Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek dobre novice

dobre novice

P. Bosmans je napisal takole:

Sredstva množičnega obveščanja so gluha za dobre novice, kajti dobre novice se slabo prodajajo. V njihovi veleblagovnici se ta artikel komajda še najde. Namesto tega nas vsak dan preplavljajo z nesrečami, grozljivimi dogodki, zastrašujočimi pripetljaji, gnusnimi zgodbami, senzacijami, čenčami, polemikami, sovraštvom in nasiljem. Kot da bi vsak dan iz velike bule iztiskala gnoj, ki se nato zliva v svet po tisočerih kanalih. Na zaslonu v dnevni sobi treskajo bombe, človek vidi ranjene otroke, umirajoče ljudi in lahko iz varne razdalje uživa v teh grozotah ob hrustljanju krekerjev in pivu.

Odgovornost medijev je velika. Človeka ne ogrožajo samo zasvinjana voda, zasmrajen zrak in zastrupljena zemlja, marveč tudi onesnaženo javno mnenje. Seveda obstaja dolžnost obveščanja, tudi o negativnih stvareh. Ne želimo takšnih obvestil, ki bi enostransko hvalisala en sistem, eno stranko ali eno usmeritev, častila vsakokratne mogočneže na oblasti in spreminjala črno v belo. Obstaja pa tudi pravica do obveščanja o pozitivnih stvareh. Belega ne bi smeli črniti in črnega delati še bolj črno, kot je.

Sijajni možje in žene si prizadevajo, da bi mediji poročali tudi o dobrem. Težavna naloga, kajti dobro se dogaja na odmaknjenih, okolici neopaznih mestih ter se izogiba žarometom. Težavna naloga, kajti dovolj je reporterjev s temnimi očali, ki toliko časa vrtajo, dokler končno zmagoslavno ne privlečejo na dan česa negativnega, pa najsi bo to utemeljeno ali ne. Težavna naloga, kajti slabe novice se bolje prodajajo. Mnogi ljudje raje gledajo, poslušajo in berejo srhljive senzacije kot to, kar se običajno dogaja v življenju.

Mediji – s čim vse nas pitajo!
Dragi ljudje, ne pogoltnite vendar vsega!


Se zavedamo tega. Zato smo že pred leti s tem namenom ustvarili časopis s pozitivno vsebino in informacijami.
http://www.pozitivke.net/index.php

Temu se rece trg. Pise se o tistem kar se prodaja …

Marsikaj je napisano ali povzeto od drugje tako, da brez filtra ne gre. Tudi komentarji niso zmeraj odraz pozitivizma.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close