Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek stroski stanovanja

stroski stanovanja

s fantom greva ziveti skupaj, pa sva se pogovarjala, kako bova delila stroske najemnine, hrane in ostale fiksne stroske… Skupaj sva slabo leto.
Kako ste delili vi? 50/50? Glede na to, da on potrebuje 1 sobo v stanovanju za pisarno, sva razmisljala, da on placa malo vec, saj je logicno stanovanje z 1 sobo vec ki je jaz ne potrebujm tudi drazje (se pravi ce je100m2 stanovanje, 1000 najemnina, njegova pisarna je velika 10m2; se pravi 1000eur/100m2 = 10eur/m2. on placa najemnino za 55m2=550 eur in jaz za 45m2=450eur. Hrano pa bi delila 50/50 (skupni racun – bancna kartica). Fant ima drugace visje dohodke kot jaz, ker delam polovicni delovni cas, ker se studiram. Tako da bodo meni morali prispevati na zacetku malo tudi starsi. Kako ste vi to uredili? Rada bi cim manj komplicirala glede tega in cim bolj enostavno in fer naredila, pa me zanima kako ste drugi to uredili 🙂

še police in omare zmerita koliko jih kdo potrebuje za cote, čevlje, dežnike, …, čas gledanja TV in uporabe neta, obrabo mila, …. pa to objavita, da bo drugim za vzorec deljenja stroškov ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Kaj češ s takšnim gajcem, ki ni pripravljen stanovanja plačati v celoti ?

Pa saj skorajda ne morem verjet. Napišeš, da ne bi rada komplicirala, potem pa do po kvadraturi natančno razdeliš najemnino. Če sta skupaj, potem bodita skupaj, ker ”pravično” 50/50 ne bo nikoli. Midva s fantom imava tko rešeno, da on plačuje večje stvari (najemnina, kurjava, vse kar se avta tiče), jaz pa ostalo. Res je, da imava vsak svoj račun, a je vse od obeh.

Če pa res želiš vse ločiti, potem pa se skupaj pogovorta. Pa še v hladilniku imejta vsak svojo poličko in vsak zase naj kupuje kot smo jih imeli v študentu 🙂

Finance si pa tako uredita, kot vama najbolj paše in ne kot ti forumaši odgovarjamo 😀

Najbolj pomembno je vprasanje v cemu bo vodena evidenca. Ali v Excelu ali v Calc-u?
Ostalo so detajli :)))

Vidva bosta cimra, ne pa par.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

haha….bi pa res rad vidla, da bi sam placeval za flet, punca pa neb dala nc zraven 😛

haha….bi pa res rad vidla, da bi sam placeval za flet, punca pa neb dala nc zraven :P[/quote]
Kot, da se je težko zment, da vsak neki plača, najbolj, da še na decimalke zračunata, da ne bo slučajno kdo kak cent več z denarnce vn potegnu.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Moški veliko pojemo, to pa nisi vštela v kalkulacijo in si se zaj**! :)))
Malce več ljubezni in malo manj matematike raje pri obema. Malo je škrt, a ne? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

najbolje, da si najameta sosednji stanovanji — vsak toliko, kolikor rabi za sebe ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

In naj ima vsak svojo pašteto v hladilniku, vsak svoj kruh…. itd

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Če bi rada, da je čimbolj fer, potem bo treba precej zakomplicirat in bo vsak moral plačat toliko, kolikor porabi. Tudi pri hrani, porabi vode, ogrevanja (pomembno, koga bolj zebe in bo zaradi njega treba bolj kurit), elektriko (števce na vse naprave) itn. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če je espe, lahko del najemnine za stanovanje morda vključi v svoje poslovne stroške, torej bi bila razlika pri najemnini še večja.

Drugače pa te dileme niso tako zelo banalne, kot se zdi večini. Imam prijateljico, ločeno, ki ima otroke od prej. Z dolgoletnim partnerjem sta razmišljala o selitvi skupaj; ona ima svoje stanovanje, on svojega, enosobnega. Najeli naj bi hišo in njemu je bilo nekako samoumevno, da bi ona plačala tri četrtine, saj so trije, on pa četrtino. Enako stroške. Na prvi pogled logično, ampak ona bi morala potem še nekaj dodati k najemnini, ker tisto, kar bi dobila za stanovanje, ne bi zadostovalo, medtem ko bi njemu del najemnine ostal – s tem da bi se preselil iz enosobnega stanovanja na veliko več kvadratov. Da o ostalih stroških niti ne govorim, zanjo bi bilo to veliko hujše finančno breme in je rekla ne.
No, kmalu sta šla narazen.

Kaj če raje počakata, da boš ti resnično samostojna? Da boš lahko sama plačevala svoje stroške?
Občutek imam, da ima on dosti večjo plačo in tole nekako ne bo šlo. On bo živel na veliki nogi ti pa boš sledila le, če bodo starši dali denar?
Kaj pa potem, ko ne boš več študentka in če službe sploh ne bo oz. bo še vedno dosti nižja plača kot njegova. Bodo vedno starši podpirali?

Kako pa gresta na dopust? Se on prilagodi tebi in gresta na cenovno nezahteven dopust ali se ti njemu prilagodiš in gresta na draži dopust pa ti dajo starši zraven za tvojo polovico?

Pa na vsak talar zadaj z alkoholcem napišita čigav je, da se ne bosta potem prepirala, ko bosta šla narazen.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

No pa ste sesuli v prah en “srečen” parček…

Kaj pa ti delaš tukaj? Sem mislila, da te je že zdavnaj sesula ena OVNICA :)))))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Zadeve sploh niso banalne, ampak, če se dva sama ne zmoreta zmenit med sabo, kako je prav in fer za njiju, bo še težje, če bosta začela vmešavati tretjo osebo, saj bo vsak iskal le potrditev svojih prepričanj pri drugih. Več ali manj je tako. Tam, kjer se znajo pogovorit med sabo, ne iščejo tretjega in četrtega mnenja. Prav je torej tako, kot se nekemu paru zdi prav, ne glede ne to, kako neumno se to nekomu zdi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kaj pa ti delaš tukaj? Sem mislila, da te je že zdavnaj sesula ena OVNICA :)))))[/quote]

ehhh za kaj takega bi bila potrebna množina 🙂

Kaj pa ti delaš tukaj? Sem mislila, da te je že zdavnaj sesula ena OVNICA :)))))[/quote]

ehhh za kaj takega bi bila potrebna množina :)[/quote]

ah, daj no daj, priznaj, da pretiravaš
zdaj ti že ena ni zadosti, zdaj bi imel že celo čredo :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

ena je nobena…
dve sta glih tolk da ni nobena…
Priznam pa ne, pa če me gor dobijo…

Je bil kak pameten razlog, da si brisal post, o master robi?
Tadva nista zrela za skupno življenje na tak način. Ena na maminem tošlu, pa še bedastoče sprašuje na forumu.

haha….bi pa res rad vidla, da bi sam placeval za flet, punca pa neb dala nc zraven :P[/quote]

pri mesec brca v rit


Za kateri post se gre ?
V tej temi nisem nič brisal.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close