Javni sektor: malica, prevoz na delo, počitniške kapacitete … ugodnosti
Razumem, da profitni delodajalec “nagradi” svoje delavce z čem, čemur se država odreče zaračunati prispevke (zdravstvo, penzije, porodniška …)
Ne razumem pa, zakaj bi “država” plačevala malico, prevoz na delo, poceni počitnice v lasti (???) “javnih” servisov???
Zaposleni v javnem sektorju so SERVIS funkcioniranja države … ne pa “dodatki” za dobro opravljeno delo.
Prav tako mi ni jasno, zakaj so dodatki na delovno dobo v javnih službah, dodatki in napredovanja … skratka ves ta SOCIALIZEM????
Raje imam joškasto in ritasto mlado bjondo, ki mi stiska neko odločbo kot (ne bom napisal grdih besed), ki je dražja za vse “bonitete” starosti v JS.
za kozlati.
Imam občutek da se čez ju usajajo ravno tisti, ki v gospodarstvu ravno tako nič kaj ustvarjalnega in zanimivega ne počno, mogoče znajo pet sql stavkov ali pa izstavljati plačilne naloge, po malo računati s srednješolsko matematiko, slovenska slovnica jim je že bolj španska vasica, pisati ne znajo ali pa jih je boleče brati…
V ju mora biti red in zaposleni morajo dobro delati ravno v službi države in njenih državljanov, ustvrajanja, razvijanja, produciranja, morajo biti primerno plačani in nagrajevani kot vsi ostali. Ne vem, če je ravno en pokvečen ekonomist pristojen za dajati sodbe, do česa so drugi upravičeni..
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
a dej no … od kod pa vse črne gradnje, Zokijeva preprodajnaja parcel, Kanglerjevo sranje z radarji, Hilda??? … Bine že eno leto ni dobil sodbe, nemoč prijave gradnje parkinga, ker se nihče ne “čuti” pristojnega, da SPEJME”!!! dokumentacijo, ki jo prineseš v 4 izvodih …
Nes se zajebavat — JU deluje po nalgih MAFIJE!! in je točno to: servis za zajebavanje “drugih” … btw: kako je z Jakičevo kmetijo??? ali JU že ve kaj lahko stori???
a dej no … od kod pa vse črne gradnje, Zokijeva preprodajnaja parcel, Kanglerjevo sranje z radarji, Hilda??? … Bine že eno leto ni dobil sodbe, nemoč prijave gradnje parkinga, ker se nihče ne “čuti” pristojnega, da SPEJME”!!! dokumentacijo, ki jo prineseš v 4 izvodih …
Nes se zajebavat — JU deluje po nalgih MAFIJE!! in je točno to: servis za zajebavanje “drugih” … btw: kako je z Jakičevo kmetijo??? ali JU že ve kaj lahko stori???[/quote]Ne bi vedela, te probleme poznam komaj po imenu, še tisto, kar je moje področje, premalo poznam, da bi se hvalila…morda pa ti, ki to vse toliko bolje veš in si celo pol leta delal v salzburgu, ki si mladost preživljal na prehodu osamosvojitve slovenije in tranzicijskega časa, ki je slovence razdelil na bogate in revne, se opravičujem- na tiste, ki se znajdejo in na tiste, ki so neumni, zakaj pa ti česa ne napraviš v tej smeri, ne pa da podpiraš plačevanje pod roko, (visenje na netu delati za evre), po vsej verjetnosti korupcijo oz zaposljivost glede na izgled ne pa po sposobnosti, pa tudi če, zavzemaj se za vsaj to, ker mladih (joškastih ristatih) blondink je vseeno veliko preveč brezposelnih pri nas, da se morajo podobno kot druge, ki to niso, šlepati z negotovm delom preko študenstkih servisov…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Spet en pisun, ki pojma nimam. Naj te seznanim, da imamo prevoz sicer plačan, ampak pol manj kot vi ostali, malice imamo tudi manjše kot v gospodarstvu.
POčitniške kapacitete? Kako to misliš? POčitnice plačam ravno toliko kot kdorkoli drug. Ja, poceni počitnice, če vzamem šotor, namesto hotela.
Dodatki? Kakšni dodatki?
Napredovanja? 6 let pa nisem nikamor narepdovala, plača vse nižja, ne višja.
Pejd stat za mašino, al pa švelerje nosit na ajznpon, pa v mešalec metat, pa bo več za vožnjo in tudi malice bodo obilnejše!! Napreduješ pa tudi toliko kolikor grabna izkoplješ.[/quote]
Veš jaz lahko grem to počet, kar ti pišeš, samo zakaj bi to počela, če lahko dobim boljšo službo? Z doktoratom greš vseeno lahko delat kar ti pišeš, samo z OŠ pa ne moreš na moje delovno mesto.
Sama fovšija vas je.
Mislim, da si večina ljudi predstavlja delavce v JU kot joškasto in ritasto blondinko, ki greje nek stolček v kaki pisarni….
Ko je pa koga treba izrezat iz zmaličenega avta, pogasit gorečo hišo, “pospravit” poginulega psa, povoženo srno, usmrčeno kravo, ko rabiš mavec za zlomljeno roko/nogo, ko se ti vname slepič…..pa nihče več ne razmišlja o joškasti biondi, ki naj bi to uredila….. :/
jaz sem pa čito zadovoljen z JU, ki jo imamo – zaposljujejo tiste, ki za drugam niso, so popolnoma brez ambicij, brez vneme in večinoma tudi zelo ne-samoiniciativni…
meni to ustreza, kr lahko v tej državi počnem točno to kar želim. Raznoraznim DURSevcem pa ni nič jasno, tko da je to kot raj na zemlji 🙂 Naj kr traja dokler traja
in najlepše pri vsem je, da je totalna kozlarija samo “procesna napaka”
potem se pa ruši ali pa ne, prizna, da je kdo umrl ali pane, išče Hildo tako, da se ji pozvoni na vratih … ☺
štart je bil pa že v šolstvu, da je proizvedel to sodrgo.
Spet en pisun, ki pojma nimam. Naj te seznanim, da imamo prevoz sicer plačan, ampak pol manj kot vi ostali, malice imamo tudi manjše kot v gospodarstvu.
POčitniške kapacitete? Kako to misliš? POčitnice plačam ravno toliko kot kdorkoli drug. Ja, poceni počitnice, če vzamem šotor, namesto hotela.
Dodatki? Kakšni dodatki?
Napredovanja? 6 let pa nisem nikamor narepdovala, plača vse nižja, ne višja.[/quote]
V javnem sektorju dobiš povrnjen najcenejši prevoz in bi ti najraje plačali za vožnjo s kolesom, skirojem ali rolerji, če bi lahko. 🙂 Malico dobimo povrnjeno okoli 3,6 eurov, pa povej, če je nekdo odsoten cel dan, ali je lahko sit za 3,6 eur in je kvalitetno hrano? Napredovanja so postala znanstvena fantastika, razen če si prave politične barve, takrat lahko čez noč dobiš zelo visok uradniški naziv. Zaradi takih razmer se ženski še najbolje splača iti na porodniško (če imaš službo za nedoločen čas), samo težava nastane kasneje, ker je otroka težko preživljati. Tista, ki dela in tista, ki je na porodniški, imata skupno lastnost – nobena od njiju ne bo napredovala, čeprav tista prva dela tudi namesto tiste druge.
Spet en pisun, ki pojma nimam. Naj te seznanim, da imamo prevoz sicer plačan, ampak pol manj kot vi ostali, malice imamo tudi manjše kot v gospodarstvu.
POčitniške kapacitete? Kako to misliš? POčitnice plačam ravno toliko kot kdorkoli drug. Ja, poceni počitnice, če vzamem šotor, namesto hotela.
Dodatki? Kakšni dodatki?
Napredovanja? 6 let pa nisem nikamor narepdovala, plača vse nižja, ne višja.[/quote]
V javnem sektorju dobiš povrnjen najcenejši prevoz in bi ti najraje plačali za vožnjo s kolesom, skirojem ali rolerji, če bi lahko. 🙂 Malico dobimo povrnjeno okoli 3,6 eurov, pa povej, če je nekdo odsoten cel dan, ali je lahko sit za 3,6 eur in je kvalitetno hrano? Napredovanja so postala znanstvena fantastika, razen če si prave politične barve, takrat lahko čez noč dobiš zelo visok uradniški naziv. Zaradi takih razmer se ženski še najbolje splača iti na porodniško (če imaš službo za nedoločen čas), samo težava nastane kasneje, ker je otroka težko preživljati. Tista, ki dela in tista, ki je na porodniški, imata skupno lastnost – nobena od njiju ne bo napredovala, čeprav tista prva dela tudi namesto tiste druge.[/quote]
funkcionalno nepismena sta: vprašanje je jasno: ZAKAJ naj bi se prevoz in hrana sploh plačevala JS ???
@pojma nimaš in ja … poglej si kje vse so počitniške kapacitete javnioupravnih asociacij!!
aja … pa seminarji, posvetovanja …. da so ljudje na JS še bolj zlojeni .. in potem zaračunajo kazen za kaj, česar ne znajo razložiti, ko jih predhodno vpršaš.
vseoostalo (porodniška, bolniška, nesreča pri delu …) pa je skupno vsem zaposlenim.
o “pravnikih” pa … saj ni za tipkati … niti za s šodrom niso za ozmerjati
Forum je zaprt za komentiranje.