Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek kako reagirate na stavek: ti si kriva

kako reagirate na stavek: ti si kriva

Zanima me, kako reagirate na stavek: Ti si kriva!

Se odzovete mirno, se opravičite, se počutite napadene po krivici?

Imam le malo izkušenj s tem stavkom. Načeloma nimam težave priznat, ko nekaj zafuram, še preden me kdo obtoži. Morda zato, ker mislim, da če nekaj delaš, je normalno, da imaš nekaj uspehov in nekaj stvari zafuraš. Zato me pač neuspehi ne skrbijo in se ne počutim osebno prizadeta, če nekdo izpostavi, da sem nekaj zgrešila. To dojemam kot “a fact of life”. Druge stvari me znajo bistveno bolj prizadeti…

saj tudi si “kriva” … lep S hrbtenice, zaobljeno rit, joške in trebušček … fukiš žnablje ☺

sicer pa odgovor: s fucking what .. a je zato kaj drugače, če je krivda moja? ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Na primer kaj vse te lahko bolj prizadane? Kaj pa manj? 🙂

Jaz tega stavka ne maram. In če ga (slučajno) slišim, mi začne para čez ušesa ven uhajat.

Kaj pa če vam reče, da nisi kriva, da si sloka? :)))

Potem pa rečeš, da nisi resen.

Ne družim se s takimi ljudmi, ki radi zvaljujejo krivdo za propadli odnos/komunikacijo na druge.

Na primer kaj vse te lahko bolj prizadane? Kaj pa manj? :)[/quote]

Zakaj te pa zanima? Saj sem nihče 😀

Na primer kaj vse te lahko bolj prizadane? Kaj pa manj? :)[/quote]

Zakaj te pa zanima? Saj sem nihče :D[/quote]

Nihče ima ravno tako vsebino kakor nekdo; še vsak preden je postal nekdo je bil nihče…zato me zanima.

Mislim, da je bistveno najprej ugotoviti kdo je v resnici kriv in kdo ne.

Če kdo ne mara tega stavka, pa čeprav je kriv, potem to pomeni, da se izogiba odgovornosti.

Treba je ločevat osebo od dejanj. Ne rečeš Kriv si, ampak to si zaje.bal, tukaj si narobe naredil ipd. Ker v prvem primeru ciljaš na osebo kot tako, zbujaš občutke krivde, v drugem primeru pa jasno poveš, kje je po tvojem zgrešil, in daš osebi možnost da to sprejme, premelje in se opraviči oz. da se predebatira. Mogoče se potem izkaže, da je večji delež krivde na tem ki obsoja 🙂

Treba je spoštljivo komunicirat, ne pa si vse v fris zmetat in potem še čakat ne vem ovacije. Ko enkrat začneš požigat mostove, je težje postavit komunikacijo na en okej nivo.


Se strinjam.
Le včasih tudi tebe malo zanese….:)

In kaj sem tebi ali komu drugemu “v fris” zmetala?

Pa hitro, ker se pakiram za pot 🙂


Meni nič.
Komu drugemu pa. 🙂
Pa je preveč tem, da bi lahko v kratkem času to našel. Saj se verjetno spomniš, da ti je kdo odgovoril, če imaš slab dan. 🙂

Dobro. saj nihče tukaj ni brez greha. Pisala sem o resničnih medosebnih odnosih, ne komunikaciji na netu.

Zakaj te pa zanima? Saj sem nihče :D[/quote]

Nihče ima ravno tako vsebino kakor nekdo; še vsak preden je postal nekdo je bil nihče…zato me zanima.[/quote]

Nihče v forumski komunikaciji izpostavlja nekdo, ki ti želi dati jasno vedeti, da (naj) zate ne bi bil pomemben.

Kaj nekoga bolj in kaj manj prizadane? Bi bili ob tem detajlu, ki ga izvemo od internetnega neznanca, sami na poti v polnejše bivanje? Lahko od drugega pričakujemo, da se (javno) razkrije o tistem, o čemer sami (modro) molčimo?

Doslej se je v takih slučajih izkazal kot najprimernejši odgovor: “Lahko poveš kaj več o tem?” Kajti obtožba te vrste nekaterim zleti iz ust mimogrede. Včasih predvsem zato, da na druge preložijo tisto, kar v resnici preveva njih same.

Če čutim, da nisem ravnala prav, se opravičim. Če menim, da se mi godi krivica, povem: “Verjamem, da si razburjen in imaš občutek, da je krivda na moji strani. A če dovoliš, ti lahko razložim, kako pa sama vidim to situacijo.”

Predvsem pa: kar je, je. Od tu dalje pa se zmenimo, kako naprej.

krivde ni, je pa neznanje in odgovornost.

jasno je. svoje napake v odnosih in pri delu profesionalnem delu moraš priznat in tudi napad je s priznanjem najlaže obvladovati.
v bistvu je to že učenje, včasih pa že n-ti popravni:)

Zakaj te pa zanima? Saj sem nihče :D[/quote]

Nihče ima ravno tako vsebino kakor nekdo; še vsak preden je postal nekdo je bil nihče…zato me zanima.[/quote]

TIt for tar, Mitko, ali quid pro quo, kot imaš raje…. Tisto, ki je za nekoga nihče, je lahko za drugega nekdo. Zate sem in bom (ostala) nihče. Jaz nimam ambicije, da bi (zate) postala nekdo, ti pa tudi želje ne. Vidiš, kako dobro sva usklajena 😛


Problem je, ko ljudje ne znajo komunicirati na diplomatski način. Namesto tega vse zmečejo v obraz, kar pa ima največkrat le kontra učinek.

Nihče ima ravno tako vsebino kakor nekdo; še vsak preden je postal nekdo je bil nihče…zato me zanima.[/quote]

TIt for tar, Mitko, ali quid pro quo, kot imaš raje…. Tisto, ki je za nekoga nihče, je lahko za drugega nekdo. Zate sem in bom (ostala) nihče. Jaz nimam ambicije, da bi (zate) postala nekdo, ti pa tudi želje ne. Vidiš, kako dobro sva usklajena :P[/quote]

Tudi prav, izločila si se sama, o željah pa ne morem razpravljati z nekom, ki želi biti nihče, dal sem ti priložnost, da bi lahko bila kaj več, če ti, ti ni….kar seveda hkrati pomeni, da si predvsem usklajena sama s sabo.

TIt for tar, Mitko, ali quid pro quo, kot imaš raje…. Tisto, ki je za nekoga nihče, je lahko za drugega nekdo. Zate sem in bom (ostala) nihče. Jaz nimam ambicije, da bi (zate) postala nekdo, ti pa tudi želje ne. Vidiš, kako dobro sva usklajena :P[/quote]

Tudi prav, izločila si se sama, o željah pa ne morem razpravljati z nekom, ki želi biti nihče, dal sem ti priložnost, da bi lahko bila kaj več, če ti, ti ni….kar seveda hkrati pomeni, da si predvsem usklajena sama s sabo.[/quote]

Hvala za priložnost. Ne morem verjeti, da sem doživela to čast …

Tudi prav, izločila si se sama, o željah pa ne morem razpravljati z nekom, ki želi biti nihče, dal sem ti priložnost, da bi lahko bila kaj več, če ti, ti ni….kar seveda hkrati pomeni, da si predvsem usklajena sama s sabo.[/quote]

Hvala za priložnost. Ne morem verjeti, da sem doživela to čast …[/quote]

Ni za kaj 🙂 morda te še kdaj doleti….od koga drugega 😛

Pri drugih ima imela kaj več kot le eno priložnost….. 🙂 😉

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close