kontracepcijske tablete
Eno vprašanje bolj za ženski del populacije… Zakaj bi punca jemala kontracepcijske tablete, kljub temu da nima spolnih odnosov? Kateri učinek še imajo tablete, poleg tega da preprečujejo zanositev?
Nekatere ženske jemljejo kontracepcijske tablete proti mozoljem (aknam), potem so tu še ženske, ki imajo hujše menstrualne težave (npr. bolečine ob menstruaciji) in jih jemljejo zato, da omilijo/odpravijo te težave. Je pa tako, da vse tablete imajo stranske učinke, tako tudi kontracepcijske tablete.
Evo, en link:
KT so hormonska terapija pač, ki jo predpiše zdravnik po potrebi oz iz kakih drugih razlogov (nekateri jih na veliko priporočajo, drugi na veliko odsvetujejo, predvsem pri sebi oz svojih bližnjih, če ti ta podatek kaj pove) Med drugimi (stranskimi) učinki je znano, da povečujejo oz zmanjšujejo tveganje pri nekaterih vrstah raka. Od kod ta statistika, ne bi vedela, ker so bolnice, ki za rakom zdaj zbolevajo (in umirajo) jemale kt pred dvajset in več leti, ko so bile same tablete toliko da ne bistveno drugačne od današnjih (tu je tudi en razlog, zakaj se tako propagirajo, namreč njihov razvoj in poskušanje nad čim večjo populacijo)
Naj samo še napišem, da nobena kožna terapija in podobni heci nikakor ne prevesi večletne bitke onkološke bolnice in njenih bližnjih, ki je povečini žal še vedno zgubljena…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Tablete niso nič drugega kot potuha za večino “težav”, ki bi jih naj omilile, predvsem pa kontracepcijske. Katera nima redne menstruacije, ali pa ima mozolje itn., lahko ta vzrok gotovo odpravi tudi na naraven način, z zdravim načinom prehranjevanja in življenja nasploh. Težava je v tem, da si pod to, kar je zdravo, vsak predstavlja različne stvari, med katerimi je pa precej tudi takšnih, ki povzročijo ravno te težave, ki jih potem “zdravijo” s tabletami. Ali pa se tistim škodljivim vplivom preprosto ne želijo odreči, saj se da vse pozdraviti s tabletami, ali pa se ne zavedajo posledic na dolgi rok. Ljudje pač nismo najbolj pametna bitja, klub “vsej” inteligenci, ki si jo pripisujemo 🙂
Odvisno za kako poškodbo je šlo. Če je bila odrgnina, potem ja, če pa gre za kak zlom, pa z naravnim načinom ne gre. Ampak v primeru kontracepcije ne gre za zlom nečesa. Menstruacija je povsem naravna oblika “izločanja” potrebnih stvari, da se naredi prostor za nove “stvari”. Tega ni potrebno “kontrolirat”, če je vse ok. Še vedno pa vam (posebej tebe Krivokljun) prepuščam svobodno izbiro pri odločanju kako in kaj boste s svojim telesom.
Nekateri ginekologi jih priporočajo, če so obilne menstruacije, zaradi katerih včasih pride tudi lahko do slabokrvnosti (nekateri celo trdijo, da preprečujejo razvoj raka na jajčnikih in na prsih). So pa kontracepcijske ravno tako kakor večina tablet na recept škodljive; s hormoni se ni za hecat. Nekatere opazijo kontraindikacije takoj, nekatere šele po več letih, nekaterim pa to ni mar samo da se “varno” seksa 🙂
Obvezno!!! Ne pa da jim je samo mar, če se jih golta ostalo pa nima veze, kaj to zraven prinese. Da seveda ne omenjam koliko šlamparije/ignorantstva se dogaja v reali, ko se kar predpisujejo vsepovprek tudi takšnim puncam, ženskam ko se praviloma ne bi smele (ženske s povečanim pritiskom, ali če so prisotne razne srčno žilne bolezni itd).
Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. 🙂
Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]
Marko preveč na seks misliš! :)))
Najprej narediš “zdravilo”, potem pa najdeš še težavo za to zdravilo, da ga lažje prodaš. Nič lažjega. 😉
Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]
Žensko telo je nepopolno? Svašta…..
Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]
Žensko telo je nepopolno? Svašta…..[/quote]
Človek oz ženske obstajamo več milijonov let? Svašta na kvadrat 😀
Človek oz ženske obstajamo več milijonov let? Svašta na kvadrat :D[/quote]
Ma dej samička, nikarte dvomit v Marka! On je ja jeziček na tehtnici resnice. :)))))))))))))
Forum je zaprt za komentiranje.