Vseeno pa ne bi že apriori odpikala, odvisno od zgodbe zadaj, razlogov in tako dalje.
Hja, ne vem, kolegice so se že davno odselile od staršev. Tudi nekako niso navdušene nad moškimi, ki so pri 40ih še pri starših, kar jih pa večina je. Vse nekak iščemo take, ki niso več pri starših. Ker smatramo, da tisti pri starših ne znajo nič delat. Da bi morali živeti kdaj samsko življenje, ne da gredo direkt od mame k partnerki.
Nisem edina, ki tako razmišljam.[/quote]
In kako konkretno se to dotika tebe? Če pač ne verjameš, da obstaja dober moški zate, lahko iz iste pesimistične pozicije zaključiš to zgodbo, se nehaš spraševati pa si rečeš, da ti narava mogoče ni rezervirala mesta, da postaneš žena, mati ter da boš iskala smisel in poslanstvo v svojem življenju v nečem drugem.
Razen, če mu starši niso vcepili občutka krivde in s tem dolžnosti, da mora za ceno lastnega življenja poskrbeti za njih.[/quote]
Po tvoje, potem naj jih kar pusti da krepnejo, da bo dokazal svojo samostojnost in ne bo vplival na kvaliteto svojega lastnega življenja…[/quote]
Žal je tole, kar je napisal Robi, v številnih primerih še kako res … pa niti ne gre za materialno preživetje, ampak je dobesedno čustveno izsiljevanje. Imam daljne sorodnike, ki so že začeli s tem, pa so otroci komaj v srednji šoli (nakup parcele poleg matične hiše in začetek gradnje na njej za otroka, da bo ostal doma). Ne, ne gre za srčno dobroto in starševsko skrb, ker v tem primeru bi lahko parcelo/hišo/stanovanje kupili kjerkoli oz. otroku dali raje denar, pa naj se sam odloči.
Forum je zaprt za komentiranje.