prevaranti
Stroški odvetnikov so ponavadi višji, ko jih prijavljajo, kot pa ko jih sodišče odobri.
Vse je stvar dogovora. Sicer je načeloma določeno v zakonu (o odvetniški tarifi), vendar je tudi znotraj teh stroškov možnost pribitka določenih procentov, še posebej v primeru, da gre za uspešno dobljeno zadevo (takrat pa je strošek tako ali tako od tistega, ki zgubi). A ja, pa dostikrat znajo odvetniki tudi založiti kakšen predujem za kakšnega izvedenca, ali pa plačati stroške taks ipd., kar seveda je spet potrebno povrniti.
Ja, pa zakaj nas sprašuješ? Odvetniku kar lepo piši nazaj (po mailu) in ga vprašaj:
1. a je to običaj, da se storitev odvetniku plačuje kar na osebni račun?
2. znesek, ki ga omenjate v računu je višji od zneska v zapisniku. Vljudno prosim za razlago razlike.
3. ali dobim še kopijo poravnave v fizično obliki ali je to, kar ste mi poslali v elektronski obliki tudi vse, kar prejmem?
In boš videla, kaj ti bo odgovoril. Tako nor menda ni, da ti bo pisno, po mailu govoril neumnosti…
Forum je zaprt za komentiranje.