No, ena NEUMNA, ko smo pred časom govorili o neumnih postih
On, seveda boli, pa še kako lahko boli. Problem je le, da takrat ne veš, ali je za to “kriva” lastna “neumnost” ali pa okolica.
No, jaz pa čutim.
Čutim skozi oči otroka. Kaj misliš, koliko je tovrstnih prepričanj v naši bližnji ali daljni okolici, in vsa ta prepričanja trkajo tudi na naša vrata. Nihče ne uide tovrstnim prepričanjem.
Če ne boli tistega, ki je neumen, vsekakor tovrstna neumnost boli tistega, na katerega se nanaša.
iz teme: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8484060,8484326,quote=1#REPLY%5B/quote%5DTo je čisti nestrpen in nevmesen komentar. Najbolj pa je žalostno to, da se tega, kar je zapisala najbrž niti ne zaveda, ker ima verjetno prepolno rit vsega in ne razume resnične stiske drugih.
Običajno kakšne take izjave prihajajo od ljudi, ki se po potrebi še okoriščajo na račun socialno ogroženih oz. jih take naredijo/brezposelne in brez pravic…
iz teme: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8484060,8484326,quote=1#REPLY%5B/quote%5DTo je čisti nestrpen in nevmesen komentar. Najbolj pa je žalostno to, da se tega, kar je zapisala najbrž niti ne zaveda, ker ima verjetno prepolno rit vsega in ne razume resnične stiske drugih.
Običajno kakšne take izjave prihajajo od ljudi, ki se po potrebi še okoriščajo na račun socialno ogroženih oz. jih take naredijo/brezposelne in brez pravic…[/quote]
Se strinjam. Lahko je to razlog ali pa zaradi lastnega odpora do otrok, naslanjanje na nesrečo tistih, ki tožijo kako težko jim je z otroki in kako težko jih preživljajo.
V tistih, ki tožijo, kako težko je imeti otroke, iščejo potrditev lastne “pametne odločitve”, da si potrjujejo, da so se prav odločile, ker nimajo otrok.
Nekaj podobnega, kot če rečem, da ne bom delal vozniškega izpita, ker je včeraj nekdo umrl na cesti. S tem le opravičujem lasten strah pred nekim dejanjem.
No, jaz pa čutim.
Čutim skozi oči otroka. Kaj misliš, koliko je tovrstnih prepričanj v naši bližnji ali daljni okolici, in vsa ta prepričanja trkajo tudi na naša vrata. Nihče ne uide tovrstnim prepričanjem.
Če ne boli tistega, ki je neumen, vsekakor tovrstna neumnost boli tistega, na katerega se nanaša.[/quote]Ma ne vem koliko je to resnična bolečina in čigava.
Sploh bi pa naj bi bili starši tisti, ki naj bi otroku preprečili tako vrsto bolečine, ki je itak zlagana. Je pa težko otrokom takih staršev, ki se izogibajo igrač ker jih ne mislijo/ne morejo kupit, predvsem jim je težko, ker ne znajo otroku ponudit kaj boljšega ali pa razložit/pokazat, da tisti kos plastike (v tem primeru) ni vreden oboževanja oz neke bolečine.
Avtorica se zgraža nad nekom, ki ima otroka pa ne more poskrbet zanj….. Kot, da je to da mu kupiš nekaj kar je namenjeno za zabavo “poskrbljeno zanj”….. :/
Ta bo še dobila svojo lekcijo, bo plačal skrb za otroka samo, da še njen mali malo zraste….. 😉
iz teme: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8484060,8484326,quote=1#REPLY%5B/quote%5DTa komentar je resnično do konca neumesten, tu gre namreč za čistost otroške duše, ki ji je vseeno, ali drsalke pokajo na vseh šivih in ali bi ji bile prevelike in bi morala obuti tri pare nogavic… gre za to, da otroci še znajo sanjati, mi pa očitno ne več, vsaj ta komentatorka očitno samo preračunava, kaj se ji na tem svetu bolj splača in kaj se ji manj splača…očitno se materialna kriza in kriza vrednot držita za roke pod tem svobodnim soncem…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Tudi ta komentar… a ni škoda zimske nedelje, predvidevam da si jutri od 7h do 15h spet za svojo mizo na istem stolu pred istim ekranom in boš seveda isto pisal… ne bi raje danes popoldne s svojo drago poslušal riblje čorbe, kot pa pisal bebavih komentarjev ccccc
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Katenjka, ti raje poskrbi, da bo tvoja ura bolj “zdrava”. 🙂 Riblja čorba pa nama ni všeč, hvala vseeno za predlog.
Forum je zaprt za komentiranje.