samska, kako in kam naprej ?
Da se bom kdaj poslužila teh forumov si ne bi predstavljala niti v najhujši mori. No, pa sem se ! Zakaj? Stara 36 let, zdaj samska. Z možem sva se razšla, ker je bil ena zguba, brez ciljev, važno da se pije in žura. Pa sem mu spokala kufre in je šel. Zdaj sem samska z enim otrokom. Ljudje ne morejo verjeti. Govorijo mi : a ti, pa tako fejst baba, topla oseba, energična, komunikativna, redno službo, preskrbljena, zdrava, vse ti štima v življenju, zate ne bo problem !!!! No, dragi moji, pa je problem. Ker sem vedno vse podrejala njemu, sem ostala brez prijateljic, brez dobre družbe, nimam bratov, ne sester, oba starša že pokojna…tako, das sem čisto sama. Delam čez teden do petih, potem ko pridem domov me je pa groza. Tako mi je dolgčas, pogrešam, da bi se lahko s kom kaj pogovarjala, kam šla…Rada počnem veliko stvari, šport mi je všeč, a kaj ko nimam s kom. Vesela bi bila kakšne samske mamice iz Ljubljane z enakimi problemi (osamljenost) , pa tudi fanta prijatelja. A ne takšnega, ki vidi v tem samo priložnost za avanturo.. Problem so vikendi, rada bi šla kam, a z otrokom se ne moreš enako pogovarjati kot z odraslim. Počnem rada vse:hribi, hoja, kolo, smučanje, rolanje, plavanje….Kako naj prebrodim to klinčevo fazo ? Pomagajte mi.
Punca, pardon mamica, a se hecaš? :))
Po napisanem sodeč, potrebuješ le malo potrpljenja:
1. Moj prvi nasvet je, da se pridružiš kakšnemu društvu/krožku, ki se ukvarja z nečim, kar ti je všeč. Tako se boš ukvarjala s kakšnim hobijem, ki ti je všeč in đe spoznala nekaj ljudi.
2. Druga možnost, da poskusiš v službi splesti kakšen bolj šprijateljski odnos (čeprav tega ne priporočam s sodelavci – morda raje s kakšno stranko ali dobaviteljem ali kakšnim drugim poslovnim partnerjem).
3. Ne vem, koliko je ta tvoj otrok star, ampak – ali nima sošolcev, ki imajo starše in s katerimi si kaj v stiku?
4. Pokliči stare prijateljice, ki si jih “vmes” izgubila. Nekatere verjetno se ne bodo odzvale, vendar mislim, da boš presenečena nad tem, kako hitro se da te stike obnoviti.
5. Za vikende lahko greš kam – spet pridruži se kakšnemu krožku, društvu, ipd., ki ima takšne vikend aktivnosti.
Se mi zdi, da ti samozavesti in odločnosti ne manjka. Naj ti ne bo nerodno se nekomu predstavit in navezat stik. Slovenci smo pri tem včasih takoooo štorasti…
hej, mami, sem približno tvojih let, imam sina, sem samska…sicer pa pooolna energije, pozitivna, s sinom počneva tisoč in eno stvar, rada športava…
sem iz lj. če želiš, se mi oglasi na mail…bom vesela dobre družbe, te ni nikoli preveč :))
lepo bodi, taja
tajci71@gmail.com
Forum je zaprt za komentiranje.